هشتمین کارمند آمازون بر اثر COVID-19 درگذشت. این خبر در حالی منتشر می شود که این شرکت به دلیل عدم شفافیت در مورد تعداد گسترده ای از عفونت ها در بین کارگران انبار خود ، تحت نظارت است.

سخنگوی سخنگوی این خبر را تأیید كرد و به TechCrunch گفت ، “ما از دست دادن یك همكار كه در محل ما در راندال ، اوهایو كار كرده اند ناراحت هستیم. “خانواده و عزیزان او در افکار ما هستند و ما از همکارانش حمایت می کنیم.”

طبق گفته این شرکت ، کارگر در شمال رندال ، روستایی در خارج از کلیولند ، در تاریخ 30 آوریل از کار به خانه اعزام شد. وی در 8 ماه مه یک تست بعد از یک آزمایش مثبت دریافت کرد. مرگ و مشاوره را به همكاران ارائه داده است.

تعداد کل کارگران آمازون که آزمایش ویروس مثبت کرده اند ، یک راز باقی مانده است. این شرکت در تصمیم خود مبنی بر عدم افشای چنین اطلاعاتی ایستاده است. قبلاً گفته است: “ما فکر نمی کنیم که این تعداد فوق العاده با ارزش باشد.” در بیانیه ارائه شده به TechCrunch ، افزود:

میزان آلودگی ما به میزان جوامعی که در آن فعالیت می کنیم یا پایین تر است. ما می دانیم که در نرخ قرنطینه ما نیز وجود دارد. نرخ قرنطینه یک بخش اساسی برای درک اتفاقاتی است که در محیط کار اتفاق می افتد – این نشان می دهد که سخت کوشی ما در مورد فاصله اجتماعی تأمین می شود. بر خلاف سایرین که فراتر از HIPAA پنهان هستند ، ما به هرکسی که در این سایت قرار دارد هشدار می دهیم در هر صورت تشخیص تایید شده وجود دارد. این هشدار برای کارمندان یک پیامک متنی مستقیم است که از آخرین حضور شخص با تشخیص تایید شده در ساختمان گذشته اطلاع می دهد.

عدم شفافیت یکی از منابع انتقادی پیرامون پاسخ COVID-19 آمازون است.

در حالی که این شرکت بارها و بارها اظهار داشته است که تمام تلاش خود را برای محافظت از کارمندان در مراکز تحقق خود انجام داده است ، اما قرار گرفتن در معرض احتمالی ویروس در بین کارگران انبار ، حتی با وجود PPE مناسب ، دشوار است. در اوایل ماه جاری ، نامه ای از 13 دادستان کل ایالتی خواسته بود كه آمازون تعداد كارگرانی را كه در اثر ویروس تحت تأثیر قرار گرفته اند ، افشا كند.

در این نامه آمده است: “ما خواسته ایم اما اطلاعاتی در مورد اینکه چه تعداد از کارگران شرکتها به COVID-19 آلوده شده اند ، دریافت نکرده ایم و تعداد زیادی از آنها در اثر آن فوت شده اند.” “لطفاً اطلاعات مربوط به دولت را برای هر شرکت با این اطلاعات ارائه کنید.”

در اوایل هفته جاری ، نیویورک تایمز یکی از انبارهای ضربه سخت را در شمال شرقی پنسیلوانیا ذکر کرد ، جایی که ظاهراً بیش از 100 کارگر آزمایش ویروس را مثبت ارزیابی کرده اند. رقم دقیق ناشناخته است ، زیرا آمازون آن را فاش نمی کند. دیروز ، مجله میلواکی سانتینل خاطرنشان كرد كه حداقل 30 كارگر در انبار كنوشا در كنار آزمایش ویروس مثبت بوده اند.

از آنجا که آمریکایی های مسکونی بیشتر برای تحویل به آمازون تکیه می کنند ، کارگران عمدتاً تحت رهنمودهای “خدمات اساسی” صادر شده توسط بسیاری از ایالت ها قرار گرفته اند. در اواسط ماه مه ، این شرکت تا پایان ماه 2 دلار “ساعت پاداش پرداخت خطر” را تمدید کرد. آمازون تأیید کرد که بازگشت به حقوق استاندارد ، ماه ژوئن ، اعلام می کند:

برای تشکر از کارکنان و کمک به رفع تقاضا ، ما از زمان آغاز COVID-19 ضمن ادامه دادن مزایای کامل از روز اول اشتغال ، به تیم و همکاران ما 800 میلیون دلار اضافی پرداخت کرده ایم. با تثبیت تقاضا ، ماه آینده ما به دستمزد آغازگر صنعت ما 15 دلار در ساعت باز می گردیم.

این شرکت در مورد اخراج چندین کارمند که نگرانی های عمومی را نسبت به رفتار خود با کارگران در هنگام بحران ایجاد کرده است ، مورد بررسی های دیگری قرار گرفته است. در حالی که آمازون بارها و بارها این حمله را تلافی جویانه اعلام کرده بود ، گزارش ها برای ضمانت نامه دیگر کافی بود ، این بار از سوی تعدادی از سناتورهای مشهور از جمله الیزابت وارن و برنی سندرز.


منبع Tech Crunch