از آنجا که برنامه های صوتی اجتماعی مانند Clubhouse ، Beams ، Pludo ، Racket و Quest در سال گذشته محبوبیت یافته اند ، بازاریابان ، تیم های محصول و رقبای جدید در حال بررسی استراتژی هایی هستند که تجربه کاربر را ایجاد کرده و خراب می کند. این فضا

از یک طرف ، این محصولات هنگام ورود به بازار نسبتاً ساده بودند زیرا سازندگان محتوا می توانند به سادگی ثبت نام کنند ، اتاق های صوتی ایجاد کنند یا پادکست های کوتاه و سپس زمان پخش را تعیین کنند. اما با فاش شدن بیشتر و بیشتر بازخوردهای منفی کاربران در بالای انجمن های اینترنتی ، اکنون نقطه توقف خوبی برای بررسی میزان “اجتماعی” بودن صدای اجتماعی است.

ما می دانیم که صدای اجتماعی به معنای تقلید از یوتیوب، توییتر یا فیس بوک نیست، که تجربیات کاربر عمدتاً بر اساس ارتباطات یک طرفه ساخته شده است. اما اگر آنها را حذف کنیم ، شرکت های صوتی اجتماعی هنگام تدوین استراتژی خود باید به چه کسانی توجه کنند؟

با توجه به سابقه من در تلویزیون و بازاریابی، جای تعجب نیست که معتقدم صداهای اجتماعی باید از همان استراتژی هایی استفاده کنند که توسط سازمان های خبری بزرگ استفاده می شود.

بر اساس تجربه من، در اینجا پنج مورد از ساده‌ترین راه‌هایی که تیم‌های اپلیکیشن صوتی اجتماعی می‌توانند این کار را انجام دهند، آورده شده است.

برای گنجاندن سازماندهی کنید

وقتی به طراحی اپلیکیشن ها فکر می کنیم، چیزهایی که معمولاً به ذهن می رسد، قرار دادن پشته همبرگر، انواع فونت ها و سهولت امکان ورود و خروج کاربر از حساب خود است.

اما آنچه ما به ندرت به آن فکر می کنیم این است که چگونه طراحی از کاربران معلول پشتیبانی می کند یا پشتیبانی نمی کند. یک نگرانی قابل توجه – و معقول – که در سال گذشته با اوج گرفتن صدای اجتماعی پدیدار شد، فقدان ویژگی های دسترسی برای افراد دارای بینایی یا شنوایی ضعیف بود.

نوشتار کوچک ، حرکت در برنامه ها را برای افراد دارای اختلال بینایی دشوارتر می کند ، و نبود زیرنویس برای افراد ناشنوا لذت بردن از مکالمات را دشوار می کند.

اگر در مورد آن فکر کنید، رستوران‌ها و سالن‌های سینما معمولاً راهی برای مشتریان دارند که از منوی متفاوتی به خط بریل یا چاپ بزرگ‌تر استفاده کنند، یا برای مخاطبانی که برای لذت بردن از نمایش نیاز به لایه‌ای از حمایت بیشتری دارند، زیرنویس ارائه می‌کنند. تیم‌ها و طراحان اپلیکیشن صوتی اجتماعی باید نقاط بازرسی دسترسی را در جریان کار قرار دهند تا این نگرانی‌ها در اوایل نقشه راه توسعه برطرف شود.

در سال اول ، از روزنامه نگاران و میزبان استفاده کنید

بازاریابی اپلیکیشن‌های صوتی اجتماعی برای سازندگان محتوا راهی عالی برای جذب کاربران اولیه است، اما بهتر است میزبان‌ها و روزنامه‌نگاران با تجربه‌ای را که مایل به همکاری با برند شما در مرحله بتا هستند، شناسایی کنید.

چرا؟ زیرا زمانی که در حال ساخت اپلیکیشنی هستید که در نهایت بخشی از بازار رسانه را به خود اختصاص دهد، اعتبار پادشاه است.

ایجاد محتوا و اعتبار متقابلاً منحصر به فرد نیستند. و بررسی توسط روزنامه نگاران و مجریان با تجربه که تجربه تولید برنامه های زنده و تعدیل بازخورد عمومی را دارند، می تواند تجربه مخاطب را بهبود بخشد.

ناگفته نماند ، اگر با مجموعه ای از استعدادها شروع کنید که طناب ها را می شناسد ، می توانید برای خدمات آموزشی کاربران وقت بگذارید. با داشتن چهره‌های معتبر گفتگوهای شما را هدایت می‌کنند، آنها همچنین لحن را برای نحوه استفاده مؤثر سازندگانی که بعد از آن‌ها وارد می‌شوند تعیین می‌کنند.

از رسانه های بزرگ تقلید کنید

Spotify، Netflix، Hulu، Amazon Prime، ABC، NBC، CBS و BBC چه مشترکاتی دارند؟ برنامه نويسي.

اگر کسی بخواهد بداند که در ساعت 8 امشب در شبکه ABC چه خبر است، برایش آسان است که بفهمد و زمانی را برای تماشای یک برنامه اختصاص دهد. با نتفلیکس، مخاطبان از تغییرات در لاین آپ هفته ها، اگر نه ماه ها قبل، مطلع هستند.

داشتن مجموعه ای از اتاق ها یا نمایش هایی که توسط استعدادهای داخلی تولید می شوند را در نظر بگیرید. به این ترتیب، مخاطبان کاربر دلیلی برای حضور در پلتفرم دارند، حتی اگر سازندگان مورد علاقه آنها در وقفه باشند.

