Arbisoft که در سال 2007 توسط یاسر بشیر تأسیس شد، در انتهای طیف گسترده‌تری از شرکای توسعه نرم‌افزار قرار می‌گیرد که خوانندگان ما در نظرسنجی در حال انجام ما توصیه کرده‌اند.

بشیر می گوید امروزه این شرکت چند صد کارمند دارد که در پاکستان ، استرالیا ، تگزاس و مالزی توزیع شده اند ، اما همچنان به استارتاپ های مختلف در هر اندازه ای خدمات رسانی می کند.

عمری تراب، مدیر عامل استارت آپ تجارت الکترونیک Popcart، به TechCrunch گفت که شرکت آنها از مراحل اولیه با Arbisoft کار کرده است.

ما به استعدادهای برتر و مهمتر از همه، انعطاف پذیری در استخدام دسترسی داشتیم. اگر می‌خواهیم یک توسعه‌دهنده اضافه کنیم، می‌توانیم یک توسعه‌دهنده باورنکردنی را در کمتر از یک هفته به تیم ما ملحق کنیم.» هفته ها و ماه ها طول می کشید تا یک توسعه دهنده را در بوستون یا ایالات متحده استخدام کنیم.

یاسر بشیر مدیر عامل آربی سافت

اعتبار تصویر: یاسر بشیر

به گفته آنا بیلی ، مدیر محصول Volta Charging ، “کمک کنید [from Arbisoft] به ما اجازه می دهد تا به طور قابل اعتماد و در مقیاس بزرگ بدون نیاز به بارگذاری مهندسان داخلی خود بسازیم. “

او با بشیر صحبت کرد تا در مورد نحوه کار Arbisoft با مشتریانش بیشتر صحبت کند ، وی گفت: “اکثر دورهای سری A یا بسته شده اند یا در شرف بسته شدن هستند”. در گفتگوی ما، او در مورد توسعه چابک، علم داده، رضایت مشتری و کارمند صحبت کرد.

یادداشت سردبیر: این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح کمی ویرایش شده است.

آیا می توانید به طور خلاصه در مورد پیشینه خود و اینکه چه چیزی الهام بخش شما برای ایجاد Arbisoft شد به ما بگویید؟

یاسر بشیر: 10 ساله بودم که پدرم برای من و برادرم یک کومودور 64 خرید. در شهر کوچکی که در آن بزرگ شدم، ما جزو تنها سه خانواده ای بودیم که کامپیوتر داشتند. من افراد بسیار کمی را می شناسم که در دهه 80 از یکی از آن ماشین های C-64 استفاده کردند و در نهایت عاشق کامپیوتر یا علوم کامپیوتر نبودند. من هم مستثنی نبودم. من مدرک کارشناسی خود را در رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد CS در کشورم گرفتم و بعداً برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه استنفورد به پایان رسیدم.

هر یک از این مراحل، به نوعی، راه را به سمت حرفه ای در محاسبات به طور کلی و ایجاد یک شرکت فناوری به طور خاص هموار کرد.

در سال 2007 ، من ، به همراه چند نفر دیگر از همکاران ، Arbisoft را تاسیس کردیم زیرا ما عاشق حل مشکلات مختلف محاسباتی بودیم نه اینکه به یک حوزه یا فناوری عمودی نزدیک نزدیک شویم. ما احساس کردیم انجام این کار در یک شرکت خدمات نرم افزاری بسیار ساده تر از یک شرکت تولید نرم افزار است.

علاوه بر عشق ما به توسعه نرم افزار، ما همچنین ایده های قوی در مورد نوع فرهنگی داشتیم که احتمالاً افراد باهوش را ترغیب می کند تا بهترین کار خود را در یک سازمان متمرکز بر فناوری انجام دهند. Arbisoft تجلی بسیاری از این ایده ها است.

Arbisoft از زمان ایجاد آن در 13 سال پیش چگونه تکامل یافته است و چگونه رشد کرده است؟

آنچه در سال 2007 با سه نفر شروع شد، اکنون یکی از موفق ترین شرکت های نرم افزاری در منطقه ما است. ما تقریباً 750 نفر داریم که اکثراً کارکنان مهندسی هستند و ما شرکای توسعه نرم افزار برای بسیاری از سازمان ها هستیم که در زمینه های عمودی خود رهبر هستند، از جمله KAYAK، MIT، edX، Insurify و بسیاری دیگر.

تقریباً تمام رشد ما ارگانیک بوده است. شرکت‌هایی که تجربه خوبی از برون‌سپاری توسعه نرم‌افزار خود داشته‌اند، باید خدمات ما را قویاً به دیگران توصیه کنند. جای تعجب نیست که ما به طور مداوم در نظرسنجی های دوسالانه NPS خود، امتیاز خالص تبلیغ کننده 75 یا بالاتر را از مشتریان خود دریافت می کنیم. رشد ما نتیجه مستقیم تبلیغ مشتریان ما برای دیگران است.


