در حالی که این هفته Canon EOS R6 و EOS R5 امری هیجان انگیز برای طرفداران دوربین بود ، برای حساب های بانکی ما هیجان کمتری به نظر می رسید – به هر شکلی که می چرخید ، این دوربین های گران قیمت هستند.
قیمت بدنه R6 2،499 دلار است / 2،499 پوند / AU 4،499 دلار ، در حالی که R5 یک استراتوسفر 3،899 دلار / 4999 پوند / 6995 دلار AU است. البته ، دوربین های کاملاً فریم جدید کاملاً گران قیمت بوده اند. به عنوان مثال ، Canon EOS 5D Mark IV ، در سال 2016 با قیمت 3499 دلار / 3599 پوند / 56060 دلار دلار در آمد. اما اینها زمان عادی نیستند.
درصورتی که در سهام شرکت ضد عفونی کننده دستی اکثریت سهامدار باشید ، به احتمال زیاد امسال نیاز به بستن کمربند مالی خواهد بود – و این باعث نمی شود فضای زیادی برای پاشیدن در یک دوربین جدید باقی بماند ، چه رسد به برخی از شیشه های RF.

(اعتبار تصویر: آینده) اما وطن بالقوه ای برای این ابرخودروهای براق و براق وجود دارد که به جلوی دوربین سوار می شوند. دوربین های بدون آینه EOS R امروزی که قدرت کمتری دارند اما هنوز هم بسیار توانمند هستند ، باید شروع به پایین آمدن قیمت های آنها (بخصوص در بازار دست دوم) کنند ، زیرا صاحبان مدل های جدید مانند سنجاب ها به یک کیسه بلوط می روند.
و با وجود چنین ارزش عالی در جای دیگر ، مدل های فول فریم ارزان قیمت جدید – چیزی که در یک منطقه رشد وجود دارد ، اگر شایعاتی درباره Nikon Z5 و Sony A5 درست باشد – نیاز به قیمت بسیار رقابتی دارند و گمانه زنی ها حاکی از این است که این دومی حتی می توانند وارد بازار شوند زیر 1000 دلار
اثرات ضربه ناگهانی EOS R6 و EOS R5 می تواند معامله های بی سابقه ای و دزدی های دست دوم را به عکاسان بدهد. امسال باید با کمی صبر و شکیبایی ، هرکسی که به دنبال جابجایی به یک دوربین فول فریم جدید است ، عالی باشد.
بررسی دستی Canon EOS R6 ما را بخوانید

چرا به صورت تمام فریم؟
البته ، همیشه ارزش این را دارد که از این سوال بپرسید – آیا واقعا به یک دوربین فول فریم جدید مانند Canon EOS R6 نیاز دارید؟
این واقعیت که سازندگان برای راه اندازی خانه های قدرت کامل فریم ، که دارای سنسور اندازه یکسان با قاب فیلم های سنتی 35 میلی متر هستند ، از خود فرو می روند ، می تواند نشان دهد که آنها به نوعی “بهتر” از گزینه های با سنسورهای APS-C هستند ، مانند Fujifilm X-T4 اما همیشه اینگونه نیست.

این تصویر در یک دوربین فول فریم (مانند Canon EOS R6) با ضخامت 16 میلی متر فیلمبرداری شده است. مستطیل زرد نشان می دهد چه مقدار با همان لنزهای موجود در دوربین APS-C قابل برش است. (اعتبار تصویر: آینده) دیدگاه “خرد شده” نسبت به دوربین های APS-C و میکرو چهار سوم می تواند یک مزیت برای حیات وحش و عکاسی ورزشی باشد ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا با یک لنز کوچکتر همان زاویه دید را داشته باشید. به عنوان مثال ، یک لنز 70-200 میلی متر در یک دوربین فول فریم ، در مدل APS-C به لنز 105-300 میلی متر تبدیل می شود ، که برای ضربه محکم و ناگهانی زندگی وحشی ایده آل است.
در عوض ، منصفانه است که بگوییم رونق تمام قاب ، که احتمالاً Canon EOS R6 را به زودی توسط Nikon Z5 و Sony A7S III دنبال خواهد کرد ، تا حدی از ترس این تلفن هوشمند رانده شده است. اخیراً دیدیم که المپوس دوربین های Micro Four Thirds خود را ترک کرده تا در آب های آلوده به تلفن هوشمند آلوده شود ، در حالی که امثال Canon و Nikon مدت هاست که بدون قاب کامل بدون آینه به عنوان ایمن ترین کشتی برای تحقیق و توسعه خود دیده می شوند.

(اعتبار تصویر: آینده) این همه اثراتی را برای هر کسی که به دنبال خرید دوربین در سال 2020 هستند تأثیر می گذارد. زیرا سرمایه گذاری در یک دوربین به معنای خرید به سیستم است که امیدوارم سالها یا حتی دهه ها به آن بپردازد – و به احتمال زیاد اینها از نصب های نسبتاً جدیدی بدون آینه مانند Canon RF ، Nikon Z و Sony E-Mount برخوردار هستند.
نکته خوب در مورد پرچمداران گران قیمت مانند Canon EOS R6 و Canon EOS R5 این است که آنها تمایل دارند این سیستم های جدید را برای هر کس دیگری مقرون به صرفه تر کنند. و این احتمالاً برای دوربین و لنزها صادق است.

