فیس بوک در حال تعمیق روابط خود با شرکت موسیقی Spotify است و به شما این امکان را می دهد تا کاربران به عنوان بخشی از ابتکار جدیدی به نام “Project Boombox” ، به هنگام میزبانی از برنامه های خود ، به موسیقی میزبانی شده در Spotify گوش دهند.

فیس بوک در حال ساخت یک پخش کننده صوتی درون خطی است که به کاربران امکان می دهد بدون اتصال به خارج از برنامه یا وب سایت Spotify ، به آهنگ ها یا لیست های پخش شده در سیستم عامل ها گوش دهند. زاکربرگ این ویژگی را به عنوان محصول دیگری که برای بهبود تجربه سازندگان در سیستم عامل های خود طراحی شده است ، به ویژه توانایی نوازندگان در به اشتراک گذاشتن کارهای خود ، “اساساً ساخت صوتی به عنوان نوع درجه یک رسانه” ، برجسته کرد.

ما از منابع آشنا با ادغام Spotify می فهمیم که این پخش کننده هم از موسیقی و هم از پادکست پشتیبانی می کند. این محصول قبلاً در بازارهای غیرآمریکایی از جمله مکزیک و تایلند آزمایش شده و انتظار می رود حدود یک هفته دیگر وارد بازار شود.

این خبر در مصاحبه گسترده ای با خبرنگار کیسی نیوتن در مورد اقدامات آینده این شرکت در دنیای صوتی فاش شد زیرا فیس بوک قصد دارد همگام با تلاش های ابتدایی مانند Clubhouse و افزایش فعالیت در جهان پادکست باشد.

فیس بوک با استفاده از ویژگی کوتاه فرم Soundbites ، پشتیبانی پادکست و یک کلون Clubhouse ، روی صدا سرمایه گذاری می کند

زاکربرگ گفت: “ما فکر می کنیم که صدا یک رسانه درجه یک خواهد بود و همه این محصولات مختلف برای ساخت در کل این طیف وجود دارد.” “البته ، این شامل برخی مناطق است ، که می دانید اخیراً مانند پادکست و یا انواع مختلفی از اتاق های صوتی زنده از این قبیل محبوب شده اند ، اما من همچنین فکر می کنم موارد جالب توجهی در این منطقه وجود دارد به طور کلی.”

Spotify قبلاً از ارتباط کاملاً محصولی با سیستم عامل های فیس بوک و اینستاگرام پشتیبانی کرده است. در سال های اخیر ، موسیقی و پادکست به طور عمیق تری در Instagram Stories ادغام شده است که در آن کاربران می توانند محتوای سرویس را به اشتراک بگذارند ، ویژگی ای که در Facebook Stories نیز موجود است.

برای دیدن فیلم های حلقه ای Spotify در اینستاگرام آماده شوید


منبع Tech Crunch