سرمایه داران سرمایه گذاری در سال های اخیر وجوه رکورد زایی را جمع آوری کرده اند ، اما این بدان معنا نیست که همیشه پول وقتی برای آنها می خواهد پول برای آنها وجود دارد. در رکودهای شدید ، شرکای محدود یا LP ها – افراد و مؤسساتی که وعده سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری بنگاههای اقتصادی را می دهند ، و سپس هنگامی که VC ها برای شروع کار خود به آن احتیاج دارند ، آن را سیمی می کنند – انتخاب کمی برای پاسخ دادن به تلفن کمتر دارند. جایگزین این است که دیگران از موقعیتهای خود – از جمله در سهام معاملاتی عمومی – با ضرر شدید بفروشید ، و ترجیح می دهند این کار را نکنند.

کریس دوووس می گوید: “بازارهای عمومی به عنوان دستگاه خودپرداز برای موارد غیرقانونی به نظر می رسند.” از Ahoy Capital ، یک LP که از شرکتهایی مانند دور اول ، جمع آوری داده ها و سرمایه گذاری های واقعی حمایت کرده است. او می گوید ، وقتی بازارها در حال سقوط آزاد هستند ، واکنش جمعی مدیران دارایی این است: “سیگارهای مقدس ، این نوع مکنده ها”.

چه اتفاقی می افتد بستگی به این دارد که این رکود پایدار و عمیق چگونه اثبات می شود ، اما به نظر می رسد LP ها قبول دارند که این صنعت می تواند این بار که خارج از کنترل آنها است ، حساب کند. آنها چاره ای ندارند اما سریع عملی می شوند.

در حال حاضر ، مدیران جدیدتر شاهد از بین رفتن علاقه LP در مقابل چشمان خود هستند. اگرچه دوووس می گوید “هنوز فکر نمی کند که ما هنوز آنجا هستیم” ، او همچنین داستان یک مدیر صندوق را که در تلاش برای بستن یک صندوق 50 میلیون دلاری است ، به اشتراک می گذارد و از طرف وی دوووس “در حال پینگ دسته ای از دوستان LP من است. . پاسخی که من دریافت می کنم اینست: “ما اکنون در روابط جدید سرمایه گذاری نمی کنیم. ما حتی زمان را سرمایه گذاری نمی کنیم. “

جوآنا روپ مدیرعامل دانشگاه شیکاگو است دفتر سرمایه گذاری ، که در بسیاری از مدیران سرمایه گذاری کوچکتر که با آنها روابط محکم دارند ، از جمله گلابی در پالو آلتو ، سهام زیادی دارد. او از آنچه دوووس را می بیند ، تكیه می گوید ، “هر كسی كه در حال حاضر در خط لوله ما است و ما سه هفته پیش متعهد به سرمایه گذاری شده ایم ، من هنوز هم با آنها سرمایه گذاری می كنم.” اما با توجه به ضربات معده مالی که اقتصاد در نظر گرفته است ، “برخی [new managers] با چه کسی می خواهیم با آنها رابطه برقرار کنیم و چه کسی می تواند با آنها سرمایه گذاری جالب باشد ، من اکنون توانایی اضافه کردن آنها را ندارم. “

Rupp می افزاید: “بدون افزایش پایه های LP مستقر شده ، برای مدیران جدید بسیار دشوار خواهد بود.”

شاید بیشتر مورد توجه صنعت نوپا این است که – در صورت عدم بازگشت سریع اقتصادی – روابط قدیمی نیز می توانند شانه سرد را بدست آورند. نتیجه نهایی به معنای کمتر دلار برای بنگاههای سرمایه گذاری است که در حال حاضر بودجه خود را بسته اند و سرمایه کمتری برای استارتاپ هایی که ممکن است به آن احتیاج داشته باشند.

دوووس می گوید: “در بعضی مقطع ، ترس و عدم اطمینان شروع به” خزیدن به سبد موجود خود می کند ، و شما شروع به انجام معاشرت های پرتفوی می کنید ، و شما مانند این هستید ، “صبر کنید ، من 24 مدیر سرمایه گذاری دارم و باید در جایی قطع کنم. ” سؤالاتی که مطرح می شود عبارتند از: «آیا من به هر یک از آنها تعهدات کمتری می گیرم؟ آیا من شروع به گفتن Sayonara تا سوم پایین می کنم؟ “

این دقیقاً سناریویی است که دقیقاً 20 سال پیش ، هنگام پیروی از رونق و شلوغی dot-com ، شرکای محدود – از صندوق های بازنشستگی گرفته تا بنیادهای خیریه گرفته تا موقوفات مدرسه – شاهد کاهش دارایی های کلی آنها بود و مدیران سرمایه گذاری را که به آنها متعهد شده بودند مجبور کرد. سرمایه برای کاهش سرمایه گذاری های خود

برخی از شرکتهای سرمایه گذاری سرانجام مجبور به تعطیل شدند. دیگران مجبور بودند آرزوهایشان را کم کنند. شتاب ، به عنوان مثال ، نه تنها یک صندوق 1.4 میلیارد دلاری را که در آن زمان جمع شده بود کاهش داد بلکه مشارکت آن در واقع در دو سال 2002 و 2003 این صندوق را دو برابر کرد و برخی از پشتیبانان آن را از تعهدات خود رهایی داد.