شکار معامله
به عنوان مثال ، Canon EOS R – دوربینی که EOS R6 و EOS R5 به شدت مبتنی بر آن هستند – شایعه می شود که تا پایان ماه سپتامبر قیمت خود را به 1499 دلار (حدود 1،185 پوند / AU 2،185 دلار ، بدون مالیات) کاهش می دهد.
در حالی که EOS R بدون محدودیت های خود نیست (به عنوان مثال ، تنها یک اسلات کارت کارت وجود ندارد و هیچ جوی استیک AF ندارد) ، اما در سپتامبر 2018 با مبلغ 2،299 دلار / 2،349 پوند / 3،250 دلار AU راه اندازی شد ، و این گزینه ای مناسب برای کسانی است که به دنبال آن هستند. مجموعه ای از لنزهای RF با تأیید آینده را شروع کنید.
ارزش حتی بهتر ارائه Canon EOS RP است که در حال حاضر ارزان تر از بسیاری از دوربین های APS-C یا حتی فشرده هایی مانند Sony RX100 Mark VII است.

ورود Canon EOS R6 (سوم از راست) می تواند به معنای آن باشد که مدل های قبلی مونتاژ RF مانند Canon EOS R (دوم از راست) و EOS RP (سمت چپ) می توانند راههای مقرون به صرفه تری برای ورود به سیستم RF باشند. (اعتبار تصویر: آینده) چقدر نزدیک است که شایعه شده قیمت Canos EOS R با ورود Canon EOS R6 کاهش یابد؟ این بحث است. اما آنچه مسلم تر است این است که خیلی از دارندگان فعلی EOS R به زودی به دنبال ارتقاء به جدیدترین مدل Canon به دنبال فروش خواهند بود. و این به معنای قیمت دست دوم بهتر برای برخی از دوربین های قدرتمند بدون قاب کامل بدون آینه است که از همان پایه EOS R6 استفاده می کنند.
البته ممکن است وسوسه انگیز باشد که حتی به قیمت های پایین تر DSLR های فول فریم مانند Canon EOS 6D Mark II نگاهی بیاندازیم. اما مگر اینکه شیشه EF موجود داشته باشید ، احتمالاً آینده مطمئن تر گزینه های Mount Mount مانند Canon EOS R یا Canon EOS RP است.

(اعتبار تصویر: آینده) یکی دیگر از پیشرفت های امیدوارکننده از پرتاب Canon EOS R6 ، ورود برخی لنزهای RF با ارزش بهتر بود. برای تیراندازان غیر حرفه ای در خارج از کشور ، Canon RF 85mm f / 2 Macro IS STM (599 دلار / 650 پوند ، در حدود 1،180 دلار AU) گزینه جدید جدیدی برای ماکرو و پرتره به نظر می رسد.
و سپس آن جفت تلفن فوق العاده کمی ، اما با قیمت مناسب ، وجود دارد: Canon RF 600mm f / 11 IS STM (699 دلار / 750 پوند ، حدود 1،360 دلار AU) و RF 800mm f / 11 IS STM (899 دلار / 980 پوند) (حدود 1775 دلار AU)
لازم به ذکر است ، دیافراگم f / 11 این لنزهای حیات وحش و ورزش ممکن است با عملکرد بالا ISO از Canon EOS R6 و EOS R5 در نظر گرفته شود. اما دیدن گزینه های بیشتر لنزهای RF برای عکاسان سرگرمی بسیار جالب است.
در حال حاضر این بهترین دوربینهای بدون قاب آینه در جهان هستند
فریم کامل برای کمتر
در حالی که درست است که سازندگان اولیه نسخه های جدید براق مانند Canon EOS R6 همیشه به یارانه ای از فناوری برای بقیه ما کمک کرده اند ، این مورد به ویژه در مورد دوربین های فول فریم امروزی مورد استفاده قرار می گیرد.
رقابت بین کانن ، نیکون ، سونی و پاناسونیک به صورت سفید و گرم است و تمام فریم در بین عکاسان سرگرمی به طور فزاینده ای محبوب می شود. این تا حدودی به دلیل مزایای سنتی است ، مانند توانایی کامل فریم برای ارائه وضوح بالاتر ، دامنه پویای گسترده تر و عمق میدان کم عمق.

(اعتبار تصویر: Canon) اما این نیز به این دلیل است که ، دقیقاً مانند آخرین تلفن های هوشمند ، پردازنده های قدرتمند امروزی برخی از محدودیت های سنتی تمام فریم ، مانند سرعت عکسبرداری پشت سر هم ، وضوح تصویر و اندازه بدنه را از بین می برند.
سد نهایی قیمت است. با وجود مدل های جدید مانند Canon EOS R6 فشار بیشتری به دوربین های فول فریم مناسب تر و ترغیب رشد یک سیستم لنز RF با جذابیت گسترده تر ، می تواند به زودی به سال بزرگی تبدیل شود تا به قاب کامل بدون آینه تبدیل شود. حتی اگر با جدیدترین دوربین ها شروع نکنید.
اینها بهترین دوربین هایی هستند که هم اکنون می توانید خریداری کنید


منبع Tech Radar