پیچینگ شاید باشد مهمترین مهارتی که برای تأسیس هر یک از بنیانگذاران لازم است ، بنابراین جای تعجب نیست که ما TechCrunch Early Stage 2021 خود را آغاز کردیم – رویداد بازاریابی و جمع آوری سرمایه با غوطه وری عمیق در تمام نکات و ترفندهای مورد نیاز برای استفاده هرچه بیشتر از عرشه های کشویی و سرسره . آدینا تکلو ، مدیر اصلی شرکت Khosla Ventures حضور داشت و قبلاً Canaan Beta ، عمل تخمه مصرف کننده در Canaan Partners را ساخت.

ما در مورد اهمیت شناخت مشتری (با نام مستعار سرمایه گذار بالقوه خود) ، تمرکز بر داستان ، اسلایدهای معمولی داخل یک عرشه ، اسلایدهای ضمیمه ، قالب بندی و سپس قالب های جایگزین و مواردی که باید از آنها در زمین استفاده کنید ، صحبت کردیم.

به TechCrunch کمک کنید تا بهترین بازاریاب های رشد را برای شرکت های نوپا پیدا کند.

در این بررسی سریع توصیه ای ارائه دهید و ما نتایج را با همه به اشتراک خواهیم گذاشت.

مشتری خود ، در این مورد ، سرمایه گذار خود را بشناسید

ما بحث خود را با توصیه هایی شروع کردیم که به همان اندازه ارزشمند و واضح است. حتی امروز ، با وجود منابع فراوان موجود در اینترنت برای تحقیق در مورد سرمایه گذاران بالقوه ، بنیانگذاران به طور منظم در جلسات خود مانند آهوها در چراغهای جلو شرکت می کنند و هیچ علاقه ای به منافع ، سلایق ، مرحله سرمایه گذاری خاص و سایر سرمایه گذاران ندارند. آن بنیانگذار نباشید.

کلید شماره یک مخاطبان خود را بشناسید. بهترین بنیان گذاران کاربران خود را می فهمند ، چه این مصرف کننده نهایی باشد و چه مشتری سازمانی. آنها تحقیقاتی را انجام داده اند تا بفهمند چه انگیزه ای به مشتریان آنها می دهد ، چگونه آنها تصمیم گیری در مورد خرید می گیرند و همچنین اینکه مشتریانشان به اندازه محصول خود چه چیزهایی را دوست دارند و دوست ندارند هنگام جمع آوری کمک مالی ، VC شما اساساً مشتری شما می شود. بنابراین ، قبل از شروع به کار کردن ، یا حتی ساختن عرشه ، بسیار مهم است که قبل از انجام تحقیقات خود ، برای درک شرکت ها و شرکایی که قصد دارید آنها را صدا کنید ، بسیار مهم است. (مهر زمان: 2:25)

اگر این کار را درست انجام دهید ،

این دانش به شما امکان می دهد تا پیش نگرانه هرگونه نگرانی را از بین ببرید. و واقعاً اطمینان حاصل کنید که مشاغل خود را به روشی تنظیم می کنید که هم معتبر باشد ، اما به روشی که توسط VC به خوبی پذیرفته شود. (مهر زمان: 3:20)

  • شش مورد سرمایه گذاران خطرناک در زمین شما به دنبال آن هستند
  • هنگام pc کردن VC های اروپایی چه انتظاری می توان داشت
  • آیا باید 50K دلار برای عرشه زمین خود بپردازید؟ بله ، چرا جهنم نیست؟

داستان محور ، نه داده محور

داده ها مهمترین منبع خرد در سیلیکون ولی هستند ، یا تقریباً این باور وجود دارد. اما واقعیت ، به ویژه در مراحل اولیه سرمایه گذاری ، این است که داده ها فقط می توانند تصویری جزئی از یک شرکت تازه تأسیس و جاه طلبی موسس را ترسیم کنند. اجازه ندهید که انبوهی از درختان جنگل وسیع تری را مسدود کند ، چیزی که سرمایه گذاران واقعاً روی آن سرمایه گذاری می کنند.


منبع Tech Crunch