این رمانتیک ترین روز سال است – اما به همین دلیل دلیلی ندارد که هنگام امنیت امنیت آنلاین در روز ولنتاین ، نگهبان خود را پایین بیاورید.
تحقیقات جدید از شرکت امنیتی ESET ادعا کرده است که بیش از نیمی از مجردهای انگلیس (52 درصد) به احتمال زیاد در طول روز ولنتاین برای کلاهبرداری از گربه های ماهیگیری قرار می گیرند.
تنهایی و فشار برای تحقق انتظارات اجتماعی باعث شده است که دلهای تنهایی بیشتر برای کلاهبرداری آنلاین بیفتند ، زیرا یکی از کاربران توسط شخصی که در یک سایت دوست یابی ملاقات کرده بود از 5،000 پوند کلاهبرداری کرد.

صدها برنامه افزودنی مخرب Google Chrome از بین رفت

بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای سال 2020
تقریبا نیمی از کارگران روی یک ایمیل فیشینگ کلیک کرده اند

کلاهبرداری های روز ولنتاین
مطالعه Catphishing ESET ، 2،000 نفر را در سراسر انگلیس بررسی كرد تا عادات امنیتی خود را بررسی كنند ، و دریافتند كه 71 درصد آنها قبل از دیدار با سایتهای دوست یابی آنلاین ، خواه در جستجوی فیس بوك ، گوگل ، توییتر یا سایر سیستم عاملها ، جستجوهای پس زمینه انجام نمی دهند. مطمئن باشید که آنها با یک فرد واقعی ملاقات می کنند.
این درحالی است که بیش از دو سوم (69٪) بریتانیایی ها اظهار داشتند که نگران امنیت سایبری خود هستند – با کاربران قدیمی تر بیشتر در معرض خطر هستند ، زیرا 55٪ از 55 سال گفته اند که نسبت به امنیت سایبری خود بیش از 16 تا 24 سال نگران امنیت سایبری خود هستند. .
ESET دریافت که بسیاری از پاسخ دهندگان اعتراف کرده اند که نمی دانند چگونه خود را از طریق اینترنت محافظت کنند ، و 13 درصد اعتراف کردند که استفاده از سایت ها یا برنامه های دوست یابی آنلاین باعث آسیب پذیری آنها می شود.
جیک مور ، متخصص امنیت سایبری در ESET گفت: “دیدن این که بازیگران بد بسیاری از افراد آسیب پذیر و تنهایی در طول روز ولنتاین استفاده می کنند ، ناامیدکننده است.” وقتی احساسات در حال بازی است ، افراد اغلب تمرکز خود را برای آنچه باید انجام دهند از دست می دهند. خود به صورت آنلاین ایمن هستند ، و بنابراین می توانند قربانی کلاهبردارانی شوند که وانمود می کنند کسی هستند که نیستند. ”
وی گفت: “تعداد پروفایل های زیادی که در سایت های دوستیابی یافت می شود ، همراه با سرعت پیشرفت روابط آنلاین ، می تواند زمینه پرورش ایده آل برای گربه ماهیان فراهم شود – افرادی که وانمود می کنند شخصی هستند که به منظور کلاهبرداری و سوء استفاده از کسانی که به دنبال عشق هستند نیستند. عواقب این می تواند شدید باشد ، زیرا کلاهبرداران ممکن است هویت قربانیان خود را به سرقت برده ، آنها را در موقعیتهای خطرناک سوق دهند یا هزاران پوند از آنها بدگویی کنند. ”

بهترین دوره های آنلاین امنیت سایبری 2020: برنامه های صدور گواهینامه رایگان و پرداخت شده ، مدرک و کارشناسی ارشد


منبع Tech Radar