هفته ای آرام برای شایعات پلی استیشن 5 بوده است. شاید به این دلیل باشد که ما به یک PS5 رسمی رسمی نزدیک هستیم یا شاید هم اکنون کارخانه شایعات به سادگی از سوخت خارج شده باشد.
در هر صورت ، ما به تعهد خود ادامه می دهیم تا بتوانیم هفتگی از آخرین شایعات ، نشتها و پستهای مربوط به پرواز در مورد PS5 را به شما ارائه دهیم (همراه با برخی از اخبار معتبر). ما همچنین آنها را از “به احتمال زیاد” تا “حداقل محتمل” بر اساس دانش تخصصی خودمان رتبه بندی کرده ایم.
در حالی که همه شایعات باید با یک نمک بزرگ نمک مورد استفاده قرار گیرند ، برخی از آنها باورپذیرتر از سایرین هستند – از این رو ، اطلاعات قانونی را که بین آن وجود دارد ، ذکر نمی کنم.
بنابراین ، این آسیاب شایعه در این هفته خفه کننده چیست؟ یک گزارش اخیر حاکی از آن است که قیمت PS5 ممکن است توسط بخش های کمیاب رانده شود ، یک اختراع ثبت اختراع جدید کنترل کننده های جدید PSVR 2 را نشان می دهد و PS5 ظاهراً می تواند تقریباً تمام بازی های PS4 را بازی کند.

Xbox Series X: تاریخ انتشار ، مشخصات ، عناوین طراحی و راه اندازی

بازی های PS5: همه بازی ها برای پلی استیشن 5 تأیید و شایعه شده اند

PS5 vs Xbox Series X: چیزی که تاکنون می دانیم

PS5 تقریباً همه بازی های PS4 را بازی می کند – تأیید شده است

(اعتبار تصویر: یوبیسافت) در تماس تلفنی (از طریق GamesRadar) ، ایو گیلموت ، مدیر عامل Ubisoft اظهار داشت که کنسول های آینده مایکروسافت و سونی “تقریباً تمام کاتالوگ های پشتی کنسول های قبلی را اجرا می کنند.”
گیلموت گفت: “این اتفاق جدیدی در صنعت خواهد بود.” “[Backwards compatibility] به نسل های قدیمی کمک می کند تا سال های بعدی کنسول های بزرگ در بازار باشند. ”
ما قبلاً می دانستیم که پلی استیشن 5 از سازگاری به عقب پشتیبانی می کند ، اما شنیدن این خبر خوشحال است که دیگر نیازی نیست که بازی های PS4 خود را کنار بگذاریم.
داستان کامل را اینجا بخوانید.

حق ثبت اختراع به روشی جدید که می توانید با PSVR 2 تعامل داشته باشید – اشاره دارد – شاید

(اعتبار تصویر: Joeri Mostmans / Shutterstock.com) سونی طراحی جدید كنترلر حرکتی را ثبت كرده است كه می تواند برای PSVR 2 باشد.
این اختراع که به تازگی منتشر شده توسط WIPO (از طریق 91mobiles) منتشر شده است ، برای یک دستگاه کنترلر است ، شبیه به یک کنترلر Wii ، با سنسورهای ردیابی انگشت که می تواند تعیین کند کاربر در حال پخش و فاصله بین خود کنترلرها است.
در توضیحات ثبت اختراع آمده است: “این دستگاه كنترلر بر روی دست یك کاربر پوشیده شده است و شامل: تعداد زیادی واحد حسگر است كه انگشتان کاربر را تشخیص می دهد ؛ و یك قسمت پشتیبانی سنسور كه ​​از واحدهای حسگر پشتیبانی می كند.” “قسمت پشتیبانی سنسور از واحدهای حسگر پشتیبانی می کند تا فاصله بین واحدهای حسگر مجاور تغییر کند.”
آیا می توان کنترلرهای Move را به روزرسانی کرد؟ مطمئناً امیدواریم چنین باشد ، اما همه حق ثبت اختراعات به محصولات واقعی تبدیل نمی شوند. بنابراین ما دقیقاً مطمئن نیستیم که چقدر این احتمال وجود دارد.
داستان کامل را اینجا بررسی کنید.
قیمت PS5 ممکن است توسط قطعات کمیاب افزایش یابد – بعید به نظر می رسد

(اعتبار تصویر: سونی) گزارشی در Bloomberg نشان می دهد که افزایش هزینه های قطعات حافظه فلش DRAM و NAND – برای عملکرد پردازنده پردازنده کنسول و همچنین در تقاضای زیاد برای انتشار اسمارت فون های جدید – باعث تعادل کتاب ها برای PS5 می شود. قیمت خرده فروشی دشوار است و حتی ممکن است سونی تصمیم خود را برای تعیین قیمت هزینه های مصرف کننده اعلام کند.
در این گزارش آمده است که پیش بینی می شود هزینه های تولید برای هر کنسول 450 دلار برسد – در حدود 350 پوند / 670 دلار AU. این امر باعث می شود احتمالاً RRP بالاتر از آن شروع شود ، نه پایین تر از 470 پوند ، و احتمالاً نزدیک به برچسب قیمت 499 دلاری که Xbox One (و Xbox One X) برای اولین بار با آن راه اندازی کرده است.
قبلاً گمانه زنی هایی وجود دارد که PS5 حدود 499 دلار قیمت خواهد داشت ، بنابراین به نظر نمی رسد افزایش چشمگیر آنچه انتظار داشتیم (در صورت واقعی) داشته باشیم ، و فکر نمی کنیم که سونی تاریخ را تکرار کند و به طور منفی قیمت بعدی را بفروشد – کنسول ژنرال ما در این شایعه فروخته نمی شویم.
می توانید اطلاعات بیشتری در اینجا بخوانید.
کتابخانه بازی های PS5 برای ساخت آن چندی طول می کشد – در اینجا دلیل آن وجود دارد


منبع Tech Radar