موفق‌ترین و ارزشمندترین برندهای سال 2018 کدام‌ها هستند؟

موسسه Interbrand هر ساله لیستی از ارزشمندترین کمپانی‌های جهان منتشر می‌کند. اینتربرند بزرگترین شرکت مشاوره در زمینه برند است و امسال هم مانند سال‌های پیشین Top 100 بهترین مارک‌های دنیا را منتشر کرده است. در سال ۲۰۱۸ رشد کمپانی تولید کننده چینی، Huawei در بازار جهانی بسیار محسوس بوده است.

در لیست ۱۰۰ برند معتبر دنیا، اپل، گوگل و آمازون سه کمپانی برتر به حساب می‌آیند. برند چینی هواوی در رتبه ۶۸ قرار گرفته است، در مقایسه با سال گذشته این شرکت موفق شده ۲ رتبه بالاتر بیاید، در حالیکه ارزش برند آنها ۱۴ درصد افزایش یافته است. این پنجمین سال متوالی است که هواوی در لیست ۱۰۰ برند ارزشمند دنیا قرار گرفته است و در حال بهبود رنک خود در این سال‌ها بوده است. اولین بار در سال ۲۰۱۴ این شرکت چینی وارد لیست برندهای موفق Interbrand شد و در آن زمان در جایگاه ۹۴ قرار گرفته بود. در سال ۲۰۱۵ هواوی توانست جایگاه خود را به رتبه ۸۸ ارتقاء دهد. در سال ۲۰۱۶ این برند ۷۲امین برند موفق جهان لقب گرفت و یکی از سریع‌ترین رشد‌ برند در جهان را در تاریخ دنیای تکنولوژی به نام خود رقم زد.

در سال ۲۰۱۷ اینتربرند جایگاه هواوی را در میان برندهای ارزشمند جهان، ۷۰ اعلام کرد، در حالیکه ارزش این برند در مقایسه با سال گذشته آن ۱۴ درصد افزایش یافته بود و به میزان ۶.۶۷۹ میلیارد دلار رسیده بود. شرکت اینتربرند در سال ۱۹۷۴ تأسیس شده است و حالا یکی از بزرگترین کمپانی‌های مشاوره در زمینه برند به حساب می‌آید. بیش از دو سوم کمپانی‌ برتر و مطرح دنیا که هر سال نام آنها در “Best Brand Rankings” منتشر می‌شود، ز مشتریان اینتربرند به حساب می‌آیند. رتبه بندی اینتربرند براساس عملکرد برندها، تأثیر و نفوذ برند در میزان درآمد کمپانی می‌باشد. رتبه بندی این شرکت‌ها جهانی است و می‌تواند به عنوان مبنایی برای اندازه‌گیری ارزش برند کمپانی‌ها استفاده شود. در لیست ۱۰۰ برند ارزشمند جهان، پس از اپل، گوگل و آمازون، شرکت‌های مایکروسافت، کوکاکولا، سامسونگ، تویوتا، بنز، فیسبوک و مک دونالد ۱۰ برند برتر به حساب می‌آیند.

منبع: مجله سخت افزار

(بازدید ۷ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

جعبه درباره نویسنده

خبر تو خبر این وب سایت تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند

شما ممکن است علاقه مند باشید به

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *