این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد ، سانتا کروز ، شرکت جوی هواپیمایی مستقر در کالیفرنیا طولانی ترین پرواز آزمایشی یک eVTOL را تا به امروز به اتمام رسانده است ، زیرا این هواپیمای نمونه کامل و بدون نام آن با بیش از یک بار شارژ ، مسیری بیش از 150 مایل را به پایان رساند.

این آزمایش در اوایل ماه جاری در پایگاه پرواز جوی در الکتریک پرواز در بیگ سور ، کالیفرنیا به پایان رسید. این آخرین آزمایش از سری آزمایشات مخفیانه شرکت است که انجام می شود و همه بخشی از هدف آن دستیابی به گواهینامه توسط اداره هواپیمایی فدرال و شروع عملیات تجاری است.

نمونه اولیه بیش از یک ساعت و 17 دقیقه در هوا بود و 154.6 مایل را با یک بار شارژ باتری طی کرد و در امتداد یک مدار از پیش تعریف شده حرکت کرد. در حالی که پرواز آزمایشی توسط خلبان ارشد آزمایش جوی ، جاستین پینز انجام می شد ، این شرکت قصد دارد وقتی سرویس اشتراک مشترک خود را برای مشتریان باز می کند ، خلبانانی در هواپیما داشته باشد.

اعتبار تصویر: هواپیمایی شاد (در پنجره جدیدی باز می شود)

به سرپرستی JoeBen Bevirt ، Joby Aviation دوازده سال گذشته را صرف طراحی eVTOL کرده است – یک هواپیمای برقی و فرود عمودی که مانند هلی کوپتر بالا می رود اما مانند هواپیما پرواز می کند و اندازه های آن از هر دو ساکت تر است.

Joby یکی از مجموعه استارتاپ هایی است که می خواهد سفرهای هوایی برقی را برای یک آمریکایی عادی به واقعیت تبدیل کند. وب سایت این شرکت دارای یک گرافیک مفید است که سفر پیشنهادی از فرودگاه لس آنجلس به ساحل نیوپورت را نشان می دهد – بیش از یک ساعت و 44 مایل با ماشین ، اما فقط 15 دقیقه و 35 مایل با جوی. Joby قصد دارد چنین سفرهایی را تا سال 2024 به واقعیت تبدیل کند و آزمایشاتی از این قبیل نشانه بزرگی برای مردم ، سرمایه گذاران و نهادهای نظارتی است که نشان می دهد که این جدول زمانی در حال انجام است.

آینده پرواز

نکته قابل توجه این است که این شرکت از باتری های لیتیوم یونی تجاری موجود برای مسافرت های هوایی استفاده می کند ، بنابراین این پرواز آزمایشی نیز اثبات می کند که فناوری باتری آن به چالش کشیده شده است. این یک چالش روی حیله و تزویر است: باتری باید چگالی انرژی کافی برای پرواز در حدود 150 مایل را داشته باشد و در عین حال قدرت کافی برای پرواز و فرود عمودی را داشته باشد. اما جوبی می گوید برای رسیدن به این اهداف ترکیبی خاص از کاتد و آند گرافیت ساخته شده است.

Joby علاوه بر اینکه یکی از قدیمی ترین توسعه دهندگان eVTOL است ، با بیشترین بودجه نیز تأمین می شود و تاکنون نزدیک به 800 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است. این مبلغ شامل 75 میلیون دلار سرمایه گذاری از سوی اوبر پس از خرید جبی بازوی تاکسی هوایی خود ، Elevate و 400 میلیون دلار سرمایه گذاری از Toyota Motor Corp. جوبی قرار است از طریق ادغام با شرکت خرید هدف خاص Reinvent Technology Partners ، یک ترکیب تجاری که 1.6 میلیارد دلار سرمایه اضافی به استارت آپ تزریق خواهد کرد.

این هزینه زیادی است ، اما طراحی و تجاری سازی یک هواپیمای جدید یک کار گران قیمت است: طبق برخی تخمین ها ، هزینه تمام شده 1 میلیارد دلار برای همه گفته شده است.

Bevirt در بیانیه ای گفت: “ما با فناوری باتری امروز به چیزی رسیده ایم كه بسیاری تصور می كردند غیرممكن است.” “با این کار ما اولین قدم را به سمت انجام یک سفر هوایی راحت و بدون آلایندگی بین مکانهایی مانند سانفرانسیسکو و دریاچه تاهو ، هوستون و آستین ، یا لس آنجلس و سن دیگو یک واقعیت روزمره برداشته ایم.”

یک فیلم پرواز آزمایشی را اینجا ببینید:

https://www.youtube.com/watch؟v=5RpqYuce6Ao

بازار تاکسی هوایی آماده پرواز می شود


منبع Tech Crunch