هر از چند گاهی ، شاهد صعود یک برنامه چینی به بالای Google Play و App Store در میزبان کشورهای غربی هستیم. این ممکن است یک ابزار مفید مانند زیبایی سلفی یا برخی از بازی های ویدیویی معمولی باشد ، که جذابیت جهانی دارد و به تلاش محلی سازی کمی نیاز دارد. اما بیشتر آنها تمایل به چشمک زدن بر روی رادار دارند.

آخرین برنامه چینی که در بالای نمودارهای خارج از کشور قرار دارد از طرف صاحب TikTok ByteDance است. برنامه ویرایش ویدئو که CapCut نامیده می شود ، به کاربران این امکان را می دهد تا نه تنها تعداد زیادی برچسب ، فیلتر و جلوه به آن اضافه کنند ، همچنین دارای یک عملکرد صفحه سبز ساده برای استفاده ساده ، یک ویژگی بزرگنمایی است که مانند افکت Ken Burns کار می کند و موارد دیگر – که باعث می شود برنامه مانند Final Cut قابل دسترسی باشد.

کاربران نگران پرداخت هزینه موسیقی نخواهند بود ، زیرا CapCut دارای کتابخانه ای از کلیپ های صوتی مجاز است که می توانند از آنها برای ادویه بخشیدن به محتوای خود استفاده کنند. طی سال گذشته ، TikTok با تلاش هایی مانند جستجوی موسیقی دانان و امضای معاملات با برچسب های بزرگ ، زرادخانه موسیقی خود را تقویت کرده است.

غول های فن آوری چینی مهارت دارند که ابتدا با ارائه خدمات خود به صورت رایگان و سپس با چسبیدن کاربران به محصولات ، مدل های کسب درآمد را جستجو کنند. به نظر می رسد CapCut دارای همان کتاب بازی است.

خواهر و برادر چینی CapCut جیانینگ قبلاً در بین کاربران Douyin (TikTok برای چین) موفقیت کسب کرده است. اکنون این الگو در خارج از چین در حال تکرار است ، کاربران TikTok با استفاده از CapCut با چند ضربه روی تلفن های خود ، ویدیوهای خود را زیبا و حرفه ای نشان می دهند.

طبق اعلام شرکت تحلیلی SensorTower ، از 21 مه ، CapCut شماره 1 برنامه رایگان در فروشگاه App ایالات متحده است و از زمان نگارش ، در رتبه 9 در Google Play در ایالات متحده قرار دارد. بر اساس برنامه آنی ، در سراسر جهان ، در میان برنامه های iOS رایگان در 33 کشور در رتبه اول قرار دارد.

به گفته SensorTower ، این برنامه تاکنون از 250 میلیون نصب جهانی در سراسر فروشگاه App و Google Play و نزدیک به 9.5 میلیون از فروشگاه برنامه های ایالات متحده فراتر رفته است.

ظهور CapCut یادآور ویرایشگر عکس چینی Meitu است. این اپلیکیشن به قدری محبوب بود که مترادف با یک زیباساز سلفی در چین شد ، اما در عین حال پایگاه خوبی از کاربران وفادار در خارج از کشور داشت. تفاوت در افزایش CapCut بر اساس سلطه جهانی خواهر و برادرش TikTok است ، در حالی که تلاش اولیه Meitu برای تقویت یک شبکه اجتماعی در اطراف ابزار عکس خود برای افزایش چسبندگی کاربر هرگز واقعاً موفقیت آمیز نبود.

CapCut احتمالاً آخرین برنامه ویروسی ByteDance نخواهد بود. امپراتوری گسترده محتوای TikTok شاخه های بیشتری را ایجاد خواهد کرد ، خواه ویرایشگر ویدیو باشد یا یک سرویس تجارت الکترونیکی برای سازندگان برای کسب درآمد و همچنین خرید محصولات مورد تأیید تأثیرگذاران مورد علاقه توسط کاربران.


منبع Tech Crunch