استفاده از رسانه های اجتماعی در نتیجه بحران COVID-19 افزایش یافته است ، زیرا کاربران بیشتری برای ارتباط با خانواده ، دوستان و همکاران به صورت آنلاین می روند. اکنون ، داده های جدید از بینش ها و شرکت مشاوره Kantar نشان می دهد که برخی از برنامه ها چه میزان سود می برند. طبق نظرسنجی بیش از 25000 مشتری در 30 بازار که از 14 تا 24 مارس انجام شده است ، واتس اپ برنامه رسانه های اجتماعی است که به دلیل COVID-19 بیشترین سود را تجربه کرده است.

به طور کلی ، واتس اپ متعلق به فیس بوک شاهد افزایش 40٪ در مصرف است که از ضربات اولیه 27٪ در روزهای ابتدایی این بیماری به 41٪ در مرحله میانی رسیده است. برای کشورهایی که در مرحله بعدی این بیماری همه گیر هستند ، میزان استفاده از WhatsApp با 51 درصد افزایش یافته است.

كانتار خاطرنشان كرد: در بازارهای انفرادی ، این میزان استفاده حتی ممكن است بیشتر باشد. به عنوان مثال ، استفاده از واتس اپ در اسپانیا 76٪ افزایش داشته است.

این مطالعه همچنین نشان داد که در تمام سیستم عامل های پیام رسانی ، رشد استفاده در گروه سنی 18 تا 34 سال بزرگترین بوده است. علاوه بر این ، واتس اپ ، فیس بوک و اینستاگرام شاهد افزایش 40٪ + در استفاده از همین جمعیت بودند.

سایر برنامه های رسانه های اجتماعی که در طول همه گیری ها شاهد مزایایی هستند ، شامل تعجب آور نیست ، Facebook و WeChat و Weibo چین.

به طور کلی ، استفاده از فیس بوک 37٪ افزایش یافته است ، در حالی که برنامه های رسانه های اجتماعی محلی چین شاهد افزایش 58 درصدی کاربردها بودند.

علیرغم دستاوردها ، مصرف کنندگان گزارش دادند که آنها به اخبار رسانه های اجتماعی خود برای اخبار مهم مرتبط با COVID-19 اعتماد ندارند. کانالهای خبری ملی و وب سایتهای سازمانهای دولتی گزینه های بهتری در نظر گرفته شده اند ، به ترتیب 58٪ و 48٪ از پاسخ دهندگان نظرسنجی ، آنها را به عنوان یک منبع خبره و اطلاعات “قابل اعتماد” معرفی کردند. در همین حال ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی تنها 11٪ از مصرف کنندگان را “قابل اعتماد” می دانستند.

نخستین مطالعه كانتار در مورد رشد فعالیت رسانه های اجتماعی منتسب به شیوع COVID-19 نیست.

فیس بوک به تازگی داده های خود را به اشتراک گذاشته است ، و خاطرنشان کرده است که کل پیام رسانی در سیستم عامل خود بیش از 50 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است. این شامل Facebook Messenger ، Instagram و WhatsApp می شود. همچنین ادعا شد که زمان اجرای برنامه در تمام برنامه ها از زمان بحران 70٪ رشد کرده است ، و زمان مکالمه های گروهی (سه یا بیشتر شرکت کنندگان) در طی ماه گذشته بیش از 1000٪ افزایش یافته است.

علاوه بر این ، نمایش های اینستاگرام و فیس بوک لایو در یک هفته دو برابر شدند ، فیس بوک گفت.

اگرچه دقیقاً مقایسه ای با سیب نیست ، معیارهای فیس بوک گزارش کانتار را از رشد چشمگیر در ماه مارس مربوط به بیماری همه گیر نشان می دهد. این شرکت همچنین از آماده سازی زیرساخت های خود برای این میزان استفاده بی سابقه استفاده کرد. پیش از این ، فیس بوک قادر بود در طول رویدادهای مهم مانند شب سال نو یا المپیک پایدار بماند ، اما اکنون می گوید که شاهد میزان استفاده پایدار و ضبط شده ای هستید که نیاز به کاهش نرخ بیت در فیلم های فیس بوک و اینستاگرام و اضافه کردن ظرفیت در صورت نیاز دارد.

به همین منظور ، گزارش دیگری از پلتفرم بازاریابی تأثیرگذار Klear ، هفته 7 تا 14 مارس را با هفته 15-21 مارس مقایسه کرده است تا بتواند به رفتارهای خاص اینستاگرام کاربر بپردازد. مشخص شد که کاربران روزانه 6.1 استوری اینستاگرام ارسال می کنند ، به طور متوسط ​​15٪ در هفته افزایش می یابد. برداشتهای داستان ، به معنای نمایش ، همچنین در این مدت 21٪ افزایش یافته است.


منبع Tech Crunch