امروز در حال بسته بندی هستیم کاوش چند هفته ای ما در عملکرد سه ماهه دوم بازار سرمایه گذاری جهانی. ما به دور دنیا رفته ایم و در تلاشیم تا آبفروشی که برای استارت آپ های امروز در جریان است را بهتر درک کنیم. اما ما بهترین ها را برای آخر ذخیره کردیم: آمریکای لاتین.

در یک نگاه ، بازار سرمایه گذاری و سرمایه گذاری نوپای آمریکای لاتین به نظر می رسد مشابه آنچه از دیگر اکوسیستم های در حال رشد مشاهده کرده ایم. مانند مراکز استارتاپی ایالات متحده ، کانادا ، اروپا ، هند و آفریقا ، آمریکای لاتین نیز شاهد ثبت رکورد فعالیت های سرمایه گذاری خطرپذیر است.


بورس استارتاپ ها ، بازارها و پول را کشف می کند.

هر روز صبح آن را در Extra Crunch بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


اما در داخل اعداد بزرگ ، یک تصویر شگفت انگیز از بازار استارت آپ در مرحله بلوغ وجود دارد که در خارج از کشور شکار پول برای فرصت های شکنجه می کند.

برای کمک به ما در کاوش در سه ماهه دوم حماسه آمریکای لاتین ، یادداشت ها و مشاهدات Gonzalo Costa از NXTP ، Nathan Lustig از شرکای Magma و Federico Antoni از ALLVP را جمع آوری کردیم. ما همچنین داده هایی از Dealroom ، CB Insights ، انجمن سرمایه خصوصی جهانی (GPCA) و ALLVP داریم.

امروز ، ما در حال جستجوی اطلاعات هستیم ، بله ، اما همچنین توانایی های انسانی در پشت راه اندازی سریع. به گفته آنتونی ، بازار استارت آپ های امروز آمریکای لاتین “داستانی در مورد استعداد است ، نه در مورد سرمایه”. با تکرار این نکته در یک بخش اخیر در مورد “فرصت شروع به کار آمریکای لاتین” ، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر آمریکایی سکویا نوشت که “با کیفیت بنیان گذاران در موج کنونی از بین رفته است.” بنابراین ما باید کارهایی بیش از فقط خواندن نمودارها انجام دهیم.

اتحادیه استعداد و پول همان چیزی است که بازارهای استارت آپ برای رونق نیاز دارند. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که امروزه استارت آپ های آمریکای لاتین به طور مکرر در اخبار قرار دارند ، از جمله عوامل ساختاری ، مانند نفوذ دیجیتال قوی و رشد سریع تجارت الکترونیکی.

این روندها می تواند عمر طولانی داشته باشد. Costa از NXTP یک استدلال صعودی مطرح کرد: بخشی از “سرمایه بازار شرکت های فناوری در آمریکای لاتین امروز فقط 2.5٪ در مقایسه با 40٪ + در ایالات متحده است” و شرکت وی انتظار دارد که این دو عدد “در دراز مدت به هم نزدیک شوند. ” مطالعه ما از این مجموعه داده ها این است که امروزه شرکت های فناوری عمومی آینده آمریکای لاتین در حال تاسیس – و بودجه – هستند.

بیایید در مورد داده های سرمایه گذاری خطرناک آمریکای لاتین صحبت کنیم ، بررسی کنیم کدام کشورها در حال رشد ستاره های منطقه هستند ، یاد بگیریم که استارت آپ های آمریکای لاتین با چه سرعتی باید از مرز خارج شوند و بررسی کنیم که سرمایه به چه سرعت در اکوسیستم بازیافت می شود – همیشه یک آزمون کلیدی برای راه اندازی طول عمر بازار

موج سرمایه گذاری خطرناک

آمریکای لاتین در حال ثبت رکوردهای همیشگی سرمایه های خطرآفرین جمع آوری شده و سرمایه های خطرپذیر در سال 2021 است. براساس داده های CB Insights ، شرکت های نوپا در منطقه در 6 ماهه اول 2021 از 414 معامله 9.3 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده اند. همان مجموعه داده ها نشان می دهد که در کل سال 2020 ، شرکت های نوپا در منطقه 5.3 میلیارد دلار در 526 معامله جمع آوری کرده اند. و اگر نگران باشید که ما در مقایسه با یک سال تحت تأثیر ناکارآمد COVID قرار بگیریم ، در سال 2019 این رقم 5.3 میلیارد دلار (دوباره) از 614 معاملات فردی بود.

امسال متفاوت است و سه ماهه دوم سال 2021 به سادگی یک رویداد مهم بود. با حدود 7.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در استارت آپ های آمریکای لاتین ، نزدیکترین رقیب Q2 2021 از نظر مجموع سرمایه گذاری سه ماهه ، سه ماهه دوم سال 2017 بود که 2.6 میلیارد دلار سرمایه گذاری شد.


منبع Tech Crunch