پردرآمدترین ستاره یوتیوب 2018؛ کودکی 7 ساله با 22 میلیون دلار درآمد

سال‌ها پیش که شبکه‌های اجتماعی مثل امروز در بین عموم مردم باب نشده بودند، تنها سلبریتی‌ها، بازیگران، فوتبالیست‌ها و این مدل افراد معروف بودند اما شبکه‌های اجتماعی معادله را به کلی تغییر داده است. این روزها افراد معمولی زیادی را می‌بینیم که در انواع شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، یوتیوب و… ویدیوهایی را منتشر می‌کنند و به شدت هم معروف می‌شوند. این افراد از همین راه و با جذب مخاطب، درآمدهای بسیار بالایی دارند.

یوتیوب، معروف‌ترین شبکه به اشتراک‌گذاری ویدیو در سراسر دنیا هم همین‌طور است و ستاره‌هایی با درآمدهای بسیار بالا دارد که گاها با استفاده از همین ویدیوهای خود معروف شده‌اند.

جالب است بدانید که پردرآمدترین ستاره یوتیوب در سال ۲۰۱۸، یک کودک ۷ ساله است! رایان ۷ ساله مثل همه بچه‌های هم سن خود عاشق اسباب بازی است اما او از علاقه‌اش درآمد بسیار بالایی دارد. کم سن‌ترین اما پردرآمدترین ستاره یوتیوب سال ۲۰۱۸ با روش منحصر به فرد خودش، اسباب بازی‌ها را بررسی می‌کند.

بیش‌تر معروفیت رایان به دلیل ویدیوهای آنباکسینگ (unboxing) اوست که در این ویدیوها اسباب بازی‌های مختلف را جلوی دوربین جعبه گشایی می‌کند. جالب اینجاست که رایان با خرابکاری‌هایش مخاطب جذب می‌کند، خرابکاری‌هایی که حتما همه پدر و مادرها از آن متنفرند اما باعث معروفیت و البته درآمدزایی رایان شده است.

رایان ۷ ساله از سال ۲۰۱۵ تا کنون در یوتیوب فعالیت دارد و در این سه سال توانسته است بیش از ۱۷.۳ میلیون کاربر منحصر به فرد را جذب کند و همچنین در این مدت ویدیوهای او بیش از ۲۶ میلیارد بار دیده شده‌اند.

همین تعداد بازدیدهای فوق‌العاده بالای ویدیوهای رایان، باعث درآمد شگفت‌انگیز او شده است. به گزارش فوربز تنها در مدت یک سال گذشته او حدود ۲۲ میلیون دلار درآمد داشته است.

جالب است بدانید که تنها ۱۵ درصد از درآمد رایان به حسابی به نام او منتقل می‌شود که بعد از رسیدن به سن قانونی قابل برداشت است و مقداری هم صرف تولید ویدیو و همچنین خرید اسباب بازی می‌شود.

اگرچه یوتیوب در ایران فیلتر است اما اگر سری به اینستاگرام هم بزنیم، پیج‌های مختلفی را می‌بینیم که تنها به واسطه کودکان معروف هستند. به نظر شما این شیوه درآمد زایی و استفاده از کودکان روش درستی است؟ نظر خود در این باره را با ما و سایر کاربران فیسیت به اشتراک بگذارید.

 

منبع: فیسیت

(بازدید ۱ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

جعبه درباره نویسنده

خبر تو خبر این وب سایت تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند

شما ممکن است علاقه مند باشید به

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *