یوتیوب امروز به تبلیغ دهندگان نگاهی پنهانی به برنامه های خود می اندازد تا پلتفرم ویدئویی خود را قابل خریدتر کند. این شرکت به زودی ویژگی تعاملی جدیدی را با هدف تبلیغات به نام پسوندهای نام تجاری معرفی خواهد کرد که به بینندگان YouTube اجازه می دهد تا با کلیک یک دکمه درباره محصولی که روی صفحه مشاهده می کنند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

قالب آگهی جدید به تبلیغ کننده این امکان را می دهد که لینک وب سایت خود یا یک تماس برای اقدام دیگر را در تبلیغات ویدیویی تلویزیونی متصل به خود برجسته کند. سپس بیننده می تواند بر روی گزینه “ارسال به تلفن” کلیک کند ، سپس آن تبلیغات یا URL را مستقیماً به دستگاه تلفن همراه خود می فرستد ، بدون اینکه تجربه مشاهده وی قطع شود.

از طریق دستگاه تلفن همراه ، سپس مشتری می تواند وب سایت را مانند معمول خرید کند – محصولات را مرور کند ، موارد را به سبد اضافه کند و معامله را انجام دهد. اما آنها می توانند این کار را انجام دهند ، زمانی که آماده باشند با آن اطلاعات محصول درگیر شوند ، به جای اینکه مجبور شوند ویدیوی خود را برای این کار متوقف کنند.

تبلیغ کنندگان همچنین می توانند براساس محتوای ویدئویی ، هوشمندانه تبلیغات را به مخاطبان صحیح هدف قرار دهند. به عنوان مثال ، در یک فیلم تناسب اندام ممکن است یک آگهی تبلیغاتی تجاری باشد که یک جفت کفش مخصوص دویدن را نشان می دهد.

https://www.youtube.com/watch؟v=dvcZcDjYgAI

YouTube می گوید ، تبلیغ کنندگان می توانند تبدیل های ایجاد شده توسط این افزونه های مارک را مستقیماً در Google Ads اندازه گیری کنند.

در یک تلاش تبلیغاتی مربوط به تجارت الکترونیکی ، اکنون مارک ها می توانند تصاویر محصول قابل مرور را به تبلیغات ویدئویی با پاسخ مستقیم خود اضافه کنند تا خریداران علاقه مند را ترغیب کنند تا برای دیدن وب سایت یا برنامه خود کلیک کنند.

این فقط چند تلاش است که YouTube با هدف گسترش بیشتر تجارت الکترونیکی انجام داده است.

مصرف کنندگان و به ویژه کاربران جوان Z Z ، امروز دوست دارند هنگام خرید فیلم ها را تماشا کنند و به تعامل بپردازند ، و این امر منجر به ظهور بسیاری از خدمات خرید ویدیویی می شود – مانند Popshop Live ، NTWRK ، ShopShops ، TalkShopLive ، Bambuser و دیگران. فیس بوک همچنین در خریدهای زنده و خرید مبتنی بر ویدیو از طریق فیس بوک و اینستاگرام سرمایه گذاری کرده است.

در همین حال ، TikTok به خانه تجارت الکترونیکی مبتنی بر ویدئو تبدیل شده است ، در ماه های اخیر Walmart (که همچنین ترامپ در تلاش بود تا فروش خود را مجبور به فروش سهام کند) در Walmart (که همچنین تلاش می کرد سهام این برنامه را بدست آورد) میزبان چندین جریان مستقیم خرید بود. TikTok همچنین در تجارت الکترونیکی موفقیت کسب کرده است ، به عنوان مثال ابزارهای بیشتری را برای هدایت بینندگان ویدئو به وب سایت ها از طریق پیوندهای یکپارچه و ادغام با Shopify ایجاد کرده است.

اما YouTube هنوز مخاطبان بالقوه قابل توجهی برای خرید ویدیو دارد ، زیرا 40٪ از زمان تماشای تمام سرویس های پخش جریانی را که از طریق آگهی پشتیبانی می شوند ، از نظر داده های Comscore نشان می دهد. یوتیوب خاطرنشان کرد: از 5 سرویس پخش جریانی برتر در ایالات متحده که 80٪ از بازار تلویزیون متصل را تشکیل می دهند ، فقط دو مورد از تبلیغات پشتیبانی می کنند.

تبلیغات تنها یکی از راه های YouTube برای ترافیک تجارت الکترونیکی است. سازندگان نیز نقش خواهند داشت.

گزارشی از پاییز گذشته از بلومبرگ گفت که یوتیوب از سازندگان می خواهد محصولی را که در کلیپ های خود نشان داده اند ، برچسب گذاری و ردیابی کنند. یوتیوب بعداً در ماه فوریه اطلاعات بیشتری در مورد این تلاش ارائه داد و گفت این آزمایش بتا است و به خریداران اجازه می دهد تا از سازندگان مورد علاقه خود خرید کنند و این امر در سال 2021 به طور گسترده تری گسترش می یابد.

با این وجود افزونه های برند از این تلاش جدا هستند ، زیرا آنها متمرکز بر دادن وسایل شخصی خود به تبلیغ دهنده برای ایجاد تجربه خرید از یک ویدیو هستند.

یوتیوب می گوید تبلیغات داخلی با نام تجاری جدید تنها اولین ویژگی تعاملی است که این شرکت در خود ذخیره کرده است. این ویژگی در اواخر امسال در سطح جهانی ارائه می شود.


منبع Tech Crunch