این The TechCrunch Exchange است ، یک خبرنامه که شنبه ها بر اساس ستونی به همین نام منتشر می شود. می توانید برای ایمیل در اینجا ثبت نام کنید.

من نگاه کاملی به دنیای جمع آوری کمکهای مالی برای شروع سلامت روان داشتم که برای این هفته برنامه ریزی شده بود ، اما پس از بمباران فرش حرکت آرام توسط S-1 ، اکنون به دوشنبه منتقل شد و ما باید مکث کنیم و در مورد COVID-19 صحبت کنیم .

همه گیری ، متحرک ترین نیرو برای شرکت های نوپا و سرمایه های خطرپذیر در سال 2020 بوده است که حرکت آهسته تجارت جهانی را به حوزه دیجیتال کاهش می دهد. همانطور که همه ما می دانیم COVID بیشتر از اینها عمل کرد. این شرکت به همان اندازه مطمئن شد که باعث تقویت برخی دیگر از شرکت ها شد. برای هر پلوتون احتمالاً وجود دارد نان تست، به عبارت دیگر.

در مورد محصول این هفته نامزدهای IPO تک شاخ چنین است ، اگرچه آنها به جای گروه استارتاپ هایی که همه گیری آنها را از زانو قطع می کند ، به طور شگفت انگیزی نسبت به گروه استارت آپ های تسریع یافته COVID وزن بیشتری دارند.

به عبارت ساده تر ، COVID-19 به بیشتر IPO های اخیر ما یک م shدبانه در عقب داد و به آنها کمک کرد کمی سریعتر به سمت خط پایان عرضه عمومی بدوند. بیایید در مورد آن صحبت کنیم

روبلاکس، شرکت بازی سازی که بچه ها را هدف قرار می دهد ، بوده است ذینفع در طول بیماری همه گیر COVID-19، به نظر می رسد که مردم در خانه مانده اند و به بچه هایشان پول داده اند تا ارز درون بازی را خریداری کنند تا والدین آنها آرامش داشته باشند. تجارت عالی ، حتی اگر رابلوکس هشدار دهد که در سال آینده ، در مقایسه با رشد ، می تواند به شدت رشد کند حماسه 2020 آن.

اما Roblox به سختی تنها شرکتی است که از تأثیرات COVID-19 در بازار استفاده می کند تا در حالی که تعداد آنها عالی است ، به عموم مردم برسد. ما دیدیم DoorDash پرونده هفته گذشته ، از بالای a کوه رشد درآمد که بخشی از شما ناشی شده و من سعی می کنم از ماه مارس در خانه بمانم. همانطور که به نظر می رسد هنگامی که نمی توانید خانه خود را ترک کنید ، سفارش تحویل بیشتر می دهید.

تأیید کنید COVID-19 نیز افزایش یافته است ، نه تنها تجارت الکترونیکی در حال رشد است – تأیید وام های فروش را به مشتریان در هنگام خرید آنلاین وام می دهد – بلکه به این دلیل که Peloton شروع به کار کرد و بسیاری از افراد برای تأمین بودجه دوچرخه ورزش جدید خود با سرویس پرداخت. این را دو باند بزنید.

IPO به موقع است. آرزو کردن در همان سطل می افتد، اگرچه به دلیل همه گیری ، برخی از مشکلات زنجیره تامین و تحویل را با مشکل روبرو کرده است ، بنابراین می توانید از هر جهت بحث کنید.

صرف نظر از اینکه ، همانطور که از اعداد جهانی مشاهده کردیم ، COVID-19 خیلی آسیب دیده است که باعث آسیب رساندن به سلامتی ، خوشبختی و توانایی ما برای ادامه زندگی عادی می شود. بنابراین روندهایی که S-1 های این هفته به ما نشان داده اند هنوز فضای لازم برای اجرا دارند.

