در اوایل این هفته ، ما با استیو ساراراسینو بنیانگذار شرکت سهام دارنده رشد Activant Capital در گرینویچ ، کانون ارتباط برقرار کردیم ، ما آخرین بار با Sarracino در اوایل آوریل سال گذشته صحبت کردیم ، زیرا مردم در سراسر جهان مجبور شدند خانه های آنها توسط بیماری همه گیر ، و شرکت او در حال بستن صندوق سوم خود با 257 میلیون دلار تعهدات سرمایه ای بود.

همانطور که یاد گرفتیم ، Activant که تمایل به سرمایه گذاری در زیرساخت های تجارت الکترونیکی و شرکت های پرداخت دارد ، اکنون (طبق یک پرونده SEC) در حال نزدیک شدن به پایان یافتن صندوق چهارم است که 425 میلیون دلار هدف قرار داده است. همچنین دفتر جدیدی در برلین افتتاح کرده است که ریاست آن را مکس مایر ، یک سرمایه گذار سابق با Global Founders Capital بر عهده دارد.

ما کمی در مورد علاقه روزافزون اکتیویتن به اروپا و آنچه در آن زمینه وجود دارد صحبت کردیم. ما همچنین در مورد سرعت انجام معاملات در حال حاضر و آنچه Sarracino از یکی از داغترین روند سال ایجاد می کند صحبت کردیم: فروش گسترده فروشندگان شخص ثالث در آمازون. قسمتهایی از آن مکالمه دنبال می شود ، که برای مدت کوتاهی ویرایش شده است.

TC: چه مدت شما در اروپا سرمایه گذاری می کنید؟

SS: مدت زمان طولانی است. ما می خواهیم روی Hybris سرمایه گذاری کنیم [an e-commerce company that was acquired by SAP in 2013 for $1.5 billion]. ما همچنین در NewMarket سرمایه گذار هستیم [a six-year-old, Berlin- and Boston-based SaaS company that was founded by serial entrepreneur Stephan Schambach, who also founded Demandware].

ما همیشه به لندن رفت و برگشت می کنیم. از ساحل شرقی آسان است. اما این قاره داستان متفاوتی است. شما واقعاً باید آنجا در زمین حضور داشته باشید.

این شرکت با رشد کم پرواز ، با پرداخت و شرط بندی های تدارکاتی ، فقط یک صندوق 257 میلیون دلاری را تعطیل کرد

TC: چرا اکنون حرکت را انجام می دهیم؟

SS: استعدادهای فنی در آنجا همیشه زیاد بود – من فکر می کنم دو برابر فارغ التحصیلان STEM در اروپا بیشتر از ایالات متحده است. چالش قبل این بود که جامعه سرمایه گذاری کوچکتر باشد – ایجاد یک جامعه در مراحل اولیه برای ایجاد آن لازم است فرصت های مرحله بعد اروپا همچنین مدیریت میانی را از دست داده بود. در LA یا نیویورک یا بوستون می توانید SVP های قدرتمند یا حتی اعدام در سطح C را از فیس بوک و آمازون بیرون بکشید اما در آنجا شرکت های بزرگ همان سطح را ندارند و این تغییر کرده است. همه آنها هستند [in Europe] اکنون. بنابراین شما اکنون استعداد فنی را دارید ، [sufficient] ریسک [dollars] و مدیریت.

TC: آیا مزایای دیگری نیز وجود دارد؟ آیا ارزیابی ها در اروپا بهتر است یا آیا تایگر گلوبال هم به آنجا ارجاع می دهد؟

SS: برای بهترین شرکت ها ، شما تفاوت زیادی در ارزیابی در کل قاره نمی بینید. اما این فرصت در اروپا در مرحله میانی جذاب است. Seed and A کاملاً پوشیده شده است ، اما B ، C ، D و E یک بازی کاملاً متفاوت است.

