لانا ، استارت آپ جدید مستقر در مادرید ، به دنبال این است که چیز بزرگ بعدی در fintech در آمریکای جنوبی باشد.

لانا با تأسیس کارآفرین سریال ، پابلو مونیز ، که آخرین فعالیت آن توسط یکی از بزرگترین مؤسسات خدمات مالی اسپانیا ، BBVA ، حمایت شد ، به دنبال ارائه دهنده خدمات مالی همه در یک برای کارگران اقتصاد حیرت انگیز آمریکای لاتین است.

آخرین شرکت مونیز ، دنیزن ، برای تأمین خدمات مالی مورد نیاز خود در بازارهای خارجی و داخلی به عنوان شروع زندگی جدید خود در یک کشور دیگر طراحی شده است. در حالی که ممکن است مشتری هدف لانا همان مسافر بین المللی طبقه متوسط ​​و متوسط ​​نباشد که قبلاً امیدوار بود در آن خدمت کند ، چالش هایی که کارگران اقتصاد گیگ در آمریکای لاتین با آن روبرو هستند ، تقریباً یکسان است.

مونیز در واقع دو وحی از کار خود در دنیزن داشت. اولین – او هرگز در تلاش برای راه اندازی یک شرکت fintech در رابطه با یک بانک بزرگ است. و دوم اینکه fintechs یا neobanks که روی یک بخش بسیار جالب توجه تمرکز می کنند موفق خواهند بود – تا زمانی که بتوانند طاقچه مناسب را پیدا کنند.

بزرگترین طاقچه ای که مونیز دید که از آن محروم است ، واقعاً در فضای اقتصاد غول پیکر در آمریکای جنوبی بود. وی گفت: “من چندین نفر را می شناسم که در شرکت های اقتصادی gig کار می کردند و می دانستم که مشاغل آنها رونق می گیرد و صنعت رو به رشد است.” “[But] من نگران نابرابریها بودم. “

کارگرانی که در بازارهای اقتصاد gig در آمریکای لاتین غالباً دارای حساب بانکی نیستند و از طریق برنامه هایی که در آن خدمات خود را با کیف پولهای خاموش لیست شده اند و منحصر به آن برنامه خاص هستند ، پرداخت می شوند. آنچه لانا امیدوار است انجام دهد تبدیل شدن به کیف پول کیف پول برای همه شرکتهای مختلفی است که کارگران در آن خدمات خود را لیست می کنند. غالباً رانندگان برای Uber کار می کنند یا کابیف کردن و تحویل غذا برای Rappi. این کارگران برای هر سرویس کیف پول دارند.

(عکس از کریس فاگا / Pacific Press / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

لانا می خواهد همه آن کیف پولهای مختلف را به یک حساب واحد که مانند یک حساب پرداخت کار می کند ، متحد کند. این حسابها می توانند در مغازه های بازرگانان محلی باز شوند و پس از باز شدن ، کارگران به یک کارت بدهی که می توانند در سایر مکان ها استفاده کنند ، دسترسی دارند.

Muniz گفت ، سرویس Lana همچنین دارای ویژگی پرداخت قبض است که برای اولین بار از محصول در بازار عرضه می شود تا به خدمات مالی بپردازد که برای کارگران حراجی جذاب باشد.

وی گفت: “ما می خواهیم به آن حساب تبدیل شویم که در آن وجوه دریافت می کنند.” “ما هنوز در حال تکرار گزاره ارزش برای شرکت های اقتصاد حرکتی هستیم.”

شرکت لانا با همکاری با شرکتهایی مانند کابیفیف و سایر شرکتهای ناشناخته قصد دارد در مکزیک ، شیلی ، پرو و ​​سرانجام کلمبیا و آرژانتین راه اندازی کند.

سرانجام ، لانا امیدوار است که فراتر از خدمات اساسی بانکی مانند سپرده و پرداخت و به سمت خدمات اعتباری حرکت کند. در حال حاضر صدها مشتری از خدمات شرکت با همکاری توزیع با Cabify استفاده می کنند ، که خلبان اولیه را برای تعیین میزان دوام شرکت ارائه داده است.

“ایده ایجاد لانا در ابتدا به عنوان یک پروژه داخلی مورد آزمایش قرار گرفت کابیفه ، “Muniz در یک ایمیل نوشت. “به زودی کابین کردن و برخی از سرمایه گذاران بالقوه دیدند که لانا می تواند به عنوان یک شرکت مستقل تأثیر بیشتری بگذارد و بتواند به کارگران اقتصاد کلاهبرداری از هر صنعتی خدمت کند و تصمیم گرفت تا پروژه جدید کارآفرینی را آغاز کند. “

از طریق ارتباطات با Cabify ، Lana توانست سرمایه گذاران دیگری مانند شرکت سرمایه گذاری مستقر در Silicon Valley Base 10 را به ارمغان آورد.

ادیمی آژو ، بنیانگذار بنگاه گفت: “یكی از مواردی كه ما به آن علاقه مند شده ایم ، بطور كلی و فن آوری های پیشرفته است.” وی گفت: “ما خیلی نزدیک بودیم که در دو شرکت مختلف فن آوری در آمریکای لاتین سرمایه گذاری کنیم و این بدان دلیل است که این فرصت بسیار زیاد است. چندین میلیون نفر از بی بانکی به بانک های منطقه می روند. “

پایگاه 10 با همراهی چند سرمایه گذار دیگر 12.5 میلیون دلار برای تأمین اعتبار لانا تأمین کرد. این بازاری است که رقیبان واقعی کمی دارد. Nubank ، بزرگترین شرکت fintech در آمریكای لاتین ، خدمات اعتباری را در سراسر قاره ارائه می دهد ، اما بیشتر کاربران نهایی آنها از قبل دارای سابقه مالی تأسیس هستند.

آجائو گفت: “بیشتر کاربران نهایی آنها بی حساب نیستند.” “با لانا واقعاً کارگران غول پیکر هستند … آنها می توانند با کیف پول کیف پول شروع کرده و محصولاتی را به مشتریانی ارائه دهند که به آنها کمک کند تا ماشین یا اسکوتر خود را تأمین کنند.”

ایده نهایی این است که به کارگران سریعتر حقوق بگیریم و دریچه ای به تاریخ مالی خود ارائه دهیم که می تواند در سایر شرکت های اقتصاد حرکتی فرصت های بیشتری به آنها بدهد. چشم انداز این است که شخصی می تواند اطلاعات مالی خود را برای خدمات متصل کند. اگر آنها برای Rappi کار می کنند و هرگز راننده Uber نبوده اند و نمی خواهند راننده Uber باشند ، لانا می تواند از سابقه مالی خود با Rappi استفاده کند تا وام را برای یک خودرو ارائه دهد. “

آن تاریخ مالی برای یک بانک سنتی کاملاً غیرقابل دسترسی است ، و کسانی که خدمات مالی ایجاد شده اهمیتی نمی دهند به تاریخچه ساخته شده در کیف پولهایی که آنها نمی توانند کنترل یا پیگیری کنند. Ajao گفت: “امروز اگر شما یک کارگر حرفه ای هستید و به بانک می روید ، این هیچ ارزش ندارد.”


منبع Tech Crunch