فیس بوک نقش مدیر مستقل هیئت مدیره مستقل را با معاون سابق وزیر خزانه داری و سفیر ایالات متحده در آلمان رابرت م. کیممیت پر کرده است. وظیفه او این خواهد بود که به عنوان اتصال بین مدیر عامل فیس بوک و کنترل سهامدار مارک زاکربرگ با بقیه اعضای هیئت مدیره خدمت کند.

در همین حال ، مدیرعامل گروه Cranemere Group Limited ، جفری دی. Zients به دنبال انتخاب مجدد برای هیئت مدیره فیس بوک در جلسه سالانه 2020 نیست ، اما تا آن زمان خدمت خواهد کرد. کیممیت جایگزین دکتر سوزان دزموند-هلمن ، که مدیر پیشین استقلال پیشرو بود اما در ماه اکتبر از هیئت مدیره خارج شد.

هنگامی که Zients ترک می کند ، تنها کارگردانان مستقل باقی مانده به غیر از کیممیت ، وفاداران طولانی مدت زاکربرگ و فیس بوک خواهند بود سرمایه گذاران اولیه مارک آندرسن و پیتر تیل. آنها ، زوکربرگ و Facebook COO در فیس بوک تنها اعضای هیئت مدیره هستند که بیش از یک سال در این کار مشغول به کار هستند.

مدیر عامل فیس بوک مارك زوكربرگ اعلام كرد: “مدیر مستقل رهبری نقش مهمی برای ما دارد و ما به دنبال رهبری بوده ایم كه بتواند تجربه قابل توجهی از نظارت و مدیریت را به همراه داشته باشد.” باب گفت: “باب تجربه ای عمیق در زمینه مشاغل ، فناوری و سیاست های عمومی در بالاترین سطح دارد – خدمت در نقش های ارشد در وزارت خزانه داری ، ایالتی و دفاعی تحت ریاست جمهوری چند رئیس جمهور ، به عنوان سفیر ایالات متحده در آلمان و شورای امنیت ملی. او همچنین به عنوان رئیس یک شرکت فناوری اطلاعات عمومی در سیلیکون ولی خدمت کرده است. »زاکربرگ نوشت.

قبل از خدمت با خزانه داری ایالات متحده آمریکا از 2005 تا 2009 ، کیممیت 72 ساله در آنجا حضور داشت کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده ، که به دنبال رقیب چینی فیس بوک TikTok و چگونگی دستیابی به موسیقی است تا در یک فیلم کوتاه با شکل کوتاه غول پیکر شود. جانباز رزمی ویتنام یک سرلشکر در ارتش بود. او همچنین در زمان خلیج فارس معاون وزیر امور خارجه امور سیاسی بود.

در بخش خصوصی ، سفیر کیممیت بود معاون اجرایی سیاست های عمومی جهانی در تایم وارنر ، رئیس جمهور تجارت یک ، شریک زندگی در ویلمر کاتلر و پیکرینگ ، و مدیر عامل برادران لمن. او اکنون مشاور عالی ارشد بین المللی در شرکت حقوقی WilmerHale است.

کیممیت گفت: “من از این نقش رهبری هیئت مدیره فیس بوک راضی هستم ، زیرا این شرکت همچنان به بهبود راه هایی که فناوری و نوآوری می تواند ما را به هم نزدیک کند ، ادامه می دهد.”

انتصاب کیممیت پس از چند مورد تغییر در هیئت مدیره اخیراً انجام شده است. با توجه به امتناع خود از بررسی واقعی تبلیغات سیاسی ، کنت شنو در ابتدای ماه پس از فشار خود برای فیس بوک برای حفاظت بیشتر از انتخابات ، هیئت مدیره را ترک کرد. عدم توافق با زاکربرگ در مورد سیاست سیاسی منجر به خروج چنو شد.

در ماه فوریه ، دوست زوکربرگ ، درو هیوستون ، بنیانگذار Dropbox ، به آنچه درمورد قرار ملاقات خنده دار احساس می شود به هیئت مدیره پیوست. رئیس ارشد کاخ سفید ، ارسکین بولز و مدیرعامل نتفلیکس ، رید هاستینگز در آوریل سال 2019 ترک کردند.

این هیئت مدیره اکنون شامل زوکربرگ ، کیممیت ، زیزی تا جلسه سالانه ، سندبرگ ، تیل ، آندرسن ، هیوستون ، پگی آلفورد پی پال ، نانسی کولفر ، مک کینزی و تریسی تی تراویس استی لادر است.

بررسی های کمتری در مورد قدرت تقریباً کامل زوکربرگ می تواند فیس بوک را کارآمدتر و تعیین کننده تر کند ، اما کمتر قادر به پیش بینی مشکلاتی است که موارد حذف شده دیگر از لفاظی های آن را پیش بینی می کند.


منبع Tech Crunch