مطمئناً ، بسیاری از شرایط امروز ، برای کسانی که منتظر نوعی تصحیح هستند ، آشنا هستند (یکی دراماتیک تر از بحران مالی سال 2008 ، که به وال استریت خیلی سخت تر از دره سیلیکون برخورد کرد). با رکورد زیاد سرمایه های ریسک پذیر ، اوج بازار و سپس افتادن ناگهانی ، لحظه ای احساس بسیار خوبی می کند که در بهار سال 2000 اتفاق افتاد وقتی بازار پر پرواز ، با شرکتهای جوان اینترنتی روبرو شد ، ناگهان بینی فرو رفت و هزاران نفر را از بین برد. شرکت های نوپا – و صدها شرکت سرمایه گذاری – طی سه سال آینده.

حداقل دروس بعد از آن تصادف اولیه آموخته شد. روپپ می گوید ، از یک چیز ، در این «اوقات بی سابقه» ، شخصیت شخصیت خود را نشان می دهد. شما درک می کنید که مردم چه کسانی هستند و درباره جهان چه فکری می کنند ، و پزشکان عمومی باید واقعاً به آن توجه داشته باشند و در ارتباط با شرکت های پرتفوی خود چقدر پشتیبان هستند. “

Rupp همچنین پیشنهاد می کند که LP ها مانند VC های زرنگ و دانا ، گاهی اوقات می توانند از رکودها به عنوان راهی برای سهولت در برخی از موقعیت ها استفاده کنند و برای سایرین دو برابر شوند. روپ می گوید ، حتی با کاهش احتمال بودجه روبرو هستیم ، “بعضی از مردم ما آنها را کاهش نمی دهیم ، در حالی که امیدواریم ممکن است تخصیص بیشتری بدست آورید زیرا سایر محافظه کاران بیشتر محافظه کار می شوند.”

الیزابت “Beezer” کلارکسون ، که منجر به سرمایه گذاری Sapphire Partners در شرکتهای سرمایه گذاری متعددی شده است ، بیشتر اظهار می کند که شرکت ها ممکن است اکنون بدانند که “IPO” ویندوز برای همیشه باز نشده است. در حالی که نسل جدیدی از استارتاپ ها به این مفهوم اشتغال دارند که باید تا زمانی که ممکن باشد خصوصی بمانند – با تحمل سرمایه گذاران اولیه و کارمندان با نظارت بر فروش سهم ثانویه ثانویه – بسیاری از آنها می توانستند کارمندان خود ، سرمایه گذاران سرمایه گذار و شرکای محدود صنعت را بیشتر کنند. اگر سریعتر حرکت می کردند تا به عموم بروند.

“آیا همه می توانند یک میلیونر از مدارس متوسطه شوند؟” کلارکسون می گوید. “این باید سخت تر باشد.”

البته هنوز چیزهای زیادی دیده می شود. واکسنهای کروناویروس در سراسر جهان مورد بررسی قرار می گیرد و اگر به زودی عملی شود ، اقتصاد در سراسر جهان می تواند به عقب برگردد. در این میان ، شرکت های VC که سریعتر از همیشه در سال های اخیر سرمایه بیشتری دریافت کرده اند ، ممکن است بخواهند LP های خود را در حال حاضر استراحت بدهند ، خصوصاً وقتی این سرمایه گذاران از کار افتاده اند.

دوووس از فضای فعلی می گوید: “همه معتقدند ،” خدای من ، ناگهان ، کارآفرینان مایل به پذیرش برگه های ترم در حدود 10٪ کمتر هستند ، ” [VCs] این را به عنوان یک مقدار ببینید.

“آنچه آنها متوجه نمی شوند این است [right now]، در سایر نقاط جهان ارزش بیشتری وجود دارد ، “او ادامه می دهد. “همه چیز مساوی است ، شما ترجیح می دهید یک سهام عمومی خریداری کنید که بتوانید دوباره از آنجا که یک شرکت خصوصی است که باید هشت یا نه سال دیگر آن را نگه دارید ، یک سهام عمومی بخرید و از آنجا خارج شوید.”

دوووس می گوید ، “به ویژه پس از تماشای پنجره برافروختن پنجره IPO ،” از شما خواسته می شود ضررهای خود را برای خرید دارایی های غیرمجاز قفل کند. این احساس عالی نیست. “


منبع Tech Crunch