فیس بوک درآمد سه ماهه دوم خود را چهارشنبه منتشر کرد و انتظارات را با درآمد 29 میلیارد دلار شکست داد.

پیش بینی می شد بزرگترین شرکت رسانه های اجتماعی جهان 27.8 میلیارد دلار درآمد برای این سه ماهه گزارش کند که 50 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 2020 است. فیس بوک درآمد هر سهم 3.61 دلار را گزارش کرد که انتظارات را نیز بهتر می کند. درآمد این شرکت در سه ماهه مشابه سال گذشته 18.6 میلیارد دلار بوده است.

در اولین دوره مالی که واقعاً منعکس کننده بازگشت به حالت عادی شبه اقتصادی پس از یک سال همه گیری کاملا آنلاین است ، فیس بوک انتظارات رشد کاربران را برآورده کرد. در پایان ماه مارس ، فیس بوک ماهانه 2.85 میلیارد کاربر فعال در سراسر شبکه برنامه های خود افتخار می کرد. در پایان سه ماهه دوم خود ، فیس بوک ماهانه 2.9 میلیارد کاربر فعال گزارش کرد ، تقریباً آنچه انتظار می رفت.

سهام این شرکت صبح روز چهارشنبه با قیمت 375 دلار افتتاح شد و در پی گزارش درآمد با افتی به 360 دلار سقوط کرد.

علی رغم یک چهارم قدرتمند ، فیس بوک نسبت به تغییر در آینده هشدار می دهد – یعنی تأثیرات آن بر تجارت گسترده تبلیغاتی خود ، که 28.5 میلیارد دلار از 29 میلیارد دلار شرکت در این سه ماه درآمد کسب کرد. این شرکت به طور خاص از بروزرسانی های متمرکز بر حفظ حریم خصوصی سیستم عامل تلفن همراه اپل به عنوان تهدیدی برای تجارت خود نام برد.

این شرکت چشم انداز گزارش سرمایه گذار خود را اعلام کرد: “ما همچنان از افزایش تنظیمات و سیستم عامل به ویژه در به روزرسانی های اخیر iOS انتظار داریم که در عقب بادهای اصلی هدف تبلیغات تبلیغاتی را افزایش دهیم. ما انتظار داریم که در سه ماهه سوم تأثیر بیشتری نسبت به سه ماهه دوم داشته باشند.”

فیس بوک از محدودیت های آتی ردیابی تبلیغات اپل خوشحال نیست

مهم نیست که فیس بوک برای گزارش روز چهارشنبه چه برنامه ای دارد ، این شرکت یک جانور مالی است. مطبوعات بد و بی اعتمادی کاربران به غرب آسیب زیادی به ضرر آن نزده است و تجارت تبلیغاتی این شرکت مانند همیشه مسلط به نظر می رسد. اگر اصلاحات ضد انحصاری معنی دار در ایالات متحده انجام شود یا یک رقیب فزاینده باشد ، چیز زیادی برای جلوگیری از فیس بوک وجود ندارد. اولی ممکن است حتی با درگیر شدن کاخ سفید در کنگره با توجه به گرایش حزبی در کنگره ، اما سرانجام فیس بوک با تهدید دومی روبرو شود.

با توجه به تسلط بر فیس بوک در بازار و عادت ناخوشایند فیس بوک برای به دست آوردن رقبا یا کپی گستاخی از نوآوری های آنها ، سالها تصور اینکه یک بستر رسانه اجتماعی به عنوان رقیبی مناسب برای این شرکت ظهور کند ، دشوار بود ، اما واضح است که TikTok به همین شکل تبدیل شده است. YouTube بسیار عظیم است ، اما سیستم عامل ها به طور موازی بالغ می شوند و با هم زندگی می کنند و تجربه های مکمل را ارائه می دهند.

فیس بوک موانع قابل توجهی را برای هدف قرار دادن تبلیغات و درآمد در سال 2021 پیش بینی می کند

TikTok در ماه ژوئیه سال 2020 به 700 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافت و در اوایل این ماه از سه میلیارد بار بارگیری جهانی پیشی گرفت و بر اساس اطلاعات Sensor Tower تنها برنامه غیر فیس بوک است که این کار را انجام می دهد. اگر برنامه ویدئویی فرم کوتاه اعتیاد آور و معروف بتواند با موفقیت برخی از ساعات طولانی را که کاربران جوان در اینستاگرام و دیگر سیستم عامل های فیس بوک می گذرانند از بین ببرد و خود را به خانه ای دنج برای مارک های فعال تبدیل کند ، سرانجام ممکن است غول بزرگ آبی خارج از پارک منلو چیزی برای از دست دادن خواب.

دستورالعمل گسترده بایدن “ادغام های بد” ، ISP ها و موارد دیگر Big Tech را به خود اختصاص می دهد


منبع Tech Crunch