یکشنبه یک روز بزرگ در فناوری فین تک بود: Afterpay با ادغام با Square موافقت کرد. این قرارداد دو شرکت تحسین برانگیز فناوری های مالی در تاریخ اخیر را در مسیر یکی شدن قرار می دهد.

Afterpay و Square پتانسیل ساختن یکی از مهمترین شبکه های پرداخت جهان را دارند. اسکوئر یک شبکه پرداخت تجاری بسیار مهم ایجاد کرده است و از طریق Cash App ، یک سرویس پرداخت پررونق مصرف کننده است. با این حال ، این دو زمینه تجاری از لحاظ تاریخی یکپارچه نشده اند. با هم ، Square و Afterpay قادر خواهند بود همه این خدمات را با هم در یک تجربه واحد یکپارچه کنند.

Afterpay و Cash App هر کدام میلیون ها مصرف کننده دو رقمی دارند و اکوسیستم فروشنده Square و شبکه بازرگانی Afterpay هر دو میلیاردها حجم پرداخت دو رقمی در سال ثبت می کنند. Square و Afterpay از ثبت نام آفلاین و پرداخت آنلاین به ارسال پول تنها در چند ضربه سریع ، داستانی کامل از توانمندسازی اقتصادی نسل بعدی را نشان می دهد.

من به عنوان تنها سرمایه گذار نهادی Afterpay ، می خواستم دیدگاه خود را درباره نحوه رسیدن به اینجا و معنای این ادغام برای آینده تامین مالی مصرف کننده و صنعت پرداخت ها به اشتراک بگذارم.

Afterpay و Square پتانسیل ساختن یکی از مهمترین شبکه های پرداخت جهان را دارند.

نوآوری های مهم در فن آوری

هر پنج تا 10 سال ، صنعت پرداخت جهانی تحت یک چرخه نوآوری حیاتی قرار می گیرد که برندگان و بازندگان را برای چندین دهه آینده تعیین می کند. آخرین انتقال عمده تغییر به پرداخت های تلفن همراه مبتنی بر NFC بود که در سال 2015 در مورد آن نوشتم. عمده فروشندگان سیستم عامل تلفن همراه (اپل و گوگل) با برطرف کردن مهارت های شبکه ها موقعیت خود را در مجموعه پرداخت های جهانی تثبیت کردند (ویزا ، Mastercard و غیره) و مصرف کنندگان از طریق دستگاه های تلفن همراه در جیب خود.

Afterpay باعث ایجاد آخرین چرخه نوآوری مهم شد. Afterpay که در یک اتاق نشیمن در سیدنی توسط هزاره ، نیک مولنار ، برای هزاره ها طراحی شده بود ، بینش کلیدی داشت: هزاره ها اعتبار را دوست ندارند.

هزاره ها در بحران وام مسکن جهانی در سال 2008 به بلوغ رسیدند. در بزرگسالی جوانان ، آنها شاهد از دست دادن دوستان و خانواده خود با افزایش بیش از حد بدهی وام مسکن بودند و اعتماد کمتری را به بانک ها تقویت کردند. آنها همچنین دارای سطوح بی سابقه ای از بدهی دانشجویی هستند. بنابراین ، جای تعجب نیست که هزاره ها (و Gen Z درست پشت آنها) کارت های نقدی را به کارت های اعتباری ترجیح می دهند.

اما تشخیص تغییر پارادایم یک چیز است و انجام کاری در مورد آن کاملاً متفاوت است. نیک مولنار و آنتونی آیزن کاری انجام دادند و درنهایت یکی از سریعترین رشد استارتاپ های پرداخت تاریخ را بر اساس محصول اصلی خود ایجاد کردند: اکنون خرید کنید ، بعداً پرداخت کنید … و هرگز هیچ سودی.

محصول Afterpay ساده است. اگر 100 دلار در سبد خرید خود دارید و پرداخت با Afterpay را انتخاب می کنید ، کارت بانکی شما (معمولاً کارت بدهی) هر دو هفته 25 بار در چهار قسط از شما اخذ می کند. بدون بهره ، بدون بدهی چرخشی و بدون پرداخت هزینه به موقع. برای مصرف کنندگان هزاره ، این بدان معناست که آنها می توانند از مزیت اصلی یک کارت اعتباری (توانایی پرداخت بعدا) با کارت بدهی خود استفاده کنند ، بدون نیاز به نگرانی در مورد همه چیزهای بدی که با کارت های اعتباری همراه است – نرخ بهره بالا و چرخشی بدهی.