نکته شگفت انگیز دیگر در مورد اروپا این است که اگرچه شما مجبورید کمی بیشتر برای بازاریابی ، فروش و محصول هزینه کنید ، زیرا شما باید چند زبانه باشید ، شما باید با حوزه های مختلف مالیاتی برخورد کنید ، شما باید در کشورهای مختلف به فروش متفاوت بپردازید ، در نتیجه استارتاپ های اروپایی با هدف ساخت سریعتر در مقایسه با شرکت های آمریکایی ، جهانی ساخته شده اند. [In the U.S.]، شما یک بازار غول پیکر دارید و ممکن است وارد انگلیس و کانادا شوید ، اما پیشنهاد جهانی شدن بسیار متفاوت است.

TC: آیا شرکتهای اروپایی که با آنها صحبت می کنید نیاز به حضور در ایالات متحده در اسرع وقت دارند ، یا این نیز تغییر کرده است؟

SS: به عنوان مثال ، در بعضی مناطق ، که در مقایسه با ایالات متحده پذیرش ابر در اروپا عقب است ، می توانید در اروپا رشد بیش از حد داشته باشید. بنابراین لازم نیست که شرط لازم برای پیشروی در ایالات متحده باشد اما البته ، برای هر کسی در تجارت فناوری نقشه راهی است.

TC: نظر شما در مورد شرکتهایی که به احتمال زیاد با سرمایه گذاریهای شما در ایالات متحده می توانند رقیب شوند چیست؟

SS: ما در مورد سرمایه گذاری در یک شرکت اما در جغرافیای مختلف مراقب هستیم زیرا اعتقاد ما این است که آنها می توانند در سطح جهانی رقابت کنند ، بنابراین ما سعی می کنیم برنده جهانی را انتخاب کنیم. اگر این یک میکرو جغرافیایی است – فرض کنید این شرکتی است که نرم افزارهای زیرساخت SMB را در آلمان می فروشد و به ایالات متحده نمی رسد ، در تهیه پشتوانه مشکلی نخواهیم داشت [a similar company in the U.S.]، اما این چیزی است که شما باید بسیار به آن توجه کنید ، زیرا ما در هیئت مدیره هستیم و فعال هستیم.

بودجه ما نسبتاً متمرکز است. در صندوق سوم ما فقط شش دارایی داریم. با استفاده از این صندوق جدید ، حداکثر 10 تا 12 مشارکت خواهیم داشت. بنابراین مدیریت آن کمی آسان تر است.

تایگر گلوبال با داشتن 6.7 میلیارد دلار یکی از بزرگترین صندوق های سرمایه گذاری تاکنون را تعطیل کرده است

TC: چگونه کسی می تواند در بازاری سرمایه گذاری کند که با این سرعت حرکت می کند؟ ما خبرنگاران معاملات زیادی را می بینیم و در این مرحله آنها بسیار شبیه به هم هستند که گیج کننده است. باید از نظر تصاعدی برای شما بدتر باشد.

SS: همه چیز سریع پیش می رود و گران است. شرکت های بزرگ و بزرگ باعث تغییر بازار شده اند. اما هنوز فرصت های خوبی در مراحل میانی وجود دارد. فلسفه کلی ما این است که ، اول ، شما می خواهید استارتاپی را پیدا کنید که کار متفاوتی انجام می دهد یا کاری را انجام می دهد که هیچ کس مدتهاست انجام نداده است. شما همچنین باید بین یک ویژگی و یک سیستم عامل تفاوت قائل شوید. آیا این شرکت نوپا می تواند یک بستر واقعی ایجاد کند و انواع مختلف مشتری را به دست آورد؟ سوم ، شما اکنون این بخشها را خیلی بهتر از گذشته می شناسید ، زیرا به گفته شما ، 15 شرکت در این روزها همان کار را انجام می دهند ، و برای داشتن چنین سطح اعتقادی ، باید با همه 15 و آنچه را که فکر می کنید اسب برنده است بر اساس مکان بازار ، کیفیت تیم و کیفیت محصولی که می توانند بسازند انتخاب کنید.