به TechCrunch کمک کنید تا بهترین مشاوران نرم افزاری را برای استارت آپ ها پیدا کند.

در این نظرسنجی سریع یک توصیه ارائه کنید و ما نتایج را با همه به اشتراک خواهیم گذاشت.


ساختار تیم شما چگونه است؟

Arbisoft به عنوان شبکه ای از تیم های مستقل و چند کاره ساختار یافته است. هر تیم معمولاً در هر زمان فقط روی یک پروژه مشتری کار می کند. ما قویاً به تیم‌های خودمختار و خودمدیریتی که چابک هستند و برای بهبود اثربخشی خود دائماً در حال تکامل هستند اعتقاد داریم.

در میان بسیاری از کتاب‌هایی که تفکر من را در مورد ساختارهای سازمانی شکل داده است، یکی از مهم‌ترین آنها کتاب «بازآفرینی سازمان‌ها» اثر فردریک لالو است. مفاهیم او برای سازمان‌های Teal بسیار جاه‌طلبانه است – گاهی اوقات بیش از حد ایده‌آلیستی – اما قطعاً تصویری از سازمانی ارائه می‌کند که بسیار تکامل‌یافته‌تر از اکثر شرکت‌های امروزی در جهان است. در شکل دادن به ساختارهای تیم خود، ایده های زیادی را از کتاب به عاریت گرفته ایم.

چه طیفی از خدمات ارائه می دهید؟ چرا فول استک و فراتر از آن را انتخاب کردید؟

طیف خدمات ما، به دلیل اندازه ما، بسیار گسترده است. ما توسعه کامل وب و برنامه تلفن همراه، DevOps را برای محاسبات ابری، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، UI/UX/طراحی محصول، مدیریت پروژه، و نرم افزار دستی و خودکار QA ارائه می دهیم. اساساً، ما بیشتر، اگر نه همه، خدماتی را که ممکن است برای یک استارت‌آپ فناوری مدرن برای رسیدن به راه‌حل آماده تولید مورد نیاز باشد، ارائه می‌کنیم. فراتر از راه اندازی، ما همچنان از مشتریان خود با تعمیر و نگهداری، رفع اشکال و توسعه ویژگی های جدید پشتیبانی می کنیم.

در بین مشتریان شما، استارت آپ هایی که با آنها کار می کنید در چه مراحلی هستند؟ چقدر می توانند در مراحل اولیه باشند؟

ما با استارت‌آپ‌ها در تمام مراحل تکاملشان کار می‌کنیم، اما معمولاً با استارت‌آپ‌هایی کار می‌کنیم که دوره‌های سری A را بسته‌اند یا در شرف تعطیلی هستند. هر چند هیچ محدودیتی در مرحله راه اندازی وجود ندارد. برای ایده درست، می توانیم از همان ابتدا شروع کنیم.

چگونه می توانید با مشتریان خود اعتماد ایجاد کنید که آنها را به طور بالقوه مایل به تکیه بر Arbisoft برای تمام نیازهای مهندسی خود کند؟

گشاده رویی و شفافیت عوامل اساسی اعتماد مشتریان ما به ما هستند. ما مطمئن می شویم که توانایی های خود را دقیقاً همانطور که هستند نشان می دهیم تا بتوانیم انتظارات مناسب را تعیین کرده و در صورت امکان از آنها فراتر برویم. تیم‌های ما که روی پروژه‌های مشتری کار می‌کنند، به‌طور یکپارچه در تیم‌های خود مشتریان تعبیه شده‌اند و برای تمام اهداف عملی، طوری کار می‌کنند که گویی بخشی از تجارت مشتریان هستند.

آسیب‌پذیری نیز در ایجاد این اعتماد نقش دارد – وقتی اشتباه می‌کنیم، در مورد به اشتراک گذاشتن آن‌ها و یادگیری از آن‌ها باز هستیم تا تکرار نشوند. سایر اصول چابک نیز کمک می کنند اما یکپارچهسازی با سیستمعامل بی تقصیر احتمالاً م effectiveثرترین ابزار در بحث آشکار و یادگیری از اشتباهات هستند.

آیا می توانید در مورد بخش داده Arbisoft بیشتر به ما بگویید؟

برای تعداد کمی از مشتریان ما، خدمات اصلی ما جمع آوری، تمیز کردن، تجزیه و تحلیل و ارائه داده ها است. ما تخصص عمیقی در کتابخانه ها و چارچوب هایی ایجاد کرده ایم که به تمرین علم داده ما کمک می کند. از ابتدا (بدون جناس) پایتون یکی از زبان‌های مورد استفاده ما بود. خوشبختانه پایتون یکی از قوی ترین زبان ها برای کار با داده هاست. کتابخانه هایی مانند Scrapy، NumPy، Pandas، SciPy، Plotly و غیره برای همه نیازهای علم داده ما بسیار مفید هستند و ما در آنها تخصص بسیار عمیقی داریم.

