شرکتهای هواپیمایی برقی لیلیوم در حال مذاکره با شرایط خرید 220 فروند هواپیما و 1 میلیارد دلار با یکی از بزرگترین خطوط هوایی داخلی برزیل هستند. در صورت پیشروی معامله با آزول ، این بزرگترین سفارش در تاریخ لیلیوم و اولین هجوم آن به بازارهای آمریکای جنوبی خواهد بود.

سخنگوی لیلیوم به TechCrunch گفت: “یک برگه دوره امضا شده است و ما در ماه های آینده به سمت توافق نهایی حرکت می کنیم.”

این هواپیمای 220 به عنوان بخشی از یک شبکه جدید هواپیمایی با نام تجاری مشترک در برزیل پرواز می کند. در صورت توافق این دو شرکت ، آزول ناوگان هواپیمای 7 نفره اصلی را اداره و نگهداری می کند و لیلیوم قطعات یدکی سفارشی از جمله باتری های جایگزین و یک پلت فرم نظارت بر سلامت هواپیما را ارائه می دهد.

تحویل ها در سال 2025 آغاز می شود ، یک سال پس از آنکه لیلیوم اعلام کرد قصد دارد عملیات تجاری خود را در اروپا و ایالات متحده آغاز کند. این جدول زمانی بستگی به دریافت لیلیوم دارد که دارای گواهینامه های کلیدی از تنظیم کننده مورد نیاز هر کشور در زمینه هوافضا می باشد. آزول در بیانیه ای اعلام کرد که “از لیلیوم با فرایندهای لازم برای تأیید مقررات در برزیل” به عنوان بخشی از توافق حمایت می کند.

حتی در صورت دستیابی به یک معامله ، احتمال دارد که لیلیوم استانداردها و معیارهای عملکردی خاصی را رعایت کند ، مشابه شرایط سفارش 1 میلیارد دلاری Archer Aviation با خطوط هوایی یونایتد. با این حال ، سفارشات با این ارزش به عنوان یک سیگنال مثبت برای بازارها و سرمایه گذاران تلقی می شود که هواپیمای برخاست و فرود عمودی برقی بیش از دود و آینه است.

لیلیوم نیز مانند آرچر در حال برنامه ریزی برای انتخاب مسیر SPAC برای عرضه عمومی است. این شرکت در ماه مارس قصد خود را برای ادغام با شرکت Qell Acquisition Corp. و فهرست در Nasdaq با نماد تیک «LILM» اعلام کرد. SPAC ها به وسیله ای محبوب برای فهرست بندی عمومی در بخش حمل و نقل تبدیل شده اند ، اما به ویژه در استارتاپ های eVTOL با سرمایه زیاد محبوب شده اند.

ادغام ممکن است برای ادامه فعالیت شرکت ضروری باشد. به گزارش وب سایت خبری آلمان ورم، لیلیوم هشدار خطر به ترازنامه خود در سال 2019 اضافه کرد و خاطرنشان کرد که در صورت عدم اتمام ادغام SPAC ، در دسامبر 2022 تمام می شود.

بازار تاکسی هوایی خود را برای پرواز آماده می کند


منبع Tech Crunch