که برای آن ناراحت کننده است Airbnb، یک اسب شاخدار که قرار بود قبلاً از طریق لیست مستقیم شروع به کار کند ، اما در عوض مجبور به مکث ، وام گرفتن ، اخراج کارکنان و اکنون با درآمد کمتری در این Q3 نسبت به گذشته به خط پایان راه اندازی بروید. به موقع، Airbnb دوباره به سرعت کامل برمی گردد، اما در میان نامزدهای IPO جدید ما تنها شرکتی است که توسط COVID-19 آسیب دیده است. که آن را خاص می کند.

در مورد همه گیری ، روندهای دیگری برای نگه داشتن برگه ها وجود دارد. در واقع هر شرکت نرم افزاری که انتظار دارید در حال حاضر رونق داشته باشد نیست. روز کاری همانطور که برای شما نامه نوشتم امروز سهام 8٪ تخفیف دارد ، زیرا این شرکت گفت که COVID-19 به توانایی آن در جذب مشتری جدید آسیب می رساند. اینجاست مدیر مالی آن رابین سیسکو از تماس درآمد آن است

با این حال به یاد داشته باشید که گرچه اخیراً در محیط زمینه ثبات داشته ایم ، با این حال بادگیرهای ناشی از COVID به ویژه برای رزروهای جدید خالص باقی مانده اند. و با توجه به مدل اشتراك ما ، این بادگیرهایی كه در تمام سال ما را تحت تأثیر قرار داده اند ، در درآمد اشتراك سال آینده كاملاً مشهودتر می شوند كه در كوتاه مدت رشد ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

بله بنابراین به IPO های اخیر نگاه نکنید و فکر کنید که همه چیز برای همه شرکت ها یا حتی همه شرکت های نرم افزاری خوب است. (برای روشن شدن ، همه گیری یک بحران انسانی است ، اما کار من این است که در مورد تأثیرات تجاری آن صحبت کنم ، بنابراین ما اینجا هستیم. آغوش ، و لطفا تا آنجا که می توانید ایمن باشید).

یادداشت های بازار

این هفته اخبار آنچنان زیاد بود که باید خلاصه آزاردهنده باشیم.

گرفتار شدم برکس مدیر عامل هنریك دوبوگراس روز دیگر ، به Exchange امکان تجزیه و تحلیل آنچه در روزهای ابتدایی COVID هنگام شرکت برای شرکت رخ داده است ، داد تصمیم به کاهش کارکنان گرفت. پاسخ کوتاه مدیر عامل شرکت این است که این شرکت از رشد 10٪ به 15٪ در هر ماه ، به رشد منفی رسیده است – گناه نیست ، Airbnb برای چند ماه اوایل سال جاری شاهد رزرو ناخالص منفی بود – و همانطور که شرکت برای این کار استخدام کرده بود یک سال بزرگ ، مجبور به کاهش بود. Dubugras در مورد اینکه چقدر سخت است یک انتخاب انجام شود صحبت کرد.

تجارت Brex سریعتر از آنچه شرکت انتظار داشت بازگشت ، اما ، تا حدودی ناشی از شکل گیری جدید تجارت قوی – برخی از داده ها در اینجا – و شرکت ها به سرعت به حوزه دیجیتال منتقل می شوند و به سمت سیستم های مالی مانند Brex’s حرکت می کنند.

با نگاه به جلو ، Dubugras می خواهد مجموعه ای از شرکت هایی را که Brex می تواند پذیرش آنها را گسترش دهد ، گسترش دهد ، که منطقی است که این امر باعث می شود اندازه بازار آن بسیار زیاد شود. و این شرکت به همان اندازه که اکنون شرکت ها از راه دور است ، مدیرعامل شرکت خود را در حین گفتگو درباره جوانب مثبت و منفی این اقدام باز می کند. با خوشحالی برای تک شاخ تجاری fintech ، Dubugras گفت که برخی از منفی های شرکت هایی که از راه دور کار می کنند آنطور که انتظار می رود سخت نبوده است.