بله، برخی از تولیدکنندگان محتوا به اندازه کافی باهوش هستند که به مخاطبان خود اطلاع دهند که چه زمانی برمی گردند، اما همه از حمایت یک تولید کننده یا تیم باتجربه برخوردار نیستند تا مطمئن شوند که می توانند حضور خود را حفظ کنند.

در نگاه اول، این موضوع برای تیم‌های اپلیکیشن مشکل بزرگی به نظر نمی‌رسد، زیرا شما روی سازنده محتوا شرط می‌بندید که برگردد و مخاطبان خود را بیاورد. اما این جایی است که برنامه ها در واقع در حال از دست دادن تعامل هستند: اگر سازندگان سازگار نباشند و مخاطبان ندانند چه زمانی باید از آنها انتظار داشته باشند و کاربر پیشنهاداتی به اتاقهای صوتی مشابه یا نمایش سریع دریافت نکند ، علاقه خود را از دست می دهند و دیگر برنگرد

و بعداً، وقتی از آنها پرسیده می‌شود که چرا استفاده از پلتفرم‌ها را متوقف کرده‌اند، بررسی آنها معمولاً منفی است زیرا ارزش ادامه‌دار را ندیده‌اند.

هنگامی که سازندگان شکایت دریافت می کنند، بلافاصله آموزش دهید

وقتی سرگرمی‌ها به هم می‌ریزند، تنها چیزی که لازم است چند گروه از مردم است تا نگرانی‌های خود را بیان کنند، و قبل از اینکه متوجه شوید، حرفه آنها ضربه بزرگی می‌زند. گاهی اوقات این اتفاق می افتد زیرا سازنده محتوا بدخواهانه عمل کرده است، اما گاهی اوقات به دلیل اشتباهات صادقانه یا ناآگاهی محض است.

نکته این است: اگر سریع به حذف خالق بپردازید ، نه تنها کار آنها را خدشه دار می کند ، بلکه دیگران را از آموزش و پرورش در مورد شرایطی که در شرایط مشابه باید انجام دهند – و چگونگی آشتی نگرانی های اولیه به طور خصوصی محروم می کند. و به صورت عمومی

با توجه به ماهیت زنده این پلتفرم‌ها، ظاهر شدن این snafus تضمین شده است، و به همین دلیل، ایده خوبی است که نحوه رسیدگی به مشکلات را به گونه‌ای که برای همه افراد درگیر حمایت باشد، ایده خوبی است.

پیشنهاد در اینجا این است که یا یک برنامه آموزشی ایجاد کنید که سازنده محتوا باید قبل از بازگشت به پلتفرم آن را تکمیل کند، یا شرکت شما می‌تواند با دوره‌های آموزشی آنلاین یا حضوری همکاری کند تا افراد را در مورد موضوعات مرتبط با مواردی مانند آموزش دهد. نژاد، فرهنگ یا مسائل اجتماعی.

من آن را به گرفتن بلیط برای تخلف در حال حرکت و الزام به حضور در مدرسه راهنمایی و رانندگی تشبیه می کنم. این تیم‌های برنامه باید به راه‌حلی مشابه فکر کنند که به سازندگان اجازه می‌دهد تا در معرض دید عموم قرار بگیرند و در حین کار یاد بگیرند. همه تولیدکنندگان محتوا به عنوان روزنامه نگار آموزش نمی بینند. اگر آنها در بازاریابی هدف قرار می گیرند، باید یک استراتژی وجود داشته باشد تا آنها را به عنوان شرکت کنندگان فعال در پلتفرم حفظ کند، حتی پس از بروز اشتباهات.

راه اندازی شورای محتوا

آخرین اما مطمئناً مهم نیست، لحظه ای که شرکت شما وارد آزمایش بتا می شود، عاقلانه است که یک شورای محتوا برای رسیدگی به هر حوزه حساسی که ممکن است در پلت فرم شما ایجاد شود ایجاد کنید.

همانطور که استارت‌آپ‌ها دارای هیئت‌های مشاوره هستند، تشکیل شورای محتوا با متخصصان صنعت در زمینه‌های تنوع، برابری و شمول، ناتوانی‌ها، امور جهانی، سیاست، حمایت از LGBTQIA، نژاد، مراقبت‌های بهداشتی و عدالت اجتماعی را در نظر بگیرید. این کار فشار کارکنان داخلی را کاهش می دهد تا بدانند چگونه با موضوعات سخت در پلت فرم مقابله کنند. همچنین شخصی را در اختیار شرکت قرار می دهد که در داخل با این تجارت درگیر است. اگر این پلتفرم در مورد موضوعات دکمه داغ مشاجره داشته باشد ، این متخصصان می توانند مفید باشند.

همانطور که فضای اجتماعی-صوتی به گسترش خود ادامه می دهد، راه های تعامل سازندگان و مخاطبان با پلتفرم ها نیز افزایش می یابد. اما آیا این رشد در بقیه سال 2021 همچنان ادامه خواهد داشت ، یک چیز مسلم است ، فضای صوتی اجتماعی ممکن است بزرگتر از چیزی باشد که در حال حاضر خود را نشان می دهد ، و من به عنوان یک تولید کننده محتوا و کاربر نهایی ، نمی توانم صبر کنم تا ببینیم چه فرصت هایی در این فضا باز خواهد شد.
منبع Tech Crunch