اوایل امروز ، مدیر عامل شرکت گوگل ، سوندار پیچای اعلام کرد که این شرکت قبل از بازگشت به محل کار خود ، واکسینه شدن کارمندان را ملزم خواهد کرد. این بخشی از نامه بزرگتری بود که به کارکنان Google / Alphabet ارسال شده بود و همچنین اشاره داشت که این شرکت سیاست کار خود را از خانه تا 18 اکتبر گسترش می دهد ، زیرا نوع Covid-19 Delta همچنان در سراسر جهان گسترده می شود.

لوری گولر ، معاون شخص فیس بوک ، در پیامی به TechCrunch ، سیاست مشابهی را برای غول رسانه های اجتماعی تأیید کرد.

گولر می نویسد: “همزمان با بازگشایی دفاتر ما ، واکسیناسیون از هرکسی که برای کار در دانشگاه های ایالات متحده ما می آید را ملزم خواهیم کرد.” “نحوه اجرای این سیاست به شرایط و مقررات محلی بستگی دارد. ما برای کسانی که به دلایل پزشکی یا دلایل دیگر نمی توانند واکسینه شوند ، روندی خواهیم داشت و با تکامل اوضاع ، رویکرد خود را در مناطق دیگر ارزیابی خواهیم کرد. ما به کار با متخصصان ادامه می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که بازگشت به برنامه های خود ، اولویت سلامت و ایمنی همه است. “

این بیانیه شبیه نامه طولانی ای است که توسط Pichai نوشته شده است ، که یک استثنا را به دلیل “پزشکی یا سایر دلایل محافظت شده” حک کرده است. این نظر یک جدول زمانی مناسب برای بازگشت ارائه نمی دهد ، که در ابتدا برنامه ریزی شده بود تا نیمه ظرفیت در ماه سپتامبر و کامل شود تا ماه اکتبر.

هفته گذشته سخنگوی گفت روزنامه وال استریت، “دستورالعمل های تخصصی بیان می کنند که واکسن ها در جلوگیری از انواع COVID-19 ، از جمله نوع Delta بسیار مثر هستند. جدول زمانی ما برای بازگشایی دفاتر ما تغییری نکرده است. “

هر دوی این اظهارات براساس عواملی مانند مقررات محلی و ایالتی ، نگرانی های پزشکی یا شخصی و احتمالاً دسترسی به واکسن ، که ممکن است بسته به منطقه بسیار متفاوت باشد ، برخی اتاق های تکان دهنده ای را برای شرکت ایجاد می کنند.

آمازون همچنین به پرسش TechCrunch در این مورد پاسخ داد و خاطرنشان كرد: “ما كارمندان و پیمانكاران آمازون را به شدت تشویق می كنیم به محض دسترسی واكسن های COVID-19 به آنها واكسن بزنند.”

به نظر نمی رسد که دستورالعمل های فعلی این شرکت برای بازگشت به دفاتر خود نیاز به واکسیناسیون داشته باشد ، اگرچه کارمندان واکسینه نشده ملزم به ماسک زدن هستند. پوشش صورت برای کسانی که تأیید واکسیناسیون کامل دارند اختیاری است.

می خواهید در پردیس گوگل کار کنید؟ شما باید واکسینه شوید


منبع Tech Crunch