Houseparty ، برنامه ویدئویی اجتماعی است که توسط سازنده Fortnite Epic Games در سال 2019 خریداری شده است ، به تازگی گام اساسی جدیدی را در زمینه ادغام این دو ویژگی اعلام کرده است: این شرکت می گوید اکنون به گیمرها اجازه می دهد تا گیم پلی Fortnite خود را مستقیماً در Houseparty پخش کنند. این ویژگی به گونه ای است که به کاربران امکان می دهد گیم پلی خود را با حداکثر 9 دوست دیگر در یک اتاق Houseparty به اشتراک بگذارند.

این اضافات به دنبال راه اندازی “حالت Fortnite” توسط Houseparty در نوامبر گذشته انجام شد ، که یک ویژگی گپ ویدیویی را به Fortnite اضافه کرد که در آن بازیکنان می توانند هنگام بازی بازی های خبری مستقیم از دوستان خود را ببینند ، ساخته شده توسط Houseparty. راه اندازی امروز چیزی معکوس از آن است ، زیرا به بازیکنان اجازه می دهد بازی را برای دوستان خود پخش کنند ، که در داخل Houseparty قابل مشاهده است. این اجازه می دهد تا دوستان کاربران – از جمله کسانی که ممکن است خودشان بازیگر Fortnite نباشند – بازیکن را تماشا و تعامل کنند.

برای استفاده از ویژگی جدید ، بازیکن Fortnite باید Fortnite Mode Streaming را فعال کرده و به Houseparty متصل شود. وقتی آنها شروع به پخش گیم پلی خود می کنند ، به دوستانشان در Houseparty اطلاع داده می شود که خوراک های بازی آنها اکنون برای تماشا در دسترس است.

سپس بازیکن Fortnite می تواند ببیند چه کسی از طریق گرافیکی که روی صفحه نمایشش قرار گرفته و “تعداد تماشاگر” آنها را نشان می دهد ، جریان آنها را تماشا می کند. این با یک نماد کوچک چشم در وسط سمت چپ صفحه برای گیمر نشان داده می شود ، در حالی که کاربران Houseparty نماد چشم را در بالا سمت چپ صفحه ویدیوی خود مشاهده می کنند.

در طول پخش مستقیم ، بازیکن و دوستانشان می توانند طبق معمول تماشا و گپ بزنند.

اگر بازیکن Fortnite نمی خواهد گیم پلی خود را به صورت زنده پخش کند ، می تواند هر زمان که بخواهید این ویژگی را از تنظیمات داخل Fortnite تغییر دهد بدون اینکه توانایی استفاده از ویژگی چت ویدیویی را از دست بدهد. والدین و سرپرستان همچنین می توانند حالت Fortnite Mode و سایر خصوصیات حریم خصوصی را در تنظیمات Fortnite روشن و خاموش کنند. این شرکت خاطر نشان می کند که اطلاعات شخصی از جمله اطلاعات پرداخت از طریق جریان ها مسدود می شود. با این حال ، هنگامی که حالت Fortnite فعال است ، می توانید The Lobby ، منوها و گیم پلی شما را پخش کنند.

Houseparty برای اولین بار به عنوان راهی برای دوستان خود “از طریق چت ویدیویی” در اینترنت “جاذبه” پیدا کرده بود ، اما سرانجام کمی بعد از اینکه غول بازی با فروش عظیم 1.25 میلیارد دلار به Epic Games فروخت ، فروخته شد. تاکنون ، Houseparty از ویژگی های اجتماعی دیگر خود فروگذار نکرده است ، حتی بیشتر از قبل با Fortnite ادغام شده است. راه اندازی ویژگی جدید این امکان را برای Houseparty فراهم می کند تا برخی از پخش های زنده غیررسمی را که امروزه در سیستم عامل های دیگر مانند Twitch ، Facebook یا YouTube انجام می شود ، جایی که کاربران لزوماً برای طرفداران ، بلکه بیشتر برای دوستان خود پخش نمی کنند ، ضبط کند.

این شرکت می گوید ویژگی جدید عملکرد رکوردی را برای صادرات بعدی این جریان های زنده برای انتشار در جاهای دیگر ارائه نمی دهد ، اما خاطرنشان می کند که Fortnite از قبل امکان ذخیره سازی تکرارها را فراهم کرده است.

هنگام راه اندازی ، ادغام گیم پلی Fortnite با Houseparty فقط در رایانه های شخصی و پلی استیشن (PS4 و PS5) در دسترس است. Epic Games نگفت که آیا سیستم عامل های دیگر پشتیبانی می شوند یا نه. کاربران Houseparty در iOS ، Android و Chrome می توانند پخش جریانی مستقیم را تماشا کنند.

ویژگی گپ ویدیویی که قبلاً در Fortnite راه اندازی شده بود ، در رایانه های شخصی و PlayStations نیز پشتیبانی می شد.


منبع Tech Crunch