بهار 2020 بود تاریک برای Klook. در حالی که کشورها مرزهای خود را بستند و به طور کامل یا جزئی به بن بست رسیدند ، بستر سفر با پشتیبانی SoftBank در ماه مارس و آوریل با کاهش 90 درصدی درآمد خود روبرو شد. شورای جهانگردی و جهانگردی در ماه آوریل اعلام كرد كه كورون ویروس می تواند تا 100 میلیون شغل در سفرهای جهانی و جهانگردی در معرض خطر قرار دهد.

اما در روزهای تاریک ، فرصتها نیز در حال شلاق زدن بودند.

Klook شش ساله به مسافران ، در درجه اول از آسیا ، سفرهای خارج از كشور را از طعم شراب نپا گرفته تا اقامت با یك خانواده كشاورزی در كامبوج – كه کمی شبیه تجربه Airbnb است – قادر به کشف و رزرو كتاب های خارج از كشور می كند. سپس از هر معامله ای که بین مشتری و فروشنده فعالیت اتفاق می افتد ، کاسته می شود.

پیش از COVID-19 ، این استارتاپ که از علامت ارزیابی 1 میلیارد دلاری در سال 2018 عبور کرده بود ، در ماه 30 میلیون جلسه کاربر ماهانه مشاهده می کرد. در ماه آوریل ، این رقم به 5 میلیون کاهش یافت. محدودیت های حرکت مردم در سراسر جهان ، که پایه و اساس تجارت آن است ، Klook را وادار کرد که به سرعت در ارائه محصولات خود تجدید نظر کند.

“در پایان روز ، ما درگیر کارهایی هستیم که باید انجام دهیم. اریك گنوك فه ، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی ، گفت: كارهایی در خانه باید انجام شود ، و همچنین كارهای محلی برای انجام سفر در هنگام مسافرت. “اکنون [the pandemic] به ما فرصتی می دهد تا جنبه جدیدی به آن بیفزاییم. “

ایستادگی

با همکاری خانه ، مردم در سراسر جهان به عنوان آشپزی و سرگرمی و خلاقیت به سمت آشپزی ، صنایع دستی و سایر پروژه های داخلی روی آوردند. Klook با ارائه کیت های مخصوص خود برای تهیه چای حباب ، ماکارون ، شمع و موارد دیگر – و تحویل مواد در آستان مردم به این تقاضا پاسخ داد. برای افرادی که هنوز مشتاق دیدن جهان بودند ، Klook با سایتهای دیدنی در سراسر جهان در تورهای مجازی آنلاین مشارکت کرد و در دو تجربه نخستین پخش زنده خود ، تقریباً 660،000 بازدید از خود به ارمغان آورد.


منبع Tech Crunch