نیسان از نسل جدید نوت پرفروش خود رونمایی کرده است – اما علی رغم علاقه زیاد به فناوری E-Power ، بازوی محلی قصد ندارد آن را به اینجا بیاورد.

پیش از آغاز فروش ژاپن در 23 دسامبر 2020 ، نیسان نوت کاملاً جدید 2021 رسماً رونمایی شد.
نسل سوم خودروی شهری در اندازه یاریس این برند به پلت فرم CMF-B اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی تغییر یافته و با جدیدترین رنو کلیو ، رنو کپتور و نیسان جوک مشترک است.
اندازه گیری طول 4045 میلی متر ، عرض 1695 میلی متر و قد 1505 میلی متر و سوار شدن بر فاصله دو محور 2580 میلی متر ، مدل جدید در طول کلی و فاصله دو محور کوتاه تر از مدل قبلی است ، به ترتیب 55 میلی متر و 20 میلی متر.
چرخ های 15 و 16 اینچی قوس های نیسان را پر می کند ، یک چرخش 9.8 متری را قادر می سازد ، 0.6 متر پایین تر از هر دو Note خروجی. برای مقایسه ، مدل های هوندا جاز تحویل استرالیا یک دور چرخش 10.4 متری ارائه می دهند ، در حالی که تویوتا یاریس جدید 9.6 متر ادعا می کند.

نسل جدید Note از بخش بسیار بزرگتر و کاملا برقی Ariya SUV در بخش طراحی الهام گرفته است.
در جلو ، یک جلوپنجره ‘V-Motion’ بسته شده است که در کنار آن چراغهای LED باریک و انعطاف پذیر قرار دارد ، در حالی که در پایین درب های آریایی مانند ، سطح صاف و یک خط شانه بالا ، به چراغ های عقب متصل شده با تزئینات سیاه وجود دارد دارای نشان بزرگ “NISSAN”.
13 رنگ خارجی در دسترس است ، دو رنگ از جمله (Vivid Blue در تصویر) انتخاب سقف مشکی متضاد را ارائه می دهد.
در داخل ، شباهت های آریا همچنان ادامه دارد ، و داشبورد Note توسط یک صفحه سیاه بزرگ حاوی صفحه نمایش لمسی سرگرمی و سرگرمی 9.0 اینچی با ناوبری ماهواره ای و یک مجموعه ابزار دیجیتالی 7.0 اینچی ، ادامه دارد.

از ویژگی های داخلی موجود می توان به شارژ تلفن های هوشمند بی سیم ، کنترل آب و هوای دو منطقه ای ، ترمز دستی برقی و درگاه های USB-C اشاره کرد ، در حالی که صندلی های جلو راحتی Zero Gravity نیسان – در پارچه یا چرم مرتب شده اند – و صندلی های عقب نشسته از نوع استاندارد هستند.
نیروگاه نوت جدید به صورت استاندارد ، سیستم نسل دوم هیبریدی E-Power نیسان است که از یک موتور بنزینی سه سیلندر تنفس طبیعی 1.2 لیتری 60kW / 103Nm به عنوان ژنراتور برای تأمین انرژی یک موتور الکتریکی کوچک ، جلو و یک لیتیوم جمع و جور استفاده می کند. باتری-یونی
رسانه های ژاپنی مجموع خروجی های سیستم 85 کیلووات نیرو و 280 نیوتن متر گشتاور را گزارش می دهند که نسبت به یادداشت خروجی 5 کیلووات / 26 نیوتن متر افزایش دارد.
مصرف سوخت ترکیبی در چرخه آزمایش WLTC فوق العاده نرم ژاپن 3.4 لیتر در هر 100 کیلومتر است که دارای رتبه بندی در شهر (کم سرعت) ، حومه شهر (با سرعت متوسط) و آزادراه (با سرعت بالا) 3.3 لیتر در 100 کیلومتر است ، به ترتیب 3.1 لیتر در 100 کیلومتر و 3.6 لیتر در 100 کیلومتر.

نیسان ادعا می کند که تنظیم نسل دوم سیستم هیبریدی به نوت جدید کمک می کند تا “شتاب نرمتری داشته باشد و به طور قابل توجهی باعث بهبود بی صدا بودن کابین شود” ، در حالی که دور موتور پایین تر “ساکت بودن کلاس نسبت به اتومبیل های جمع و جور معمولی” است.
در آنچه مارک ژاپنی ادعا می کند “اولین بار در جهان” است ، سیستم E-Power با استفاده از سنسورها تشخیص می دهد که چه زمانی صدای جاده افزایش می یابد “به دلیل شرایط سطح و سرعت خودرو” و موتور را روشن می کند تا باتری لیتیوم یون کوچک را شارژ کند ، به نوبه خود مانع از “نیاز موتور به کار در شرایط غیرمعمول تر” و کاهش صدا می شود.
یک مدل E-Power چهار چرخ متحرک در ژاپن در کنار انواع پیشرانه جلو به فروش می رسد و یک موتور الکتریکی عقب کم قدرت را برای کشش بیشتر در جاده های برفی ژاپن به آن اضافه می کند.

حالت های عادی ، اکو و اسپورت ارائه می شود ، جفت دوم شدت سیستم ترمز احیا کننده خودرو را افزایش می دهد.
نوت جدید با مجموعه کامل کمک راننده “ProPilot” سطح 2 نیسان ، شامل کروز کنترل تطبیقی ​​(با توقف و حرکت) و کمکی برای حفظ خط ، که از داده های ناوبری برای تنظیم سرعت ماشین بر اساس پیچ های آینده ، ترافیک استفاده می کند مربا و محدودیت سرعت.
فناوری های ایمنی موجود همچنین شامل ترمز اضطراری مستقل ، نظارت بر نقاط کور (که می تواند موانع را تشخیص داده و ترمز کند) ، پرتو خودکار ، دوربین 360 درجه و هشدار عبور از عقب.
فروش 2021 نیسان نوت E-Power از 23 دسامبر در ژاپن آغاز می شود.

آیا نیسان نوت E-Power 2021 به استرالیا می آید؟
مایک استیونز
سخنگوی نیسان استرالیا امروز با CarAdvice صحبت کرد و تأیید کرد که Note E-Power در برنامه های فعلی این شرکت نیست – اگرچه کاملاً منتفی نشده است.
انتظار می رود که نوت نوین E-Power نه تنها در ژاپن بلکه در تایلند نیز ساخته شود که این امر برای اولین حضور در استرالیا بهبود می یابد ، اما این برند هنوز برنامه ای واقعی برای بازگشت به بازار خودروهای سواری نشان نداده است – جدا از نسبتاً طاقچه دریچه برقی برگ.
پیش بینی می شود برنامه های E-Power نیسان استرالیا بر روی خطوط مدل که از قبل در خط تولید محلی آن وجود دارد ، از جمله SUV جدید X-Trail و SUV جدید قشقایی متمرکز شود.

در زیر: Note E-Power خروجی ، در فرم “Nismo S”


منبع : Car Advice