کاملا خرج کردیم خیلی وقت ها دیر می پرسیدند که ارزیابی های استارتاپ های insurtech که در سال گذشته در معرض دید عموم قرار گرفتند ، چگونه است. به خاطر داشته باشید که ما در مورد ارائه دهندگان بیمه های نوین مانند MetroMile و Hippo بحث می کنیم ، نه بازارهایی مانند Insurify یا Zebra.

در سال 2020 و اوایل 2021 جریان خروجی های insurtech وجود داشت. پس از IPO ترقه بازی Lemonade ، MetroMile و Hippo و Root نیز عمومی شدند. از همان ابتدا ، ما شاهد بودیم که ارزش آنها به طور قابل توجهی کاهش می یابد.


بورس استارتاپ ها ، بازارها و پول را بررسی می کند.

هر روز صبح آن را در Extra Crunch بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


اما Oscar Health در تجزیه و تحلیل بزرگتر ما از فضا تا حدودی گم شد. یک سرمایه گذار آخر هفته به The Exchange اشاره کرد که ما کمی زود فکر می کردیم که سرمایه گذاران در زمان عرضه اسکار به چه چیزی فکر می کردند – محدوده قیمت IPO آن فوق العاده بالا بود ، و ما این را گفتیم. سپس ، قیمت Oscar Health بالاتر از 32 دلار تا 34 دلار برای هر سهم بود ، و ارزش آن 39 دلار برای هر سهم آغاز شد.

ارزش امروز هر سهم 13.58 دلار است.

در تجزیه و تحلیل بزرگتر ما می توانیم آن را یک نقطه داده دیگر بنامیم ، اما با گسترش لیست بیمه Oscar Health کمی بیشتر از آن است. انواع این استارتاپ ها با مقابله ، مقیاس بندی ، در معرض دید عموم قرار گرفتند و سپس به نفع سرمایه گذاران سقوط کردند. شرکتهایی که ما در حال بررسی آنها هستیم تعدادی از صنایع را شامل می شوند ، از بیمه خودرو (Root ، MetroMile) ، بیمه خانه و اجاره (Hippo ، Lemonade) و به لطف Oscar Health ، بیمه درمانی نیز. همه در حال خراب کردن بازار هستند.

چرا؟ خوشبختانه ، من فکر می کنم من آن را فهمیده ام. به طور دقیق تر ، مدیرعامل یک شرکت بیمه نئو در حوزه ای متفاوت با The Exchange از طریق یک فرضیه خاص صحبت کرد که نسبتاً منطقی است.

به من نشان بده پول معیارهای

هفته گذشته ، من با جان سويگارت ، مديرعامل موسسه بيمه پای صحبت کردم. پای بیمه ای با محوریت SMB با تمرکز بر پوشش کمپ کارگران می فروشد. از نظر سويگارت ، مشاغل كوچك در طول تاريخ بيش از حد شارژ شده اند و از خدمات بيمه برخوردار نيستند. با کمی فناوری ، شرکت او می تواند تحت پوشش شرکتهای کوچکتر از بسیاری از ارائه دهندگان بیمه سنتی قرار گیرد و قیمتهای بهتری برای راه اندازی دارد.

Pie در ماه مارس 118 میلیون دلار سری C جمع آوری کرد و Crunchbase تا کنون 306 میلیون دلار سرمایه خارجی برای این شرکت به دست آورد. بعداً در مورد Pie بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آنچه امروز برای نیازهای ما اهمیت دارد این است که سوئیگارت وقتی از او پرسید که در مورد قیمت سهام عمومی اینسورتک چه خبر است؟ با توجه به اینکه او در حال ساخت یک شرکت مرتبط است ، من امیدوار بودم که او هم سرعت داشته باشد و هم تصمیمی بگیرد. او انجام داد.


منبع Tech Crunch