شرکت لاین ، که بیشتر به دلیل برنامه پیام رسانی خود شناخته می شود ، امروز یک سیستم عامل بانکداری دیجیتال در اندونزی راه اندازی کرد. این بدان معنی است که شرکت Line در ژاپن اکنون خدمات بانکی را در سه بازار بزرگ خارج از کشور خود ارائه می دهد: اندونزی ، تایلند و تایوان.

بستر بانکی اندونزی Line Corp. در نتیجه مشارکتی است که این شرکت در سال 2018 با PT Bank KEB Hana Indonesia ، یکی از شرکت های تابعه Hana ZBank کره جنوبی منعقد کرده است. شركت Line موافقت كرد كه 20٪ PT Bank KEB Hana Indonesia را بدست آورد و آن را به عنوان دومین سهامدار بزرگ این بانك در نظر بگیرد و گفت كه روی خدمات بانكی آنلاین ، از جمله حساب های سپرده ، محصولات خرد اعتبار و خدمات حواله و پرداخت كار خواهد كرد.

ارائه دهنده API مالی Brick در حال ایجاد زیرساخت های بانکداری آزاد در جنوب شرقی آسیا است

بر اساس گزارشی از Momentum Works ، بارگیری برنامه های بانکداری دیجیتال در اندونزی در سال 2020 با رشد 7 درصدی همراه بود و برنامه هایی از بانک های تاسیس شده مانند BTPN Jenius ، OCBC Nyala و Permata پیشرو بودند. اما Momentum Works همچنین مشاهده کرد که “بسیاری از کاربران بانک دیجیتال اندونزی تمایل دارند چندین برنامه بانک دیجیتال را بارگیری کنند و در اطراف آن را کاوش کنند” ، بنابراین هنوز یک بازیگر غالب ظاهر نشده است. شرکت های بزرگ فناوری مانند Sea Group ، Grab و Gojek نیز در حال کار بر روی خدمات neobank خود هستند.

لاین اکتبر گذشته ، به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک با شرکت Kasikorn Vision ، یک شرکت تابعه از بانک Kasikorn ، خدمات بانکی را به کاربران تایلندی خود معرفی کرد. در تایوان ، شرکت تابعه آن Line Bank Taiwan در اوایل سال جاری توسط کمیسیون نظارت بر امور مالی مجوز بانکداری دریافت کرد.

Payfazz 53 میلیون دلار برای دسترسی بیشتر مردم اندونزی به خدمات مالی دریافت می کند


منبع Tech Crunch