Huawei P40 و خواهران و برادران آن (Huawei P40 Pro و Huawei P40 Pro Plus) از جهاتی در بین بهترین تلفنهای سال 2020 هستند – آنها دارای دوربین های عالی ، قدرت کافی و باتری عالی هستند. اما همه آنها هنگام استفاده از نرم افزار به طور قابل توجهی مانع می شوند ، زیرا دسترسی به خدمات تلفن همراه Google ندارند.
متأسفانه ، این مشکل نرم افزاری موضوعی است که احتمالاً برای محدوده Huawei P50 حل نخواهد شد ، اما حداقل ممکن است بهبود یابد. این یکی از مواردی است که ما از محدوده P50 آرزو می کنیم تا گوشی های آینده حتی از Huawei P40 بهتر شوند.
لیست کامل آرزوهای ما را برای این محدوده بیشتر مشاهده خواهید کرد ، اما قبل از آن اطلاعاتی را درباره تاریخ و قیمت ممکن انتشار منتشر می کنید ، به همراه مشخصات و ویژگی های شایعه. ما هنوز چیزهای زیادی را نشنیده ایم ، اما به محض این که شایعات در آن جا می شوند ، به این مقاله اضافه خواهیم کرد ، بنابراین حتماً آنها را دوباره بررسی کنید.
بریم سر اصل مطلب

چیست؟ جانشین پرچمدار هواوی P40

چه موقع بیرون است؟ احتمالاً اواخر مارس

چه هزینه ای خواهد داشت؟ احتمالاً به بالا از 699 پوند / 1،099 دلار AU (حدود 900 دلار)

Huawei P50 تاریخ انتشار و قیمت
از زمان معرفی Huawei P50 خبری نیست اما می توان حدس خوبی زد ، زیرا Huawei P40 و Huawei P30 هر دو در تاریخ 26 مارس سال مربوط به خود اعلام شدند ، بنابراین 26 مارس سال آینده بسیار محتمل به نظر می رسد.
مسلما Huawei P20 در تاریخ 27 مارس اعلام شد ، اما تقریباً در آن زمان از سال تقریباً زمانی است که شاهد دامنه P50 خواهیم بود. ما انتظار داریم که تلفن ها بر اساس فرم گذشته ، اگر نه زودتر ، ظرف دو هفته از آن تاریخ ارسال شوند ، بنابراین شما می توانید Huawei P50 را در اوایل آوریل در دست داشته باشید.
درمورد قیمت ، آن را دوباره در زمان نوشتن ناشناخته است ، اما هواوی P40 با قیمت 699 پوند / 1.099 دلار (حدود 900 دلار) راه اندازی شد ، بنابراین ممکن است قیمت هواوی P50 مشابه باشد.
البته ، این فقط مدل پایه است. Huawei P40 Pro 899 پوند / 1،599 دلار AU (حدود 1100 دلار) و P40 Pro Plus 1،299 پوند (تقریبا 1،570 دلار / AU 2،500 دلار) هزینه داشته ، بنابراین انتظار دارید قیمت های Huawei P50 Pro و Huawei P50 Pro Plus به شدت افزایش یابد. و مانند دامنه P40 ، این تلفن ها تقریباً به طور قطع در ایالات متحده قرار نخواهند گرفت.
اخبار و شایعات
در زمان نوشتن ما هنوز چیزی در مورد هواوی P50 نشنیده ایم ، اما بر اساس فرم گذشته تقریباً مطمئناً از همان چیپست Huawei Mate 40 استفاده خواهیم کرد که خود شایعه ای برای داشتن چیپست جدید برتر است. از این شرکت یا Kirin 1000 یا Kirin 1020 لقب گرفته است.
گفته می شود این اولین چیپ ست 5 نانومتری این شرکت است ، حرکتی که باید همانطور که انتظار دارید منجر به بهبود عملکرد شود.

P40 Pro از دوربین فوق العاده ای برخوردار است ، اما احتمالاً بروزرسانی برای دامنه P50 وجود دارد (اعتبار تصویر: TechRadar) همچنین شایعه شده است که Mate 40 دارای طراحی دوربین “freeform” است که می تواند باعث کاهش اعوجاج در عکس های زاویه باز شود. اگر این را داشته باشد ، اگر P50 نیز داشته باشد تعجب نخواهیم کرد.
فراتر از آن ، همچنین می توان گفت که تا زمانی که اوضاع در روابط هواوی با ایالات متحده تغییر نکند ، Huawei P50 به برنامه ها و خدمات Google دسترسی نخواهد داشت.
آنچه می خواهیم ببینیم
ما هنوز درباره هواوی P50 چیز زیادی نمی دانیم اما می دانیم چه چیزی را از آن می خواهیم. موارد زیر در لیست ما قرار دارند.

