حفظ حریم خصوصی از مدتها قبل بخش مهمی از استراتژی اپل برای منحصر به فرد بودن آیفون به مجموعه دستگاههای Android است که باید انتخاب کنید. بروزرسانی iOS 14 دارای ویژگی های جدیدی است که فقط باعث افزایش بیشتر اپل در فضا می شود.
iOS 14 که اکنون در بتا عمومی در دسترس است ، انواع مختلفی از ویژگیهای محرمانه حفظ حریم خصوصی را پشتیبانی می کند که احتمالاً به شما کمک می کند تجربه ای هوشمندانه تر از تلفن های هوشمند داشته باشید.
اینها به گونهای طراحی شده اند که توسط یک فرد عادی استفاده شود ، و اینها فقط برای کسانی که در یک کار کار قرار می گیرند نیستند که در آنجا باید خصوصیات خود را در نظر بگیرند.
اما آیا این ویژگی ها احتمالاً در نحوه استفاده از تلفن شما تأثیر دارد؟ فقط زمان خواهد گفت ، اما ما برخی از ویژگی های مهم مورد نیاز آیفون شما را بررسی کرده ایم – و احتمالاً در آیفون 12 آماده و انتظار خواهید بود – که ممکن است استفاده از آن را امن تر از همیشه کند.
شفافیت یک امر بزرگ است
برنامه های آیفون نیز مانند هر پلتفرم فناوری ، شما را به عنوان پیمایش در iPhone خود ردیابی می کنند. دانستن اینکه چه چیزی این برنامه ها را ردیابی می کنند مهم است و iOS 14 به گونه ای طراحی شده است که درک هر چه اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارید از همیشه راحت تر باشد.
اپل در حال ایجاد تغییرات چشمگیر در فروشگاه App است تا اطمینان حاصل کند که همه برنامه ها دارای لیست هستند که دقیقاً به شما می گوید این برنامه چه چیزی را کنترل خواهد کرد. به عنوان مثال ، اگر برنامه مکان شما را ردیابی می کند و می تواند شماره تلفن شما را بخواند ، به شما گفته می شود که قبل از اینکه حتی آن را در دستگاه خود بارگیری کنید.
اپل اطمینان دارد كه همه برنامه نویسان باید آن اطلاعات را در فهرست برنامه خود وارد كنند. اگر یک توسعه دهنده آن اطلاعات را درج نکند ، برنامه در فروشگاه برنامه قرار نمی گیرد.

(اعتبار تصویر: اپل) گراهام کلوئی ، تحلیلگر مستقل امنیت فضای مجازی به TechRadar گفت ، “هر چیزی که شفافیت را در مورد برنامه هایی که انجام می دهند افزایش می دهد باید خبر خوبی برای حفظ حریم شخصی کاربران باشد ، بنابراین من از این مرحله استقبال می کنم.
“این که آیا کاربر معمولی در واقع به اعلان های مجوز مانند این موضوع کاملاً توجه کند. همه ما می دانیم که اکثر ما بدون هیچ خواندن (یا حداقل درک) پیامدهای آنچه که اخیراً با آنها موافقت کرده ایم ، کلیک می کنیم.
این تصمیم بر عهده کاربر خواهد بود که آیا از این اطلاعات استفاده می کند ، اما حتی اگر این کار را نکنید این ویژگی های دیگر iOS 14 در حال بهبود عناصر سایر برنامه ها هستند.
به عنوان مثال ، ویژگی جدیدی که در نرم افزار وجود دارد و هنگامی که یک برنامه اطلاعاتی را از کلیپ بورد شما دریافت می کند ، خاطرنشان کرده است که TikTok به طور مداوم این کار را در iOS انجام می دهد.
iOS 14 beta دارای یک بنر است که می تواند هنگام تأیید دستگاه دیگر (مثلاً کپی کردن در Mac و چسباندن در iPhone) کپی کند.

از زمان کشف این نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی ، TikTok اکنون قول داده است که این برنامه را در آینده متوقف کند و این امر باعث می شود که امنیت بیشتر کاربران به جای افرادی که به طور جدی نگران حریم خصوصی خود هستند ، برای همه کاربران بسیار امن تر شود.
