پردازنده های هسته یازدهم اینتل با نام رمز Tiger Lake عملکرد و ویژگی های چشمگیری را برای لپ تاپ ها ارائه می دهند ، اما تعداد بیشتری دستگاه وجود دارد که می توانند از این قابلیت ها استفاده کنند.
این شرکت مجموعه ای از پردازنده های هسته 11thGen Core را برای برنامه های تعبیه شده ، لبه ای ، صنعتی و اینترنت اشیا introduced معرفی کرده است که از سه مدل پایه تشکیل شده است: چهار هسته Core i7-1185G7E با گرافیک Iris Xe با 96 اتحادیه اروپا ، چهار هسته Core i5- 1145G7E با گرافیک Iris Xe با 80 EU و دو هسته ای Core i3-1115G4E با HD Graphics با 48 EU. SoC ها در بسته های BGA عرضه می شوند و با استفاده از جدیدترین فناوری پردازش 10 نانومتری SuperFin اینتل ساخته می شوند.
تمام پردازنده های جدید دارای TDP پیش فرض 28 وات هستند ، اما ممکن است با کاهش فرکانس های آنها برای پاکت های حرارتی 12W یا 15W پیکربندی شوند.

ما لیستی از بهترین ایستگاه های کاری تلفن همراه را در آنجا ساخته ایم
همچنین لیست ما از بهترین رایانه های تجاری موجود وجود دارد
اطمینان حاصل کنید که بهترین اولترابوک ها را بررسی کنید: برترین لپ تاپ های سبک و سبک بررسی شده اند

ویژگی های بیشتر با Tiger Lake

پردازنده های هسته یازدهم اینتل برای کاربردهای جاسازی شده عمومی برای دامنه های دمایی بین 0 تا 100 درجه سانتیگراد طراحی شده اند ، در حالی که پردازنده های مرکزی برای برنامه های صنعتی می توانند در محدوده دمایی وسیعی بین -40 -C و 100 andC زنده بمانند.

(اعتبار تصویر: اینتل) علاوه بر عملکرد بالاتر برای اهداف عمومی ، پشتیبانی از AVX512 و همچنین دستورالعمل های AVX512_VNNI و GFNI برای یادگیری عمیق و یک معماری GPU کاملاً یکپارچه ، پلت فرم Tiger Lake مجموعه ای از فناوری های جدید را ارائه می دهد که برخی از مزایای اضافی را برای دستگاه های تعبیه شده فراهم کنید. این لیست شامل Thunderbolt 4 / USB4 ، 2.5 GbE ، Wi-Fi 6E ، SATA ، PCIe 4.0 x4 فقط برای ذکر چند مورد است.
معماری کاملاً جدید GPU این امکان را برای Tiger Lake SoC های جاسازی شده اینتل فراهم می کند تا مواردی مانند دستگاه های بازی و دستگاه های پخش رسانه را هدف قرار دهد ، در حالی که دستورالعمل های یادگیری عمیق به تراشه ها اجازه می دهد دستگاه های محاسبات لبه هوشمند را هدف قرار دهند. در همین حال ، قابلیت های پیشرفته ورودی / خروجی انعطاف پذیری را به طراحی ها می بخشد ، که در نهایت به معنی فروش بیشتر دستگاه ها است.
جدیدترین پردازنده های هسته یازدهم اینتل برای برنامه های جاسازی شده توسط سیستم عامل های مختلف تجاری و منبع باز مورد استفاده برای چنین دستگاه هایی پشتیبانی می شوند ، از جمله Windows 10 IOT Enterprise ، Ubuntu Linux ، Redhat Linux ، Wind River VxWorks RTOS ، Android و سیستم Real Time.
تمام پردازنده های اینتل برای دستگاه های تعبیه شده و صنعتی به مدت هفت تا ده سال در دسترس خواهند بود ، بنابراین شرکت هایی که در اطراف آنها طراحی می کنند می توانند چرخه های عمر طولانی برای محصولات خود ارائه دهند.

(اعتبار تصویر: اینتل) تراشه های Tiger Lake همچنین می توانند انقلابی در Chromebook ها ایجاد کنند


منبع Tech Radar