همه وارونه هستند ، هیچ نقطه ضعفی ندارند. چه کسی می توانست مقاومت کند؟ برای بازرگانان اولیه ، که تقریباً همه آنها به عنوان بخش اصلی رشد خود به هزاره ها متکی بودند ، تجارت عادلانه ای داشتند: هزینه کمی را برای پردازش پرداخت به Afterpay بپردازید ، به طور قابل توجهی میانگین سفارشات و ارزش خرید را افزایش دهید. این یک پیشنهاد برد-برد بود و با اجرای زیاد ، یک شبکه پرداخت جدید ایجاد شد.

ظهور Afterpay

اعتبار تصویر: شرکای ماتریکس

تقلید بزرگترین شکل چاپلوسی است

Afterpay در سال 2016 و 2017 در خارج از استرالیا تا حدی قابل توجه نبود ، اما هنگامی که در سال 2018 به ایالات متحده آمد و در آنجا مشاغل ایجاد کرد که درآمد خالص 100 میلیون دلار را در دومین سال خود شکست ، مورد توجه قرار گرفت.

کلارنا ، که با تناسب بازار محصول در ایالات متحده دست و پنجه نرم می کرد ، تجارت خود را برای تقلید از Afterpay متمرکز کرد. و Affirm ، که همیشه در مورد اعتبار سنتی صحبت می کرد – بخش قابل توجهی از درآمد خود را از سود مصرف کننده به دست می آورد – همچنین به پیشنهاد BNPL خود توجه کرد و معرفی کرد. سپس PayPal با “Pay in 4” آمد و همین چند هفته پیش ، اخباری مبنی بر ورود اپل به فضا منتشر شد.

Afterpay پدیده ای جهانی ایجاد کرد که اکنون به دسته ای تبدیل شده است که مورد استقبال فعالان اصلی صنعت قرار گرفته است – مقوله ای که طی 10 سال آینده سهم قابل توجهی از پرداخت های خرده فروشی جهانی را به خود اختصاص داده است.

Afterpay جدا می شود این شرکت تقریباً با هر اندازه رهبر BNPL بوده است و این امر را با وفادار نگه داشتن به نیازهای مشتریان خود انجام داده است. این شرکت در درک مصرف کننده هزاره و Gen Z عالی است. این در صدا ، لحن و نام تجاری سبک زندگی که به عنوان کاربر Afterpay تجربه می کنید مشهود است ، و در شبکه تجاری به راهبردی خود ادامه می دهد. همچنین در این واقعیت ساده آشکار است که سعی نمی کند محصولات بدهی گردان کاربران را به فروش برساند.

مهمتر از همه ، این در معیارهای استفاده نسبت به رقابت مشهود است. این محصولی است که مردم آن را دوست دارند ، از آن استفاده می کنند و بر آن تکیه کرده اند ، همه با شرایط بهتر و عادلانه تری نسبت به آنچه قبلاً در اختیار مصرف کننده سنتی قرار داده بود.

وفاداری و فراوانی مصرف کننده باعث ایجاد تأثیر شبکه ای قوی می شود و ارزش مادام العمر مصرف کننده را تضمین می کند

اعتبار تصویر: Afterpay H1 FY21 نتایج ارائه

Square + Afterpay: مناسب کامل

من بیش از 15 سال است که شرکت های پرداخت می سازم ، در ابتدا در روزهای اولیه PayPal و اخیراً به عنوان سرمایه گذار خطرپذیر در Matrix Partners. من تا به حال ترکیبی را ندیده ام که چنین پتانسیلی داشته باشد تا ارزش فوق العاده ای را به مصرف کنندگان و تجار برساند. حتی بیشتر از eBay + PayPal.

فراتر از محصول و مکمل شبکه ای روشن ، آنچه برای من و شرکای من هیجان انگیز است همسویی ارزش ها و فرهنگ است. Square و Afterpay چشم انداز آینده ای را با فرصت های بیشتر و موانع اقتصادی کمتر برای همه به اشتراک می گذارند. با پیشرفت آنها در آینده ، من مطمئن هستم که این ترکیب برنده است. Square و Afterpay با هم به ارائه دهنده پرداخت نسل بعدی جهان تبدیل می شوند.

چرا Square 29 میلیارد دلار برای خراب کردن پخش کننده BNPL Afterpay خرج می کند
منبع Tech Crunch