آیا این بدان معناست که کمتر برنامه وجود خواهد داشت؟
همه شرکت ها احتیاط های مشابه TikTok را لازم نمی کنند و همیشه این احتمال وجود دارد که در نتیجه کمتر برنامه های شخص ثالث را در فروشگاه مشاهده کنیم.
گفته می شود ، به احتمال زیاد اپل با از دست دادن اقلیت کوچک توسعه دهندگان که از این قوانین پیروی نمی کنند ، خوب است. کلیو معتقد است که اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان نیز به این رهنمودها پایبند هستند.
وی گفت: “من تصور می کنم هر برنامه ای که سعی در دستیابی به سطوح بالای ردیابی و جمع آوری داده ها داشته باشد بدون اینکه در مورد اپل باز باشد و کاربران آنرا باز کنند ، خود را به طور بالقوه با ممنوعیت فروشگاه App مواجه می کنند.
ناراحت کردن افرادی که تنها مسیر شما را به سمت مشتریان آیفون می گذرانند ، منطقی نخواهد بود. ”
پیشرفتهای مکان
یکی دیگر از ویژگی های امنیتی در iOS 14 این است که شما می توانید به جای مکان دقیق خود ، “مکان تقریبی” خود را با یک برنامه به اشتراک بگذارید. دقیقاً این معنی چیست – از جمله مسافت ، یا زمان ثبت مکان شما – در حال حاضر نامشخص است.
کلیلی گفت: “بیشتر برنامه هایی که از مکان شما درخواست می کنند ، نیازی به مکان دقیق شما ندارند. این یک اقدام بسیار معقول برای حفظ حریم شخصی و امنیت شخصی افراد است. ”
هنوز ممکن است برخی از برنامه ها وجود داشته باشد که می خواهید مکان دقیق خود را با آنها به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید که Apple Maps یا Citymapper مطالعه دقیق درباره مکان شما را داشته باشند ، اما آیا برنامه های شبکه های اجتماعی باید بیشتر از شهری که در آن قرار دارید بدانند؟ اکنون می توانید در iOS 14 تصمیم بگیرید.
خب همه اینها یعنی چی؟
همانطور که کللی خاطرنشان می کند ، ویژگی های iOS 14 مشخص می کند تنها در صورتی که افراد شروع به استفاده از آنها کنند ، به همان اندازه مناسب خواهند بود. هیچ تضمینی وجود ندارد که این ویژگی ها توسط یک فرد معمولی مورد استفاده قرار گیرد ، اما برای هرکسی که به دنبال داشتن امنیت بیشتر است ، این کمک خواهد کرد.
ویژگی جدید دیگر این است که اگر یک برنامه در حال استفاده از میکروفون یا دوربین شما باشد ، نوار وضعیت تلفن شما با یک نشانگر روشن می شود. این برای کسانی که درک می کنند معنی چیست مفید خواهد بود ، اما اگر این ویژگی را متوجه نشوید ، بعید می دانید مسئله باشد یا نه.
در مورد این موضوع که آیا iOS سکوی مطلوب است ، Cluley می گوید که وی معتقد است بسیاری از افراد آگاه در زمینه حفظ حریم خصوصی سیستم عامل اپل را از قبل انتخاب می کنند.
وی گفت: “تلفن های Android سیستم عامل را توسط یک شرکت تبلیغاتی عظیم اداره می کنند ، و از آنچه می توانند در مورد کاربران خود بیاموزند سود می برند. اپل بسیار واضح است که خود را در رویکرد خود متمایز کرده است.
“البته ، انتخاب سیستم عامل تنها بخشی از معادله نیست. برنامه ها و خدمات شخص ثالث خطرات و مباحث مربوط به حریم خصوصی را معرفی می کنند که مستقل از سیستم عامل هستند – اگر چه خوب است که سیستم عامل ها می توانند هشداری را ایجاد کنند. ”
این پیشرفتها ممکن است همه چیز را در آیفون شما تغییر ندهد ، اما حرکات جزئی iOS 14 آن را کمی ایمن تر کرده و استفاده از آیفون خود را کمی ریزتر می کند.
برای اطمینان از امنیت هر چه بیشتر شما باید به طور فعال از این ویژگی ها استفاده کنید.
به این ترتیب می توانید iOS 14 بتا را دریافت کنید
منبع Tech Radar