Superpeer ، استارتاپی که به کارشناسان کمک می کند دانش خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند و از آن درآمد کسب کنند ، اعلام کرده است که 8 میلیون دلار بودجه اضافی جمع آوری کرده است.

همانطور که در ماه مارس نوشتم ، پلتفرم Superpeer به کارشناسان امکان می دهد برای تماس های ویدیویی یک به یک با هر کسی که بخواهد از او مشاوره بخواهد ، تبلیغ ، برنامه ریزی و هزینه را برای آنها انجام دهد.

علاوه بر اعلام بودجه ، این شرکت تازه وارد با راه اندازی کانال های پولی فراتر از جلسات یک به یک نیز حرکت می کند ، جایی که کارشناسان می توانند برای دسترسی به جلسات گروه بزرگتر با ویدئو و چت هزینه اشتراک را دریافت کنند. موسس و مدیر عامل شرکت Devrim Yasar پیشنهاد کرد که کانالها Superpeer را مجاز کنند کارشناسان برای دسترسی بیشتر ، با میزبانی جلساتی که هزینه کمتری برای تماشا دارند ، به مخاطبان بیشتری می رسند.

یاسار گفت: “می توان گفت سخت است ،” سلام ، من آنتونی ها هستم ، اگر می خواهید با من صحبت کنید ، نرخ ساعتی من 500 دلار است. ” (برای اینکه صریح بگویم: من هرگز چنین چیزی نمی گویم.) “اما اگر شما کانالی دارید که هر کسی می تواند با 1 یا 5 دلار در آن مشترک شود ، این باعث می شود که از دسترسی به شما بهتر شود.”

بعلاوه ، شما هنوز هم می توانید جلسات یک به یک را ارائه دهید (و هزینه بیشتری را برای آنها پرداخت می کنید) ، مثلاً برای مشترکانی که پس از یک جلسه کانال هنوز “س burningالات سوزان” دارند.

Superpeer 2 میلیون دلار کمک می کند تا به افراد تأثیرگذار و کارشناسان کمک کند تا با تماس های ویدیویی یک به یک درآمد کسب کنند

در میان همه گیر شدن ، شاهد استقبال گسترده ای از مربیان و محتوای آنلاین به عنوان منبع درآمد جدید هستیم. هفته گذشته ، به عنوان مثال ، Squarespace ویژگی paywall جدیدی را با عنوان Member Areas راه اندازی کرد، و من همچنین در مورد یک پلت فرم راهنمای ویدیو دیگر به نام Prox.

یاسار اذعان کرد که همه چیز کاملاً رقابتی می شود ، اما او گفت که Superpeer در تلاش است جذاب ترین مارک را برای روشنفکران عمومی و رهبران اندیشه بسازد – وی این چشم انداز را (نیمه شوخی ، نیمه افتخار) “فقط طرفداران مغز” توصیف کرد.

یاسار گفت: “اگر شما یک روشنفکر هستید ، اگر مخاطب دارید ، اگر یک سخنران TED با 30 میلیون بازدید از ویدیوی خود هستید ، هرگز بستری برای کسب درآمد واقعی از آن مخاطب نداشته اید.” “تمام کاری که شما می توانید انجام دهید این است که شاید یک کتاب بنویسید و آن را بفروشید ، می توانید در یک رویداد شخص دیگری مهمان باشید [but not much else]. این افراد نمی خواهند به YouTube یا Instagram بروند ، این مارک تجاری نیست که آنها خود را با آن ارتباط برقرار کنند. “

فراتر از مارک تجاری ، یاسار گفت که Superpeer همچنین در زمینه فناوری برای ایجاد یک تجربه فیلمبرداری سبک در مرورگر بسیار کار کرده است.

دور جدید از Acrew Capital ، Audacious Ventures ، Homebrew ، Moxxie Ventures ، Brianne Kimmel ، Scott Belsky و OnDeck ، و کل بودجه Superpeer را به 10 میلیون دلار می رساند.

یاسار گفت که این شرکت نوپا در حال گسترش تیم های رشد ، مشارکت و درآمد خود است. همچنین پشتیبانی مالی از متخصصان از طریق برنامه سفیر مارک ارائه خواهد شد ، اگرچه این شرکت هنوز در حال انجام جزئیات است.

و اگر دوست دارید این پلتفرم را در عمل ببینید ، من فردا در یک جلسه رایگان ظهر شرقی با Yasar و سرمایه گذارانش در Eniac Ventures نیز صحبت خواهم کرد

Prox با ارتباط با طرفداران به تأثیرگذاران و کارشناسان کمک می کند تا درآمد کسب کنند


منبع Tech Crunch