منبع اصلی درآمد تسلا از فروش وسایل نقلیه الکتریکی آن تأمین می شود ، اما آخرین گزارش درآمد سه ماهه آن رشد در ذخیره انرژی و تجارت خورشیدی را نشان می دهد.

طبق گفته ایلون ماسک ، مدیرعامل تسلا ، اگر تقاضای دسترسی به تراشه های کافی برای ذخیره انرژی خود را داشته باشد ، تصویر تقاضا برای این بخش آفتاب تر خواهد شد.

تسلا روز دوشنبه مبلغ 801 میلیون دلار درآمد حاصل از تجارت و ذخیره انرژی خود را گزارش داد – این شامل سه محصول اصلی است: خورشیدی ، دستگاه ذخیره سازی Powerwall برای خانه ها و مشاغل و واحد ذخیره سازی ابزار Megapack – اما این تنها مبلغی تقریباً 12 میلیارد دلاری است در کل درآمد به هر حال کوچک ، این بخش ذخیره انرژی و خورشیدی بیشتری را به فروش می رساند. درآمد حاصل از این بخش 62٪ نسبت به سه ماهه قبل و بیش از 116٪ نسبت به سه ماهه مشابه سال 2020 رشد کرده است. تسلا درآمد ذخیره انرژی خورشیدی و انرژی را جدا نمی کند.

از همه مهمتر ، هزینه درآمد کسب و کار ذخیره انرژی خورشیدی و انرژی آن 781 میلیون دلار بود ، به این معنی که برای اولین بار کل هزینه تولید و توزیع این محصولات ذخیره انرژی کمتر از درآمد حاصل از آن بود. خبر خوبی است

همانطور که انتظار می رود ، تعداد کل اعزام ها نیز افزایش یافته است. تسلا در سه ماهه دوم سال 2021 هزار و 274 مگاوات ساعت ذخیره انرژی نصب کرد که 205 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد. به همین ترتیب ، میزان انرژی خورشیدی مستقر شده در سه ماهه دوم سال جاری 85 مگاوات ساعت بود که 214 درصد بیشتر از Q2 2020 است. به عنوان نکته دیگر: کل مقایسه های ذخیره انرژی خورشیدی و انرژی تسلا در مقایسه با مقایسه Q2 2019 و Q2 2020 اساساً مساوی بود ، احتمالاً به دلیل توقف عمومی تجارت همه گیر در همه گیر است.

قطعه مهم رشد درآمد است. در سال 2019 ، تسلا 369 میلیون دلار درآمد از خورشیدی و ذخیره سازی گزارش داد. درآمد حاصل از کسب و کار 370 میلیون دلار در Q2 2020 راکد بود. این سه ماهه بیش از دو برابر تسلا در سه ماهه مشابه 2019 و 2020 بود.

چه چیزی تغییر کرد؟ علاوه بر COVID-19 ، تسلا به چندین پروژه Megapack آنلاین و محبوبیت روز افزون در محصولات خورشیدی و Powerwall ترکیبی خود اشاره می کند. (تسلا دیگر به مشتریان اجازه نمی دهد بدون نصب خورشیدی Powerwall را سفارش دهند.) طبق گفته یک تنظیم کننده در وب سایت تسلا ، یک مگاپاک حدود 1.2 میلیون دلار قبل از مالیات است. در برخی از ایالت ها ، تسلا می گوید که اولین زایمان ها در سال 2023 انجام می شود.

با این وجود تجارت ذخیره انرژی تسلا با بادگیر روبرو است. ماسک گفت که تقاضا برای Megapack و Powerwall هر دو بیش از میزان عرضه است و تعداد بی نظیری در حال رشد است. وی گفت: این شرکت به دلیل کمبود جهانی تراشه قادر به تأمین این تقاضا نیست.

تسلا در Powerwall خود از تراشه های مشابه با وسایل نقلیه خود استفاده می کند و ماسک گفت که خودروها در اولویت هستند در حالی که عرضه کم است.

ماسک در تماس تلفنی با درآمد گفت: “با کاهش این کمبود قابل توجه ، بنابراین می توانیم تولید Powerwall را به شدت افزایش دهیم.” “من فکر می کنم ما سال آینده می توانیم به نرخ سالانه یک میلیون واحد Powerwall – شاید با سفارش 20،000 در هفته” برسیم. باز هم به سلول و نیمه هادی ها وابسته است. … همانطور که جهان به سمت تولید انرژی پایدار می رود ، خورشید و باد متناوب هستند و به دلیل ماهیت خود برای تأمین جریان ثابت برق ، واقعاً به بسته های باتری احتیاج دارند. و وقتی به همه برنامه های کاربردی در جهان نگاه می کنید ، این مقدار زیادی باتری پشتیبان است که مورد نیاز است. “

ماسک گفت که در دراز مدت ، تسلا و سایر تأمین کنندگان برای اینکه بتوانند تقاضای ذخیره انرژی را حفظ کنند ، نیاز به تولید 1000 تا 2000 گیگاوات ساعت در سال دارند. ماسک گفت که این شرکت از تأمین کنندگان سلول خود خواسته است تا در سال 2022 میزان عرضه خود را دو برابر کنند ، هدفی که ماسک اعلام کرد بستگی به مسائل زنجیره تامین دارد. استراتژی فعلی این شرکت این است که بیش از حد از سلول تغذیه کند و آن را به سمت خارج از محصولات ذخیره انرژی خود هدایت کند ، اما طبق گفته ماسک ، تولید خودرو در اولویت قرار دارد.

برنامه های سلول باتری

در حالی که بیشتر بحث در مورد سلول باتری بر روی سلول 4680 آن بود که در حال تولید است ، ماسک همچنین به اهداف تسلا برای تأمین انرژی برخی از محصولات خود با باتری های ارزانتر از لیتیوم-آهن-فسفات (LFP) پرداخت. به طور خاص ، وی گفت که احتمال زیادی وجود دارد که تمام ذخیره سازی ثابت به باتری های پایه آهن و دور از باتری های نیکل-منگنز-کبالت (NMC) و نیکل-کبالت-آلومینیوم منتقل شود.

ماسک در مورد برنامه های تسلا گفت: “من فکر می کنم احتمالاً یک تغییر را مشاهده خواهد کرد ، حدس من احتمالاً به دو سوم آهن ، یک سوم نیکل است.” “و این در واقع خوب است زیرا در جهان مقدار زیادی آهن وجود دارد ، مقدار دیوانه کننده ای آهن. اما نیکل بسیار کمتر است و کبالت نیز کمتر است. “

یک سوم باتری هایی که بر پایه نیکل باقی می مانند برای وسایل نقلیه برقی با برد بیشتر استفاده می شود. تمام EV های دیگر آن نیز به سمت باتری های LFP حرکت می کنند ، که در حال حاضر در وسایل نقلیه مونتاژ آن در چین وجود دارد.

خودروسازان اضطراب باتری دارند ، بنابراین کنترل تأمین را کنترل می کنند


منبع Tech Crunch