راه اندازی وسایل نقلیه الکتریکی Canoo برخی از ویژگی هایی را که ممکن است در برنامه آن در روز پنجشنبه وجود داشته باشد ، شرح داد ، مهمترین ویژگی آن عملکرد یک مرحله ای است که مشتریان می توانند برای وسایل نقلیه Canoo خود – و همچنین سایر اتومبیل های خود استفاده کنند.

این رویکرد غیرمعمول به برنامه وسایل نقلیه مارک دار آن ، می تواند به طور بالقوه زمان زیادی را برای Canoo از نظر داده های کاربر و درآمد حاصل از فروش در خدماتی مانند تعویض لاستیک و بیمه به همراه داشته باشد. کریستین ترایبر ، معاون ارشد سفر جهانی مشتری و فروش پس از فروش جهانی ، اگر راننده متوسط ​​کانو صاحب دو وسیله نقلیه دیگر باشد ، این می تواند به این معنی باشد که 50،000 کانو فروخته شده می تواند داده های مربوط به حداکثر 150،000 وسیله نقلیه را ارائه دهد.

وی گفت: “بیایید به طور کلی در مورد فرصت فکر کنیم.” “اکوسیستم کانو ، اما برای کل گاراژ مشتری.”

برای تمام وسایل نقلیه – Canoo یا not – که در برنامه گیر انداخته شده اند ، راننده می تواند جزئیات مربوط به برد و عمر باتری را برای ماشین های الکتریکی خود و همچنین کیلومتر شمار ، مایل در هر گالن و برد کل برای وسایل نقلیه موتور احتراق داخلی خود را ببیند. . Treiber گفت که این کار می تواند به سادگی با استفاده از اتصال ODB انجام شود.

مدیرعامل کانو ، “ما می دانیم که چگونه داده ها را در اتومبیل ترجمه کنیم ، می دانیم چگونه این فراداده ها را بگیریم و اطلاعات مربوط به نگهداری ، تعمیر و دارایی را در سرویس قرار دهیم ، زیرا این همان کاری است که ما انجام داده ایم ، ما با این کار یک تجارت چند میلیارد دلاری ساخته ایم.” تونی آکیلا به TechCrunch گفت. “بنابراین ما می توانیم این داده ها را بگیریم و آن را برای شما انجام دهیم. برای ما در سیستم عامل ما هیچ چیز نیست. این فقط یک دانگل OBD است. OEM ها برای خرید چیزهای احمقانه پول خرج می کنند ، ما ترجیح می دهیم برای ماشین دوم خود یک دانگل به شما بدهیم. اگر می خواهید آن را متصل کنید ، می توانید همه آن را از یک برنامه اجرا کنید. “

Aquila پس از عزیمت بنیانگذاران Stefan Krause و Ulrich Kranz به ترتیب در ژوئن 2020 و آوریل ، در ماه آوریل سکان هدایت Canoo را به دست گرفت. (Kranz توسط اپل استخدام شد تا در توسعه اولین اتومبیل خود كمك كند.) Aquila در سال 2005 Solera Holdings را تاسیس كرد ، یك شركت نرم افزار مدیریت ریسك و محافظت از دارایی.

Canoo امیدوار است که از برنامه خود برای درآمدزایی از راه های دیگر نیز استفاده کند. برای اتومبیل های کانو ، رانندگان می توانند برای ارتقا section فوری اسب بخار وسیله نقلیه خود ، تعیین قرار ملاقات با سرویس یا بررسی به روزرسانی های نرم افزار ، به قسمت Maintenance and Upgrades دسترسی داشته باشند. حداکثر 94٪ از واحدهای کنترل الکترونیکی قابلیت به روزرسانی بی سیم را دارند. این برنامه همچنین یادآورهای سایش و پارگی را برای زمانی که احتمالاً به لاستیک جدید احتیاج دارید ، ایجاد می کند – و پیشنهادات ویژه این خدمات را پیشاپیش می کند.

اعتبار تصویر: کانو (در پنجره جدیدی باز می شود)

همچنین رانندگان می توانند سایر موارد ارتقا یافته خودرو را برای Canoo مانند قفسه سقف یا محافظ کف یا صندلی سفارش دهند.

بسیاری از این ویژگی ها – به ویژه خدمات برای وسایل نقلیه غیر کانو – احتمالاً از طریق همکاری با ارائه دهندگان خدمات ، شرکت های بیمه و بازداشت کنندگان وسایل نقلیه جمع می شوند. تریبر به مشارکت های بالقوه دیگری نیز اشاره کرد ، از جمله استفاده از برنامه Canoo به عنوان کیف پول دیجیتال برای پرداخت هزینه غذا در رستوران ، به عنوان مثال.

وی گفت: “بزرگترین فرصت برای صنعت خودروسازی درآمد زایی از داده ها است و ما می خواهیم بخشی از آنها باشیم و بخشی از آنها خواهیم بود.”

این خبر روز پنجشنبه در هنگام ارائه روز سرمایه گذار شرکت اعلام شد ، جایی که Aquila همچنین اوکلاهما را به عنوان سایت اولین کارخانه خود معرفی کرد. انتظار می رود که این مکان در سال 2023 افتتاح شود. اولین وسیله نقلیه سبک زندگی کانو ، که انتظار می رود در سه ماهه چهارم سال 2022 تحویل شود ، در حالی که کارخانه در حال ساخت است توسط VDL Nedcar تولید کننده قرارداد مستقر در هلند ساخته می شود.

اولین پیکاپ های برقی نشانگر یک دوره جدید EV است


منبع Tech Crunch