هنگامی که پیام بانازاده و تیمش Capella Space را در سال 2016 شروع کردند ، آنها دیدگاه های زیادی را در اختیار صنعت خصوصی قرار دادند که می توانند به انواع روش ها برای ایجاد فرصت های شغلی و بهبود کارایی استفاده کنند.

چهار سال بعد ، بانازاده هنوز منتظر آن فرصت تجاری است.

کاپلا هنوز موفق است. این شرکت موفق به جمع آوری 82 میلیون دلار سرمایه گذاری خطرپذیر شده و دارای یک خط لوله قوی از قراردادهای دولتی است ، اما بانازاده انواع جذب در صنعت خصوصی را ندیده است.

او تنها نیست.

سخنرانی در TC Session: Space 2020 ، بنازاده در میان تعدادی از مدیران از جمله پیتر پلاتزر ، مدیر ارشد اجرایی Spire Global بود. Rafal Modrzewski ، بنیانگذار و مدیر اجرایی ICEYE مستقر در هلسینکی ؛ و ملانی استریکلان ، بنیانگذار و مدیر ارشد استراتژی Slingshot Aerospace ؛ که در مورد نقش اصلی دولت در تجارت فعلی فضایی و اینکه چگونه آنها امیدوارند تغییر کند صحبت کرد.

“من فکر می کنم مقررات در ایالات متحده … پیشرفت های چشمگیری در سال گذشته داشته است. اما این چالش همیشه این است که شما چگونه می توانید نگرانی های امنیت ملی را با اطمینان از اینکه فضای صنعتی ایالات متحده می تواند در سطح بین المللی با رقابت همگام شود ، متعادل کنید. ” “من فکر می کنم ما باید در ایالات متحده … ما باید یک موقعیت رهبری را بگیریم تا نه تنها شرکت های آمریکایی را محدود به آنچه شرکت های بین المللی انجام می دهند محدود کنیم ، بلکه اجازه دهیم شرکت های آمریکایی فراتر از این عمل کنند و بتوانند بیشتر بازار تجاری با توانایی ارائه برخی از ویژگی های پیشرفته تر [that they have] از طرف دولت. “

Modrzewski موافقت کرد.

“هنگامی که ما ICEYE را شروع می کردیم ، ما به نوعی تحت تأثیر این تصور قرار گرفتیم که ایده پشت فضای جدید و کارهایی که ما انجام می دهیم واقعاً این است که بتوانیم از مشاهدات برای بهتر شدن جهان استفاده کنیم … برای بهبود کارایی مشاغل ، نظارت بر تغییرات اقلیمی ، انجام همه این کارها این کاری است که ما قبلاً نتوانسته ایم انجام دهیم ، “او گفت. “و هنگامی که من اساساً به اطلاعات دموکراتیک کردن و دستیابی به بهترین توانایی های موجود در صنایع تجاری و همچنین دولت نگاه می کنم ، در نهایت ، درست است ، زیرا آنها کاربران همان زنجیره تأمین هستند. می بینم که می دانید ، بزرگترین عاملی که در حال حاضر جلوی تکامل را گرفته در واقع رویکرد ملی به مجموعه فعالیتهای خاصی است. من فکر می کنم هرچه در سطح جهانی به بازار نزدیک شویم ، رقابت گسترده تر ، محدودیت کمتری را نیز تحت تأثیر قرار می دهیم … به نظر می رسد برای همه به عنوان یک جامعه جهانی بهتر کار می کند ، اگر اجازه دهیم این شرکت ها آزادانه همکاری کنند و تبادل داده ها آزاد باش بنابراین اگر آرزویی برای 2021 داشتم ، این است که از نظر تبادل داده ، مرزهای کمتری داشته باشم و بازارهای بازتری داشته باشم. “

دولت ها در حال حاضر مشتری های عظیم اکثر این مشاغل هستند. در کل هزینه های دولت نشان دهنده حدود نیمی از کل 423 میلیارد دلار هزینه شده در صنعت فضا در حال حاضر است ، طبق داده های Statista.

اما اگر این صنعت بخواهد به درآمد بالقوه 1 تریلیون دلاری مورگان استنلی برای مشاغل در 20 سال آینده برسد ، باید کارهای بیشتری برای باز کردن قفل صنعت خصوصی انجام شود.

“هنگامی که ما این شرکت را تأسیس کردیم ، فرصت فوری در تجارت را دیدیم. و همین که کمی عمیق تر شدیم و پیشرفت کردیم ، فهمیدیم که بازار تجاری هنوز به اندازه انتظار ما رشد نکرده است. و در این میان ، ما به سرعت دریافتیم که بازار دولت ، هم دولت ایالات متحده و هم دولتهای بین المللی به دلیل چالشها و چالشها و تهدیدهای جدید ، بسیار سریعتر از قبل ، به ویژه برای این نوع داده ها ، در حال گسترش و رشد هستند. آنهایی که در گوشه و کنار قرار دارند ، “بانازاده گفت. “و بنابراین ما تمرکز و تمرکز خود را برای دنبال کردن دولتها در تأمین نیازهای آنها متمرکز کرده ایم … ما می خواهیم دوباره وارد تجارت شویم ، این آرزو را داریم. و این هدف بلند مدت ما است. ما فقط فکر می کنیم که احتمالاً چند سال وقت داریم تا به آنجا برسیم. “

اگرچه ممکن است بازار تجاری تا حدی که این کارآفرینان امیدوار بودند تحقق نیافته است ، از جمله قراردادهای دولتی ، تا حدودی ، به دلیل افزایش پیچیدگی فعالیت در فضا ، هنوز فرصتهای زیادی برای تجارت وجود دارد.

