آیفون 12 هنوز چهار ماه از آن فاصله دارد (یا شاید حتی بیشتر باشد ، اگر تأخیر اتفاق بیفتد) اما ما چیزهای زیادی را می توان انتظار داشت که بدانیم و ورود یک شایعه بزرگ آیفون 13 توجه من را دوباره جلب کرده است.
این نشت انتظار من را برای آیفون 12. خسته کرده است. من در مورد آیفون بعدی زیاد می نویسم ، و از آنچه که ممکن است از یکی از بزرگترین تلفنهای سال انتظار داشته باشیم ، هیجان زده شده ام … اما آیفون 2021 می تواند ساخته شود. یک حرکت بزرگ که بسیاری پیش بینی نکرده اند.
این نشت چیست؟ آیفون 13 (یا هر آنچه که آیفون 2021 نامیده می شود) ممکن است کاملاً بی سیم باشد. این دستگاهی نیست که USB-C مانند بسیاری انتظار داشته باشد – این یک نشتی است که می گوید آیفون شما در سال 2021 به هیچ وجه دارای درگاه نخواهد بود.
این هیچ جک هدفون (بدیهی) ، بدون درگاه شارژ و هیچ شکاف سیم کارت نیست. یک تغییر بزرگ ، درست است؟
این نشت ناشی از جان Prosser است که اطلاعات دقیقی درباره آیفون SE جدید و MacBook Pro 13 قبل از اعلام هر یک از این محصولات به اشتراک گذاشته است. Prosser همچنین انواع مختلف نشتی را در آیفون 12 به اشتراک گذاشته است ، اما ما به وضوح هنوز یاد نگرفته ایم که آیا این اطلاعات درست است یا خیر.
پروس در توییت خود نوشت: “یک آیفون قابل حمل سال آینده”. این اولین باری نیست که ما این شایعه را نیز شنیده ایم – تحلیلگر مشهور مینگ چی کو همچنین در گذشته نیز چنین گفته است. وی همچنین تصریح كرد كه آیفون كاملاً از USB-C دور می شود و به جای استفاده از فناوری شارژ كنونی كه امروزه پذیرای آن است ، به دنبال استفاده از بی سیم است.
ep yep.One iPhone بی سیم سال آینده. هرگز USB-C نیست. سرانجام ، همه آنها قابل حمل نیستند. 13 مه ، 2020
در حال حاضر یک تلفن واقعا بی سیم امکان پذیر است. این درست است که هیچ تولید کننده ای جسورانه حرکت همه پورت های تلفن را انجام نداده است. ما دو دستگاه را دیدیم که نشان می دهد چگونه این فناوری می تواند کار کند ، اما به راحتی در دسترس نبود.
اولین گوشی هوشمند کاملاً پرتابل در جهان Meizu Zero بود که در سال 2019 معرفی شد اما این دستگاه در نهایت لغو شد و هرگز راهی برای بازار نشد. سپس تلفن مفهومی طراحی شده توسط Oppo به نام Apex وجود داشت که بعد از آن سال دنبال شد ، اما این نیز به راحتی قابل فروش نبود.
از آن زمان تاکنون ، سکوت سازندگان تلفن روبرو شده است. ما ندیده ایم که هیچ تولید کننده وسیله ای را اعلام کند که دارای درگاه باشد و بسیار بر خلاف اپل است که اولین کسی است که چنین عملی را انجام می دهد.
در حقیقت ، ما هنوز شاهد نشت یا شایعات دستگاههای کاملاً پرتقارن Android هستیم.
همه اینها گفتند ، اگر آیفون 13 اولین تلفن اصلی است که این کار را انجام می دهد ، بسیار متعجب خواهم شد. با توجه به اینكه احتمالاً در سپتامبر 2021 رونمایی خواهد شد ، زمان زیادی برای تولیدكنندگان اندرویدی وجود دارد كه اپل را به پانچ برسانند. اپل هنوز هم ممکن است یکی از اولین ها باشد ، و ممکن است یکی از روندهای بزرگ بعدی بعد از تلفنهای 5G و تاشو باشد.

غواصی در انتهای عمیق
ممکن است بپرسید ، چرا اپل حتی می خواهد تلفن بی سیم داشته باشد؟ این ممکن است در ابتدا مانند یک لقمه به نظر برسد ، اما ممکن است برای دستگاهی که به هیچ وجه فاقد پورت است ، حس وجود داشته باشد.
با انتقال هدفون بلوتوث برای گوش دادن به صدا ، افزایش شارژ بی سیم و معرفی فناوری eSIM؛ این خارج از حوزه امکان وجود یک وسیله مفید نیست.
از بین بردن دستگاه درگاه ها احتمالاً تلفن دوام بیشتری خواهد داشت زیرا باعث حذف مناطقی می شود که کرک ها گرفتار شده اند و یا کابل های مجدد می توانند از آن جدا شوند. حتی ممکن است این شرکت بتواند رتبه IP خود را بهبود بخشد و دستگاههای خود را حتی در برابر آب و گرد و غبار مقاوم تر کند.
احتمالاً هیجان انگیز ترین عنصر این است که ممکن است از فضای اضافی داخل گوشی برای افزایش اندازه باتری استفاده شود یا فضای بیشتری در آن ذخیره شود. حتی می تواند اینگونه باشد که اپل تصمیم دارد تلفن را نیز نازک تر کند. من می دانم که من شخصاً یک باتری بزرگتر و طولانی تر از تلفن باریک تر را ترجیح می دهم.
بار اول نیست
بسیاری بعید است فراموش کنند که اپل جزء اولین تولیدکنندگان تلفن بود که جک هدفون 3.5 میلی متری را رها کرد. در میان همه شوخی های این شرکت ، “جسارت” برای انجام این کار ، این مسئله مطابقت دارد که این شرکت همچنین مایل باشد سایر درگاه ها را از دستگاه های خود دور کند.
در ابتدا عادت به یک آیفون کاملاً پرتقابل ممکن است دشوار باشد. بلافاصله فکر می کنم چگونه نمی توانم از طریق کابل از تلفن خود عکس بگیرم – بله ، این کاری است که من هنوز هم انجام می دهم – اما به احتمال زیاد این چیزی است که ما خیلی زود عادت داریم با جک 3.5 میلی متری دوست داشته باشیم. 2017
به احتمال زیاد بقیه سال 2020 به آیفون 12 اختصاص داده شده است (بعلاوه انواع دیگر محصولات مانند Apple Watch 6 و شاید حتی Apple Glasses) اما دستگاه 2021 قبلاً توجه من را به خود جلب کرده است و من ممکن است برای تغییر مجدد در آیفون جدید تلاش کنم. از نو.
این تلفن آینده فاقد دکمه ، پورت ، گودی یا دوربین سلفی قابل مشاهده است


منبع Tech Radar