یک سال بزرگ برای شرکت های یادگیری آنلاین بوده است – و به نظر می رسد Thinkific از این قاعده مستثنی نیست. استارت آپ مستقر در ونکوور اعلام کرده است که 22 میلیون دلار بودجه جدید جذب کرده است.

متفکر متفاوت از مشاغلی مانند MasterClass (که امسال 100 میلیون دلار درآمد کسب کرد) و Skillshare (که 66 میلیون دلار درآمد کسب کرد) زیرا خود کلاسهای آنلاین ایجاد ، توزیع یا کسب درآمد نمی کند. در عوض ، پلتفرمی ساخته شده است که هر کسی می تواند دوره های خود را ایجاد کند ، سپس آنها را در وب سایت های خود بفروشد

گرگ اسمیت ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت گفت که وقتی کسی دوره آموزشی خود را با Thinkific می سازد ، معمولاً زمانی است که “آنها می خواهند بر نام تجاری خود کنترل کنند ، آنها واقعاً می خواهند صاحب آن رابطه مشتری شوند ، آنها می خواهند افراد به وب سایت خود بازگردند … کسب و کار.”

وقتی از من س askedال کردم که آیا این مدل بارهای بیشتری را برای ایجاد دوره های آموزشی بر دوش سازندگان می گذارد ، اسمیت گفت که هدف این شرکت کمک به آن سازندگان برای یافتن موفقیت است و از این پلتفرم برای ایجاد محتوای آموزشی خود برای آنها استفاده کرده است. اما او همچنین گفت که می خواهد از هر مدلی که Thinkific خود دوره ها را توزیع و فروش می کند ، اجتناب کند.

وی گفت: “ما واقعاً برشی از درآمد نداریم.” “ما به خالق دوره اجازه می دهیم تجارت خود را داشته باشد و اداره کند.”

ایده این شرکت از زمان اسمیت به عنوان دانشجوی حقوق و مربی LSAT بود ، زمانی که او می خواست کلاس LSAT را بصورت آنلاین ارائه دهد و برادرش مت اسمیت پیشنهاد ساخت آن را برای او ایجاد کرد. سرانجام ، آنها (به همراه بنیانگذاران میراندا لیورز و مت پین) Thinkific را ایجاد کردند تا به دیگران اجازه دهد دوره های خود را ایجاد کنند.

بنیانگذاران متفکر

بنیانگذاران Thinkific

Thinkific فقط قبل از آخرین بودجه 3 میلیون دلار جمع آوری کرد و می گوید که این درآمد در سال 2018 سودآور بود. با این حال ، اسمیت گفت که تصمیم گرفت دور بیشتری را جمع کند زیرا او می خواست تیم را گسترش دهد (برنامه این است که با استخدام 350 نفر در نیروی کار 3 برابر شود) در 18 ماه آینده) و فرصتهای ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری همه گیر COVID-19 را به سمت یادگیری آنلاین سوق دهید.

این شرکت تازه تأسیس می گوید که بیش از 50،000 کارآفرین و مشاغل دوره هایی را با استفاده از پلتفرم Thinkific ایجاد کرده اند – و 200٪ افزایش در دوره های ایجاد شده از ماه مارس وجود دارد Thinkific همچنین می گوید این دوره ها امسال 650 میلیون دلار درآمد برای سازندگان آنها داشته است.

اسمیت افزود که او انتظار دارد تغییر حتی پس از عملی شدن یادگیری حضوری ادامه یابد.

وی گفت: “بگذارید بگوییم شما یک دوجو هنرهای رزمی دارید ، و شما رفتید و دوره های آنلاین را اضافه کردید.” “شما از تدریس 100 نفر در جامعه خود به تدریس هزاران نفر در سراسر جهان رسیده اید. حتی وقتی آن dojo دوباره باز شود ، آنها می خواهند این جریان درآمد اضافی را حفظ کنند. “

بودجه توسط Rhino Ventures هدایت می شد که از قبل یک شرکت سرمایه گذاری داخلی بود.

مدیرعامل Rhino Fraser Hall در بیانیه ای گفت: “همکاری با Thinkific در طی چهار سال گذشته هیچ چیز استثنایی نبوده است.” “هیچ رازی نیست که مدل کسب و کار ، شماره کاربر و 150 revenue رشد درآمد سالانه آن ، به صورت مرحله ای ، بسیار نزدیک Shopify را که اکنون با ارزش ترین شرکت دولتی کانادا است ردیابی کند … این مدلی است که بدون شک در حال شکل گیری است. دنیای جدیدی از کارآفرینی دانش و جهانی که برای هر فرد یا سازمانی که می خواهد آموزش و پرورش را به عنوان یک کانال درآمد جدید اضافه کند ، قابل دسترسی است. “

شرکت یادگیری آنلاین Skillshare با تمرکز دوباره بر مهارت های خلاقیت ، 66 میلیون دلار جمع می کند


منبع Tech Crunch