این به معنای تجارت بزرگ برای شرکت مانند Slingshot است ، که استریکلان آن را “آگاهی از موقعیت” می نامد.

استریکلان گفت: “چه در مدار باشد و چه به صورت زمینی ، ما پاسخ هایی را به مشتریان خود درمورد خطر آنها و چگونگی کاهش این خطر ارائه می دهیم ، یا حداقل نحوه درک خطر را به عنوان مربوط به اطلاعات مکانی – زمانی” ، “و همین حالا … مهمترین دارایی آنها داده هایشان است [and] برای به دست آوردن این داده ها ، آنها باید ماهواره های خود را در مدار قرار دهند و باید ایمنی پرواز و همه موارد مختلف را داشته باشند. “

انفجار تعداد ماهواره ها در مدار و وجود نزدیک به 500000 قطعه بقایای فضایی به این معنی است که این دارایی های بسیار گران قیمت از نظر عملیاتی بیشتر از آنچه در معرض خطر قرار دارند ، هستند. اسلینگ شات سعی دارد با آگاهی مداری از خطرات احتمالی به مشتریان خود ، و ارائه روش هایی برای پردازش داده ها برای درک خطرات زمینی که شرکت ها با آن روبرو هستند ، این مشکل را حل کند.

به گفته پلاتزر ، از شرکت های بیمه گرفته تا ارائه دهندگان تدارکات تا سرمایه گذاران مالی ، از داده ها و تصاویر ماهواره ای در روند تصمیم گیری خود استفاده می کنند و به گفته Platzer ، افزایش محرک برای همه این مشاغل فرصتی برای مدل سازی تأثیرات ناشی از تغییرات آب و هوایی است.

“من فکر می کنم تقاضا برای درک جهانی از کره زمین ، استفاده از منابع آن به روشی م effectiveثر و مسئولانه ، بی وقفه است. شما می دانید ، بخصوص عرق کنید ، می دانید که تأثیر تغییر اقلیم از طریق آب و هوا بر روی هر کسب و کار در هر کشور خاص ، برای هر فرد قطعاً از بین نمی رود. بنابراین تقاضا کاملاً در حال افزایش است. ” “بنابراین من صادقانه می گویم که تقریباً ، تقریباً به طور انحصاری فرصت ها ، و نه لزوماً موانع ، بودجه در این صنعت با 46٪ رشد می کند. سال به سال ایجاد شرکت سالانه 32 درصد رشد می کند. بنابراین من فکر می کنم که در واقع یک دوره بسیار بسیار پویا است که بیشتر از موانعی که می گویم تحت سلطه فرصت ها است. “

مدروژسکی گفت ، به طور فزاینده ای شرکت های نوپا قادر به دستیابی به این فرصت ها خواهند بود ، به ویژه اگر بتوانند از نهادهای دولتی که می توانند زمینه هایی را که در حال ظهور فرصت های شغلی هستند برجسته کنند و پیگیری آنها را به صنایع خصوصی بسپارند ، تقویت کنند.

با این وجود ، اعضای هیئت مدیره توافق کردند که دیگر فرصتی برای شروع شرکتی متمرکز بر صنعت فضایی وجود ندارد.

“اگر من می توانم کسانی را که به هر نوعی الهام دارند تشویق کنم که یک شرکت در فضا را راه اندازی کنند ، فقط آن را انجام دهم. این دیدگاه را اجرا کنید ، اما همه اینها را درک کنید ، چیزهایی که امروز درباره آنها صحبت کردیم متفاوت از خطر گفتن ، ایجاد یک شرکت بازاریابی یا موارد مختلف است. بنابراین درک چگونگی درک دولت به عنوان بخشی از این مسئله و درک قوانین و مقررات ، در چالش باشد و خارج از دولت که بر نحوه پرواز ماهواره ها ، نحوه مراقبت از ماهواره ها ، نحوه ارائه داده ها و درک اینکه میراث زیادی وجود دارد تأثیر می گذارد. که با این صنعت همراه است. ” “من فکر می کنم اکوسیستم فضایی جهانی سیستمی است که به سختی با آن برخورد می کند. مانند تحولات دیجیتالی نیست که در سیلیکون ولی اتفاق افتاده است. طی 10 یا 15 سال گذشته این صنعت هنوز به آن تحول دیجیتال نیاز دارد و بنابراین دنیا صدف شماست ، اما آماده باشید و در برابر چالش باشید. “


منبع Tech Crunch