1. خدمات موبایل Google
سخت افزار Huawei هرچقدر خوب باشد ، نرم افزار آن همیشه کم خواهد بود مگر اینکه ، یا تا زمانی که دسترسی به Google Mobile Services (و بنابراین فروشگاه Google Play و برنامه های Google) را دوباره بدست آورد. این خارج از دسترس هوآوی است و ما خوشبین نیستیم که به موقع برای عرضه هواوی P50 اتفاق بیفتد ، اما این بزرگترین امید ما برای تلفن است.
و اگر این واقع بینانه نیست ، حداقل می خواهیم پیشرفت های بزرگی در فروشگاه برنامه جایگزین Huawei داشته باشیم. در حال حاضر نسبت به Google Play به شدت فاقد آن هستیم و حتی تعدادی از برنامه های نام بزرگ را نیز از دست می دهید ، بنابراین ما دوست داریم ببینیم هواوی برای دستیابی بیشتر توسعه دهندگان به یک فشار واقعی اقدام کرده است.
2. نرخ تجدید 120Hz در همه مدل ها

حتی P40 Pro Plus فقط دارای نرخ تازه سازی 90 هرتز است (اعتبار تصویر: TechRadar) در حالی که برخی از تلفن ها – از جمله OnePlus 8 Pro و Samsung Galaxy S20 – دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز هستند ، بیشترین میزان دستی در سری Huawei P40 90Hz است. و پایه P40 فقط نرخ تازه سازی 60 هرتز را دارد ، که به دلیل داشتن گوشی رده بالا احساس کمبود خاصی دارد.
بنابراین برای محدوده Huawei P50 ما می خواهیم این شرکت سرعت تازه سازی را حداقل تا 120 هرتز افزایش دهد و ما می خواهیم این میزان را در سراسر محدوده ارائه دهیم. اگر بتواند نرخ تازه سازی حتی بالاتر را مدیریت کند ، بهتر است.
3. صفحه نمایش واضح تر
Huawei P40 فقط دارای یک صفحه نمایش FHD + 1080 x 2340 است و در حالی که Huawei P40 Pro و Pro Plus با صفحه نمایش 1200 26 2640 بهتر است ، این هنوز به سطح QHD + در تلفن هایی مانند 1440 32 3200 سامسونگ گلکسی S20 نمی رسد.
با توجه به اینکه این گوشی های رده بالا و در برخی موارد گوشی های سطح بالایی هستند ، انتظار وضوح رقابتی داریم ، بنابراین می خواهیم شاهد بهبود این موارد در محدوده Huawei P50 باشیم.
دیگر نیازی به زیاده روی نیست – در یک زمان خاص پیکسل های اضافی کار زیادی نمی کنند مگر اینکه چشم هایتان به صفحه فشاریده شود ، اما مطابقت با سامسونگ در اینجا شروع خوبی است. و با توجه به اینکه حتی Galaxy S20 پایه از وضوح بالایی برخوردار است ، ما دوست داریم حتی P50 پایه نیز چنین کاری انجام دهد.
4- مقاومت درستی در برابر آب روی پایه P50

P40 مقاوم در برابر چلپ چلوپ است اما چیزی بیشتر (اعتبار تصویر: TechRadar) با محدوده P40 ، Huawei مقاومت مناسب در برابر آب در برابر P40 Pro و Pro Plus را محدود کرده است. آنها هر دو دارای گواهینامه IP68 هستند ، که مطابق با نمونه هایی از iPhone 11 و Samsung Galaxy Note 20 Ultra است و به این معنی است که می توانند در برابر غوطه ور شدن در آب مقاومت کنند. Huawei P40 استاندارد هر چند فقط دارای درجه IP53 است ، به این معنی که باید بتواند زنده بماند اما نه خیلی بیشتر.
برای محدوده Huawei P50 ، ما می خواهیم گواهینامه IP68 در سراسر محدوده ارائه شود ، و اگر هواوی می خواهد مدل های گران قیمت خود را برجسته کند ، در مورد مقاومت در برابر آب بهتر برای آنها چطور؟ تلفن های زیادی وجود ندارد که به عنوان مثال می توانید با خیال راحت غواصی کنید ، بنابراین شاید Huawei P50 Pro بتواند از این طریق برجسته باشد.
5. شارژ بی سیم در تمام مدل ها
شارژ بی سیم در حال رایج شدن است ، اما در حالی که توسط Huawei P40 Pro و Huawei P40 Pro Plus ارائه می شود ، شما آن را در Huawei P40 استاندارد پیدا نمی کنید.
بنابراین با رواج بیشتر شدن آن در میان گوشی های سطح بالا ، ما دوست داریم Huawei P50 استاندارد آن را ارائه دهد ، زیرا تا زمان عرضه گوشی مطمئناً در صورت عدم وجود یک حذفی بزرگ به نظر می رسد.
ما همچنین در اوایل سال 2021 انتظار سامسونگ گلکسی S30 را داریم


منبع Tech Radar