از برخی جهات تمایز دشوارتر است و چند روش برای واکنش در برابر آن وجود دارد. نحوه واکنش ما این است که به بخشهای اصلی خود بپیوندیم که آنها را به خوبی می شناسیم و به بسیاری از مواردی که واقعاً شگفت انگیز به نظر می رسند نه می گوییم ، اما با توجه به سرعت بازار نمی خواهیم سرعت کافی را بدست آوریم.

TC: چگونه تعیین می کنید که یک استارت آپ بر روی یک ویژگی در مقابل یک سیستم عامل کار می کند؟

SS: این یک مسئله واقعی است زیرا بسیاری از شرکت های بزرگ ویژگی وجود دارند که می توانند خیلی سریع به مقیاس برسند – 10 میلیون دلار ، 20 میلیون دلار ، 30 میلیون دلار ، 40 میلیون دلار درآمد. اما انجام آن مرحله بعدی سخت است. شرکت هایی که دارای اثرات شبکه واقعی هستند – به این معنی که هر مشتری اضافه می کنند ، برای مشتریان دیگر سود می برد – [can be] هر نوع بازار دو طرفه ، [it can be] پرداخت های جاسازی شده ، [but there has to be] علاوه بر فروش نرم افزار ساده ، سطح دیگری از “ارزش افزوده” نیز وجود دارد.

این همچنین شاهد این است که شرکت های بیشتری در مقابل کارمزد معاملاتی شارژ می کنند [a flat subscription rate]. من فکر می کنم این روند بزرگ در طی سه سال آینده باشد – این دور شدن از SaaS برای شارژ در امتداد آنچه مشتریان به آن اهمیت می دهند ، است. وقتی نحوه مشاهده مشتری از درآمد خود را شارژ می کنید ، محصول باید بسیار خوب و بسیار متفاوت باشد.

فروشندگان چینی در آمازون با تقاضای گسترده VCs و تجارت الکترونیکی روبرو می شوند

TC: شما قبلاً با من در مورد تأمین بودجه شرکت هایی صحبت کرده اید که به SMB ها کمک می کند از آمازون جلوگیری کنند. فقط تعجب می کنید که از این تعداد فروشنده شخص ثالث در آمازون که در ایالات متحده و اروپا و به طور ناگهانی در آسیا نیز می بینیم ، چه می کنید.

اس اس: اوه بنابراین آنها در واقع محصولات واقعاً شسته و رفته را پیدا می کنند ، آنها را با چند برابر ارزان EBITDA خریداری می کنند و سپس تبلیغات ، دید بهتر و بررسی های بهتر را در آمازون انجام می دهند تا خریداران بیشتری EBITDA را افزایش دهند. این یک بازی درخشان است ، اما من چند بار صورتم را پاره کرده ام ، و یکی [instance owed to there being] تنها یک نقطه از شکست است ، بنابراین وقتی آمازون همه چیز را تغییر می دهد ، فکر می کنم این خطر را به همراه دارد.

دارایی های بسیار جالبی وجود دارد. این فقط کاری نیست که ما انجام می دهیم. من همچنین فکر می کنم برخی از دست اندازهای کووید وجود داشت ، زیرا مردم در خانه بودند و هزینه ای برای سفر صرف نمی کردند ، بنابراین شما دیدید که هزینه ها از خدمات و تجربیات به کالاها و محصولات تغییر می کند و من فکر می کنم که این به سرعت به تجارب بازمی گردد. بنابراین خواهیم دید که پس از COVID با برخی از این موارد چه اتفاقی می افتد ، اما این رشد همان رشد عمده ای را خواهد داشت که برخی از محصولات اساسی را به دنبال دارد. همچنین یک س aboutال در مورد اینکه واقعاً چه فناوری در مقابل آنها استفاده می شود وجود دارد ، آیا این کار بیشتر معامله ای است؟ این مشخص نیست ، اما منظورم این است که برخی از آنها نیم میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند ، بنابراین آنها کار خوبی را انجام می دهند.


منبع Tech Crunch