MindTickle ، استارتاپی که به صدها شرکت کوچک و بزرگ کمک می کند تا فروش خود را از طریق پلتفرم آماده فروش مشهور خود بهبود بخشند ، روز دوشنبه گفت 100 میلیون دلار در دور جدید تأمین مالی جمع آوری کرده است.

SoftBank Vision Fund 2 دور جدید تأمین مالی شرکت استارتاپ Pune و سانفرانسیسکو را هدایت کرد ، که ترکیبی از بدهی و حقوق صاحبان سهام است. سرمایه گذاران فعلی Norwest Venture Partners ، Accel Partners ، Canaan ، NEA ، NewView Capital و Qualcomm Ventures نیز در این دور شرکت کردند که به گفته یک فرد آشنا به این موضوع ، استارت آپ هشت ساله را تقریباً 500 میلیون دلار ارزیابی کردند ، در حالی که سال گذشته حدود 250 میلیون دلار

کریشنا دپورا ، بنیانگذار و مدیر اجرایی MindTickle ، در مصاحبه با TechCrunch گفت ، اکثریت قریب به اتفاق این صندوق 100 میلیون دلاری سرمایه گذاری در سهام است. او حاضر به افشای مبلغ مشخص یا اظهارنظر در مورد ارزیابی نشد.

ما قبلاً در دنیای فروشنده زندگی می کردیم ، جایی که خریداران انتخاب کمی داشتند که می توانستند محصولات خود را انتخاب کنند. “شما می خواستید یک ماشین بخرید ، هر چهار سال فقط یک مدل ماشین جدید وجود دارد. اوضاع تغییر کرده است. ”دپورا با بیان اینکه مشتریان امروز کمبود شرکتهایی را ندارند که سعی می کنند محصولات مشابه محصولات خود را به آنها بفروشند ، گفت:

اگرچه این برای مشتریان عالی است ، اما این بدان معناست که شرکتها باید تلاش بیشتری برای فروش انجام دهند. صرف نظر از آنچه این بنگاه ها در تلاشند بفروشند ، آنها با ده ها شركت دیگر ، اگر نه بیشتر ، در حال رقابت هستند و سعی در جلب مشتریانی دارند كه صبر آنها در سطح نگران كننده ای فرو می رود.

یک دهه پیش ، هنگامی که Depura به تماشای فیس بوک و شرکت های بازی مانند Zynga مشغول تولید محصولات و خدمات اعتیاد آور بود ، فکر کرد آیا برخی از این آموخته ها می تواند مستقیماً در تلاش برای فروش عصر جدید باشد. این آغاز کار MindTickle بود که اکنون به شرکت ها کمک می کند تا تیم های مشتری خود را آموزش دهند.

MindTickle ، که نامش از ایده ذهنیت بازی سازی الهام گرفته شده است ، به شرکت ها امکان می دهد تا فروشندگان خود را در مقیاس گسترده آموزش دهند و از مهارت بالاتری برخوردار شوند و از روش های نقش آفرینی برای کمک به آنها در تمرین گام خود و چگونگی رسیدگی به س quالات مشتری استفاده می کند.

MindTrickle به شرکت ها کمک می کند تا فروشندگان خود را به گونه ای آموزش دهند که یادگیری را مانند یک بازی احساس کند. (MindTrickle)

دپورا گفت این پلتفرم به فروشندگان کمک می کند تا میزان پیشرفت خود را در معیارهای سنجش اندازه بگیرند و در مورد تماس هایی که برقرار کرده اند بازخورد می دهد. وی گفت: این پلت فرم از موتورهای یادگیری ماشین برای ارائه خدمات شخصی سازی و تقویت به فروشندگان استفاده می کند.

بیش از 200 شرکت ، از جمله بیش از 40 شرکت Fortune 500 و Forbes Global 2000 ، امروز از مشتریان MindTickle هستند – هرچند ، با استناد به توافق های محرمانه ، این شرکت گفت که نمی تواند چندین نام را فاش کند. برخی از اسامی مشترکاً شامل MongoDB ، Nutanix ، Qualtrics ، Procore ، Square ، Janssen ، Cloudera ، Dexcom ، Merck & Co. و Benetton Group است.

از همه مهمتر ، مشتریان آن از پلتفرم استارت آپ به طور عمومی تمجید کرده اند. از زمان نوشتن این مقاله ، MindTickle به عنوان برترین محصول برای شرکت ها و پنجمین محصول برتر برای فروش در G2 ، یک بازار محبوب برای نرم افزار و خدمات رتبه بندی شده است.

در مورد جنبه تجاری ، این شرکت تازه وارد گفت که درآمد آن در سال گذشته بیش از 170 درصد رشد کرده است و امیدوار است که سال با درآمد مکرر سالانه بیش از 30 میلیون دلار به پایان برسد. مانند چندین شرکت تازه تأسیس SaaS ، MindTickle نیز در برابر ویروس ایمن بوده است.

در حقیقت ، این شرکت در ماه های اخیر با بسته شدن دفاتر کار و انتقال کار به سیستم عامل های از راه دور برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا ، باعث افزایش تعداد مشتری و استفاده از آن شده است. وی گفت: “امروز از پلتفرم ما به روشی استفاده می شود كه ما حتی تصور آن را هم نداشتیم.” ، وی افزود كه در برخی از شركت ها ، بخش های دارایی و تیم های منابع انسانی نیز به MindTickle منتقل شده اند. “ما شاهد یک تغییر اساسی هستیم.”

سومر جونجا ، شریک شرکت مشاوران سرمایه گذاری SoftBank ، در بیانیه ای گفت: “سابقه MindTickle در زمینه رشد ، کیفیت محصول و پایگاه مشتری ، نقاط قوت آنها را برجسته می کند.” “با ارائه آموزشهای جذاب و شخصی به کاربران ، MindTickle به طور منحصر به فرد برای پشتیبانی از مشاغل جهت افزایش درآمدزایی و گسترش قابلیتهای مهم در نیروی کار موجود خود قرار گرفته است.” گروه سرمایه گذاری ژاپنی ، که گفتگوها را با MindTickle حدود سه ماه پیش آغاز کرده است ، می گوید در حال بررسی سرمایه گذاری های بیشتر در دسته های SaaS است.

صندوق جدید به MindTickle اجازه می دهد تا حدود 400 نفر را در ایالات متحده ، اروپا و هند استخدام کند تا این گروه جدید را بیشتر ایجاد کند. این شرکت تازه وارد در حال توسعه ویژگی های محصول جدید است و بودجه جدید را برای رشد بیشتر در اروپا و ایالات متحده که هم اکنون یکی از بازارهای اصلی آن است ، مستقر خواهد کرد.


منبع Tech Crunch