مرحله بعدی: معیار رشد. مصاحبه، استارتاپی که از هوش مصنوعی برای رونویسی و زیرنویس فیلم ها استفاده می کند ، با هدایت این هفته سری C 60 میلیون دلاری را جمع آوری کرد یاقوت کبود. من نتوانستم دور بزنم ، اما این شرکت در انتشار خود متذکر شد که رشد 400 درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کرده و “نرخ اجرای درآمد” [has] از سال 2019 پنج برابر رشد کرده است. ” خوب.

جی داس دور Verbit را هدایت کرد و در یک زمان بندی خوب ، ظرف چند هفته میزبان برنامه Extra Crunch Live با او هستم. (زیر کرانچ اضافی برای آن لازم است ، سر به اینجا اگر به آن احتیاج دارید. کد تخفیف “EQUITY” اگر به شما کمک کند هنوز باید کار کند.)

تلوس، یک شرکت امنیت سایبری و هویت مستقر در ویرجینیا این هفته عمومی شد. این زیر رادار ما قرار گرفت زیرا اخبار بیشتری نسبت به دست ما برای تایپ آن وجود دارد. چرخه اخبار سریع آتش در اواخر سال 2020 چنین است. اما ، برای جلب هر دو ما ، تلوس قیمت متوسطی را ارائه داد اما با یک پیشنهاد بزرگ ، با ارزش تقریبی 1 میلیارد دلار ، طبق MarketWatch.

Telos پس از عمومی شدن ، سهام به اشتراک می گذارد عملکرد خوبی داشته اند. امنیت سایبری یک جهنم سال است.

بازگشت به موضوع مورد علاقه ما در جهان ، SaaS ، ProfitWell پاتریک کمپبل چنگ زدن به داده ها در مورد تأثیر COVID-19 بر بازار B2B SaaS. بیشتر مثبت است. در اوایل این ضربه اتفاق افتاد ، اما به نظر می رسد رشد سرعت گرفته است. فقط مثال Workday را از قبل بخاطر داشته باشید. با پایان یافتن سال 2020 ، همه در بهشت ​​رشد نرم افزار نیستند.

و سرانجام ، پس از تأیید ، سرویس رقیب S-1 خود را منتشر کرد کلارنا تصمیم گرفت زمان خوبی باشد برای برخی از داده های عملکرد را رها کنید از خودش اول از همه ، کلارنا – متشکرم. ما داده ها را دوست داریم. اول از همه ، فقط به عمومی بروید. کلارنا گفت که این تعداد از 10 میلیون مشتری در ایالات متحده در طی سه هفته به 11 میلیون مشتری رسیده است و دومین آمار نسبت به سال گذشته 106٪ رشد داشته است.

تأیید کنید ، اکنون شما به افتخار ملزم هستید S-1 خود را با داده های بیشتری به عنوان یک بازپرداخت قوس دار به روز کنید. متأسفم ، من قوانینی را نمی گیرم.

متنوع و متفرقه

  • رابین هود دیگر قرار نیست داشته باشد بدون مدیر عامل دو مدیر عامل اکنون یک مدیر عامل شرکت دارید. خوب ، TechCrunch Exchange همه موارد آماده سازی IPO را تأیید می کند.
  • و صحبت از Robinhood ، این هفته The Exchange سعی کرد بفهمد در Q3 چقدر رشد کرده است. جواب؟ نه آنقدر که در Q2 رشد کرده است.
  • اهک اکنون سودآور است؟ اغلب. چه چرخشی
  • پرنده می خواهد از طریق SPAC پرواز کند. ما شک داریم
  • متشکرم، گوگل کروم تیم.
  • SaaS VC ها هنوز در رشد نرم افزار فوق العاده صعودی هستند ، همانطور که Bessemer’s Byron Deeter این هفته روشن کرد.
  • این چیزی است که به نظر می رسد وقتی که من خواب هستم.

بسیار خوب ، همه اینها کافی است. به زودی با شما گپ می زنم ، و من امیدوارم که شما در سلامت و سلامت باشید.

الکس
منبع Tech Crunch