سازندگان Pokémon GO ، Niantic ، یکی از اولین بازی های واقعیت افزوده را با 166 میلیون کاربر و درآمد بیش از یک میلیارد دلار در سال گذشته ایجاد کردند. Pokémon GO با الهام از سری بازی های اصلی Pokémon ، از انگیزه های درون بازی برای تشویق کاربران به کاوش در محیط اطراف خود ، همکاری با سایر کاربران برای مبارزه با جانوران افسانه ای و سفر به مکانهایی که قبلاً هرگز استفاده نکرده اند ، استفاده می کند.

قبل از همه گیری ، این مسئله دسترسی را مطرح می کرد – هنگامی که برخی از وظایف فقط با پیاده روی در مسافت مشخص انجام می شد ، به عنوان مثال ، کاربران با شرایط جسمی و معلولیت را از بین می برد که آنها را از پیاده روی راحت در محله منع می کند. به علاوه ، برای بازیکنان روی صندلی چرخدار ، ممکن است دسترسی به برخی از PokéStops و Gyms غیرممکن باشد. لازم است با این نقاط دیدنی دنیای واقعی تعامل داشته باشید تا بازی را به بهترین نحو انجام دهید.

چگونه Niantic Pokémon GO را برای سالی تکامل داد ، هیچکس نمی تواند به جایی برود

هنگامی که بسیاری از جهان در مارس 2020 وارد قرنطینه شدند ، Pokemon Go اندازه شعاعی را که بازیکنان می توانند برای تعامل با PokéStop یا Gym در آن قرار بگیرند ، دو برابر کرد و شعاع آن را از 40 متر به 80 متر افزایش داد. بنابراین ، اکنون می توانید از نقطه عطفی دورتر باشید ، اما باز هم از مزایای آن بهره مند شوید. این امر باعث می شود کاربران بتوانند در خانه یا بیرون از خانه بازی کنند ، در حالی که فاصله اجتماعی وجود دارد – اما بازی را نیز بسیار در دسترس تر می کند. علاوه بر این ، برای بازی ای که هنوز هم باعث ایجاد تصادفات رانندگی می شود ، افزایش شعاع به بازیکنان عابر پیاده کمک می کند تا بدون قضاوت جسورانه در خیابان به نقاط دیدنی دسترسی داشته باشند (صادقانه بگویم ، این وظیفه کاربران است که هنگام بازی در واقعیت افزوده تصمیمات هوشمندانه بگیرند – اما ، نیانتیک در اینجا نیز مسئولیت دارد). و برای مشاغلی که به طور اتفاقی در مکان اصلی برای نبردهای حمله قرار گرفته اند ، که به بازیکنان نیاز دارد تا شخصاً در شعاع سالن بدنسازی جمع شوند تا هیولاهای کمیاب را شکست دهند ، این بدان معناست که بازیکنان پوکمون می توانند در حین انجام بازی فاصله ای محترمانه از ویترین فروشگاه ها داشته باشند (بعدا در زمان همه گیری ، امکان پیوستن از راه دور به جنگهای حمله وجود داشت – این ویژگی در بازی باقی می ماند ، احتمالاً به دلیل اینکه سودآور بود).

این مشوق های همه گیر همیشه به عنوان پاداش موقت مطرح می شد ، اما بازیکنان این تغییرات را پذیرفتند-در سال 2020 ، Pokémon GO پردرآمدترین سال خود را داشت. در حال حاضر ، شعاع افزایش یافته “به عنوان یک آزمایش” در ایالات متحده و نیوزلند حذف شده است.

“در بازگشت به دنیای خارج ، این تغییرات با هدف بازگرداندن تمرکز Pokémon GO بر حرکت و اکتشاف در دنیای واقعی انجام می شود.” “این تغییرات به آرامی و با دقت انجام می شود تا کشف جهان اطراف شما هیجان انگیزتر شود.”

یک انگیزه جدید به کاربران 10 برابر XP می دهد که برای اولین بار از یک PokéStop جدید دیدن کنند (یا در شرایط واقعی ، از یک مکان جدید بازدید کنند). اما با گسترش نوع دلتا در ایالات متحده ، بازیکنان این تغییرات را ناامید کننده و اشتباه می دانند. چرا ویژگی هایی را که باعث می شود بازی در دسترس تر باشد و درعین حال پول بیشتری برای شرکت به ارمغان بیاورید ، بازگردانید؟

YouTuber بازی Pokémon GO ، Reversal ، که محتوای حمایت شده برای Niantic ایجاد کرده است ، نوشت که اگر تغییرات فوری انجام نشود ، بازی را ترک می کند. سایر بازیکنان برای حفظ فاصله بیشتر تعامل PokéStop و Gym ، طوماری با بیش از 130،000 امضا را راه اندازی کردند. خالقان برجسته محتوای Pokémon GO مانند ZoëTwoDots و The Trainer Club در ویدئوهایی که امروز بارگذاری کرده اند به تحریم احتمالی بازی اشاره کرده اند و به دلیل امتناع Niantic از گوش دادن به نگرانی های جامعه پس از اعلام قریب الوقوع پاداش های همه گیر در ماه ژوئن ، اشاره کرده اند.

ZoëTwoDots ، که همچنین با Niantic همکاری می کند ، به 212،000 مشترک خود گفت: “من بیش از حد تصمیم به تحریم بازی با همه دارم.” “من شخصاً می دانم ، من مستقیماً پول نمی دهم تا بازی در آینده بازی کند تا زمانی که آنها به طور عمومی به آن پرداخته نشوند.”

در حالی که بازی پنج سالگی خود را جشن می گیرد ، درگیری ای که اکنون با آن روبرو است در مورد بازیکنانی نیست که آرزو می کنند بازی آسان تر باشد. در عوض ، این نشان دهنده عدم موفقیت Niantic در گوش دادن به پایگاه کاربران ، اولویت بندی دسترسی و ایجاد انگیزه در کاربران برای ماندن در خانه است زیرا موارد جدید COVID-19 در ایالات متحده افزایش می یابد.

Niantic EC-1
منبع Tech Crunch