شما همچنین راه‌حل‌هایی مانند Edly، ListenTool و موارد دیگر ساخته‌اید — آیا می‌توانید در مورد اینها به ما بگویید و چرا این کار را انجام می‌دهید؟

این یک سوال عالی است. با توجه به اینکه Arbisoft در حال حاضر یک سازمان با اندازه مناسب است ، ما اغلب به فناوری برای مدیریت کارآمدتر فرآیندها و حفظ موقعیت رهبری خود به عنوان ارائه دهنده خدمات نرم افزاری نیاز داریم. زمانی که نمی‌توانیم مطابق با نیازهای خود مطابقت خوبی پیدا کنیم، راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات خود می‌سازیم. اگر برای ما کارساز باشد، سپس راه حل را تولید می کنیم تا بتواند مشکلات مشابهی را برای سایر سازمان ها حل کند.

به عنوان مثال، ما ListenTool را ساختیم زیرا Arbisoft در بازخوردهای مکرر و مبتنی بر نمونه بزرگ است. ما Edly را ساختیم زیرا متوجه شدیم که مرتباً سیستم‌های مدیریت یادگیری سفارشی (LMS) را برای مشتریان خود می‌سازیم و طبیعی به نظر می‌رسید که بسیاری از پیچیدگی‌های یک راه‌حل یادگیری آنلاین را به یک محصول قابل تنظیم تبدیل کنیم.

این یک استراتژی موفق بوده است و احتمالاً در آینده نیز به ساخت چنین محصولاتی ادامه خواهیم داد. ما همچنین برخی از این محصولات را به سازمان‌هایی تبدیل می‌کنیم که بتوانند مستقل از Arbisoft خود را حفظ کرده و رشد دهند.

چرا علاوه بر پاکستان دفاتری در تگزاس، استرالیا و مالزی دارید و مزایای این راه اندازی و مکان چیست؟

اکثر این مکان ها دفاتر جلویی هستند که به محل حضور مشتریان ما نزدیک تر هستند. از آنجا که 80 customers از مشتریان ما در ایالات متحده هستند ، واقعاً به حضور در زمین کمک می کند. ما مشتریان خود را به خوبی بین ساحل غربی (سان فرانسیسکو) و ساحل شرقی (نیویورک و بوستون) توزیع می کنیم، بنابراین داشتن یک دفتر در وسط، همپوشانی زمان و سفر را بهینه می کند. مشتریان ما می توانند در دسترس بودن و کیفیت خدمات یک ارائه دهنده خشکی را با هزینه و سایر مزایای عملیات دریایی دریافت کنند. این بهترین هر دو جهان است.

به نظر می رسد صحنه فناوری پاکستان در حال اوج گیری است. شخصاً درگیر آن شده اید و این اکوسیستم در حال رشد چه تاثیری بر Arbisoft دارد؟

من از ابتدای راه اندازی آن با استارتاپ و اکوسیستم فناوری در کشور بسیار درگیر بوده ام. در واقع در حال حاضر مانند یک کشتی موشکی در حال بلند شدن است و ما نمی توانیم بیشتر از این هیجان زده باشیم. امسال، استارت‌آپ‌ها بیش از مجموع کل سال‌های گذشته بودجه جذب کردند. آربی سافت هیجان زده است زیرا بسیاری از این استارتاپ ها به خدمات فناوری نیاز دارند و بنابراین، ما یک بازار جدید و هیجان انگیز در اختیار داریم. ما یک نام تجاری عالی داریم و اکثر کسب و کارها به Arbisoft به عنوان یکی از قابل اعتمادترین و قابل اعتمادترین شرکای فناوری نگاه می کنند که می توانند امیدوار باشند. بنابراین تقاضا برای خدمات ما به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

چه استدلال هایی برای آربی سافت برای جذب و حفظ استعدادها وجود دارد؟

Arbisoft به داشتن یک فرهنگ سازمانی عالی معروف است – ما عمیقاً به افراد خود اهمیت می دهیم و فرصت هایی را برای آنها ایجاد می کنیم تا دائماً توانایی های خود را بیاموزند و رشد دهند. باید بگویم که این دلیل اصلی است که مردم به آربی سافت می آیند و می مانند. ما یکی از پایین ترین نرخ گردش مالی در صنعت را داریم. وقتی مردم ترک می کنند، معمولاً برای فرصت های خارج از کشور یا جاه طلبی هایی مانند تحصیلات عالی است. همیشه فارغ التحصیلان Arbisoft بهترین سفیران ما هستند که نه تنها به ما در یافتن استعدادهای جدید برای جایگزینی آنها کمک می کنند، بلکه کسب و کار جدید را نیز به سمت ما هدایت می کنند.


منبع Tech Crunch