سهام SaaS دوباره در آن موجود است و فکر می کنم آنرا فهمیدم.

دقیق تر فکر می کنم فهمیدم چه چیزی دیگر مردم فکر می کنند ادامه دارد بعد از بررسی دقیق هر دو توییت ، ایجاد VC با من از طریق تلفن و گفتگو با مدیرعامل یک شرکت ابری 27 میلیارد دلاری امروز صبح ، همه اینها منطقی است.

فکر می کنم برخی از پیش زمینه ها برای شروع.

امروز جمعه بیست و یکم ماه مه ، روز بعد از آنکه اقتصاد 2.4 میلیون شغل دیگر را به وجود آورد ، و شغل های COVID-19 را که تقریباً به 40 میلیون رسیده است ، رساند ، سهام SaaS و Cloud به سطح اوج دیگری رسیدند ، همانطور که توسط Bessemer اندازه گیری شد. شاخص ابر

این سبد خاص سهام بهترین چیزی است که ما باید درک کنیم چگونه سرمایه گذاران دولتی در هر لحظه از شرکت های SaaS ارزیابی می کنند. و همانطور که شما را به خواندن حالت تهوع تبلیغاتی خواندم ، ارزیابی های عمومی SaaS روی ارزیابی خصوصی SaaS تأثیر می گذارد. مکانیسم کمی آهسته است مری D’Onofrio Bessemer است در اینجا توضیح داده شده است ، اما هنگامی که سهام SaaS افزایش یا سقوط می کند ، ارزش گذاری های SaaS را نیز آغاز می کنید.

با توجه به جهان ، رکورد دیگر امروز پس از چندین رکورد قبلی در این هفته عجیب به نظر می رسد. مطمئناً ، بورس اوراق بهادار تا حد زیادی از پایین ترین زمانهای مارس ، COVID-19 محور خود بهبود یافته است ، اما سوابق جدید پی در پی ، دستیابی به بازگشت دوباره به مسطح است ، زیرا سایر گروه های سهام عمومی عموماً مدیریت کرده اند (نه همه ، فکر نکنید). )

اینکه ما در یک رکورد هستیم بیش از تصور من است ، یا ایده بسامر – Meritech Capital اوایل این هفته نوشت: “اکنون ما در اوج همه زمانه ارزیابی های عمومی SaaS در میان یک همه گیر جهانی هستیم.” اما فکر نکنید که این ارزیابی ها برای شرکتهایی که امیدوار به رشد بیشتر هستند ، پیش بینی کرده است. همانطور که در همان گزارش Meritech آمده است: “به طور کلی ، چشم اندازهای این مشاغل از فوریه به بعد تغییر نکرده است ، به جز درآمدهای Q1 که تقریباً در همه موارد ، مدیریت یک پرچم احتیاط زرد را به سرمایه گذاران می زد و راهنمایی ها را پس می گرفت یا پایین می آورد. “

وحشی ، درست است؟

علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که نشان می دهد رشد در حال کند شدن است ردین Jamin Ball در توییتر خاطرنشان کرد:

اما چه کسی اهمیت میدهد! نه بازارها وقت آن است که برای برخی از لعنتی های جدید سوابق، همه شما

بیایید در مورد چرا این همه اتفاق می افتد صحبت کنیم.

Theory Hybrid The Validations عصر SaaS با COVID-19

این سومین پست من است که تصور می کنم اکنون یک سری در مورد این مطالب است (بیشتر در اینجا و اینجا) ، بنابراین ما در حالی که کمی اضافه می کنیم ، اساساً در حال ساختن پایه های قبلی هستیم.

این استدلال به طور خلاصه چند گلوله است:

  • سرمایه گذاران می خواهند به رشد خود بپردازند ، و در حالی که بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند که اصلاً رشد کنند ، اما هنوز هیچ چیز دیجیتالی به خوبی کار نمی کند ، بنابراین سرمایه از سایر سهام به سهام شرکتهای دیجیتالی سر می زند که بسیاری از آنها شرکت SaaS هستند. این روند با سرعت بخشیده شده است:
  • ZIRP یا دوران پول آزاد. پس از یک ثانیه گرم افزایش نرخ ها (که به سرعت توسط POTUS مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس در سقوط آزاد توسط یک اقتصاد مورد ضرب و شتم قرار گرفت) ، پول دیگر هیچ هزینه ای ندارد و بنابراین بازده زباله های گرم است. این باعث شده است تا سرمایه گذاران به دنبال هر مکانی برای پر کردن سخنان خود باشند که ممکن است نوعی بازده را فراهم کند. بنابراین ، سرمایه در حال دور شدن از موارد ایمن تر (امنیت ، امنیت!) است و در عوض جریان می یابد که ممکن است برخی از بازگشت ها پیدا شود. مثل SaaS
  • دو نکته فوق (نسبتاً مرتبط) با این واقعیت کمی منطقی تر بیان می شوند تحول دیجیتال که مدیر عاملان و CTO ها و هر وبیناری که تا به حال به شما دعوت شده اند اکنون با سرعت پیچیده ادامه می یابد. مثل ، نه فریبی ، این یک چیز واقعی است ، نه فقط چیزی که لوی در هنگام فرو رفتن شماره نامزدی درباره آن صحبت می کند. این شتاب باعث می شود سرمایه گذاران از آنچه بعداً اتفاق می افتد بسیار هیجان زده شوند. بنابراین سهام SaaS بالا می رود.

امروز صبح 30 دقیقه وقت صرف غذا کردم مدیر عامل شرکت Splunk ، داگ مریت. خیلی خوب پیش رفت بعد از گزارش گزارش درآمد شرکت خود (تحول SaaS همچنان ادامه دارد ، برخی از سرپیچ های تشخیص درآمد ، مقدار زیادی پول نقد ، رشد خوب ARR را در اختیار شما قرار می دهد و این شرکت هزینه زیادی برای پخش سهام در همه کارگران خود خرج می کند ، که من حفاری می کنم) از او پرسیدم که آیا تحول دیجیتال است؟ مواردی که وی در نامه درآمد اسپلانک ذکر کرده است ، در واقع باعث می شود چیزها سریعتر به ابر حرکت کنند و به همین ترتیب سهام SaaS را افزایش دهند.

او موافقت کرد

بنابراین ، آنچه باعث تظاهرات SaaS می شود ، ارزش گذاری ها را به سطوح طنز می کشاند – بیاد بیاورید که ما همیشه شرکت های SaaS و cloud را با درآمد ارزیابی می کنیم و چند برابر سود نیستیم ، بنابراین آنها همیشه در یک منحنی راحت درجه بندی می شوند – دو بخش حرص و آز (سرمایه) است چرخش به سهام SaaS از سهام دیگر ، و محدود کردن ZIRP فقط به چند سطل دارایی) و یک بخش عقل سلیم (اگر شرکت های SaaS روند تحول دیجیتال را سوار می کنند ، شتاب آن می تواند چشم انداز رشد بلند مدت آنها را بالا ببرد).

فهمیدم؟

به هر حال من به زودی این هفته به اینترنت تعطیل می شوم. همه را شاد کنید و به من بگویید که چه اتفاقی برای سهام SaaS می افتد. بسیار مطمئن اگر شریک زندگی من وقتی قرار است در حال چرت زدن باشم به سرعت در بازار سهام ادامه می دهم به من خاتمه خواهد داد. آغوش.
منبع Tech Crunch