وامها ممکن است سکسی در نظر گرفته نشود ، اما یک تجارت بزرگ است.

اگر اخیراً خانه ای را به صورت دیجیتالی تأمین مالی کرده یا خریداری کرده اید ، ممکن است متوجه نشده باشید که این شرکت نرم افزار پشت آن را تأمین می کند – امااین یک فرصت خوب است که شرکت ترکیبی باشد.

این شرکت نوپا در سال 2012 تاسیس شده است و به طور پیوسته رشد می کند و در صنعت فناوری رهن پیشرو است. برای مثال ، فناوری White label Blend برنامه های رهنی را در سایت بانک هایی از جمله Wells Fargo و US Bank تقویت می کند ، با این هدف که روند سریعتر ، ساده تر و شفاف تر شود.

پلت فرم SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو در حال حاضر بیش از 5 میلیارد دلار وام مسکن و وام مصرفی در روز پردازش می کند ، در حالی که در ژوئیه گذشته تقریبا 3 میلیارد دلار بود.

امروز ، Blend برای اولین بار به عنوان یک شرکت تجارت عمومی در بورس اوراق بهادار نیویورک ، تجارت تحت نماد “BLND” از اوایل بعد از ظهر ، به وقت شرقی ، سهام بیش از 13 درصد با 20.36 دلار معامله شد.

پنجشنبه شب ، این شرکت گفته بود 20 میلیون سهم با قیمت 18 دلار برای هر سهم ارائه می دهد ، كه نشان می دهد این شركت ارزیابی 3.6 میلیارد دلار را هدف قرار داده است.

این مقایسه با ارزیابی 3.3 میلیارد دلاری در زمان آخرین افزایش در ژانویه است – 300 میلیون دلار دور G بودجه سری G که شامل مشارکت Coatue و Tiger Global Management است. همچنین ، فراموش نکنیم که Blend تنها در اوت سال گذشته با تولید 75 میلیون دلار سری F به یک اسب شاخدار تبدیل شد. در طول عمر خود ، Blend قبل از اولین حضور در بازار عمومی جمعه 665 میلیون دلار جمع آوری کرده بود.

در پر کردن آن S-1 در 21 ژوئن ، Blend نشان داد که درآمد آن در سال 2020 از $ 50.7 میلیون دلار در سال 2019 به 96 میلیون دلار رسیده است. در همین حال ، ضرر خالص آن از 81.5 میلیون دلار در سال 2019 به 74.6 میلیون دلار در سال 2020 کاهش یافته است.

در سال 2020 ، استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو به طور قابل توجهی پلت فرم وام دیجیتال مصرف کننده خود را گسترش داد. با این گسترش ، Blend شروع به ارائه خدمات به مشتریان وام دهنده خود کرد قابلیت های جدید پیکربندی به طوری که آنها می توانند هر محصول بانکی مصرف کننده را “در روزها به جای ماه ها” راه اندازی کنند

با نگاه به جلو ، این شرکت گفته بود که انتظار دارد نرخ رشد درآمد “در دوره های آینده کاهش یابد”. همچنین به زودی به عنوان تمرکز بر رشد ، دستیابی به سود را تصور نمی کند. Blend همچنین نشان داد که در سال 2020 ، پنج مشتری برتر آن 34٪ از درآمد آن را تشکیل می دهند.

امروز ، TechCrunch با بنیانگذار و مدیر عامل نیما قمصری در مورد تصمیم شرکت برای استفاده از IPO سنتی در مقابل SPAC همه جا حاضر یا حتی یک لیست مستقیم صحبت کرد.

برای اولین بار ، Blend گفت که می خواهد با اطمینان از اینکه در ترازنامه آن به اندازه کافی برای ادامه رشد وجود دارد ، به مشتریان خود نشان دهد که این شرکت “یک شرکت طولانی مدت” است.

وی گفت: “ما باید صحبت کنیم و برخی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان را متقاعد کنیم که در ما سرمایه گذاری کنند ، و این بیانگر مدت زمانی است که ما در خدمت این مشتریان هستیم.” “بنابراین این ترکیبی از نیاز سرمایه ما بود و می خواستیم خودمان را به عنوان یک نرم افزار بسیار معتبر برای یکی از منظم ترین صنایع ، تقویت کنیم.”

قمصری تأکید کرد که Blend یک شرکت نرم افزاری است که روند رهن را تأمین می کند و ارائه دهنده وام نیست. به همین ترتیب ، با گله fintech هایی که برای تهیه وام های مسکن کار می کنند کار می کند.

وی گفت: “بسیاری از آنها از Blend در زیر کاپوت به عنوان لایه زیرساخت استفاده می کنند.”

به طور کلی ، قمصری معتقد است که این فقط آغاز کار Blend است.

وی افزود: “یكی از نكات مربوط به خدمات مالی این است كه هنوز هم بیشتر از طریق كاغذ تأمین می شود. بنابراین بسیاری از رشد Blend عمیقاً در روندی است که ما سالها پیش آغاز کرده ایم. ” همانطور که در بالا ذکر شد ، این شرکت کار خود را با محصول رهنی آغاز کرد اما فقط به آن اضافه می کند. امروزه همچنین وام های دیگر مانند دارایی شخصی ، دارایی شخصی و خانه را تأمین می کند.

قمصری به TechCrunch گفت: “بسیاری از رشد ما در واقع از طریق سایر مشاغل ما تأمین می شود.” “چیزهای زیادی برای ساخت وجود دارد زیرا روند بزرگتر دیجیتالی شدن تازه شروع خدمات مالی است. این یک صنعت نسبتاً بزرگ است که تغییرات زیادی دارد. “

در ماه مه ، وام دهنده وام دیجیتال Better.com اعلام کرد که با SPAC ترکیب می شود و خود را در نیمه دوم سال 2021 عمومی می کند.

جستجوی وام های رهنی دیجیتال در فضای بزرگ عظیم Better.com


منبع Tech Crunch