علیرغم کمبود نیمه هادی در سه ماهه دوم سال 2021 ، فورد می گوید با توجه به جدیدترین گزارش درآمد خود ، با استفاده از تقاضای زیاد برای وسایل نقلیه جدید ، مانند SUV Bronco ، نتایج عملیاتی بهتر از حد انتظار را ارائه داد.

در ماه آوریل ، فورد انتظار داشت که حدود 50٪ از تولید Q2 برنامه ریزی شده خود را از دست بدهد ، و در نتیجه سود برای دوره کاهش یابد. با این حال ، بر اساس این گزارش ، این خودروساز توانسته قبل از بهره و مالیات 1.1 میلیارد دلار درآمد تعدیل شده در سطح شرکت ایجاد کند.

رزرواسیون وانت برقی فورد F-150 Lightning از 120،000 پیشی می گیرد

با تقاضا برای Mustang Mach-E ، که مدیر عامل شرکت جیم فارلی گفت: در تماس روز چهارشنبه سودآور است و سایر وسایل نقلیه فورد 7 برابر بیشتر از سال گذشته است ، فارلی گفت: “هنگامی که تجهیزات نیمه هادی تثبیت می شوند و” مطابقت بیشتری با تقاضا دارد. “بر اساس بیانیه منتشر شده توسط فورد.

با نگاه به جلو ، این شرکت گفت که “هدف خود را برای جریان نقدی تنظیم شده برای تمام مدت سال به 4 تا 5 میلیارد دلار افزایش داده است ، که با حمایت از سرمایه در گردش مورد انتظار در نیمه دوم افزایش می یابد زیرا تولید خودرو با بهبود پیش بینی در دسترس بودن نیمه هادی ها افزایش می یابد.”

از نظر ظاهری ، به نظر می رسد فورد خوش بین است ، اما هنگامی که هنگام تماس تحت فشار قرار گرفت ، فارلی کمی احتیاط و واقع بینانه تر بود.

وی گفت: “ما شاهد وجود تراشه در این سال هستیم و می توانیم شاهد خونریزی آن در قسمت اول سال آینده باشیم.” “ما با تامین کنندگان FAB بحث کرده ایم. آنها به ما می گویند که آنها سرمایه های خود را دوباره تخصیص می دهند ، عرضه آنها را برای خودرو افزایش می دهند و غیره. اما من فکر می کنم این یکی از مواردی است که ما قبل از اینکه احساس راحتی کنیم باید احساس راحتی کنیم از جنگلهای اینجا بیرون. “

فارلی گفت این صنعت در سه ماهه سوم شاهد علائم بهبود جریان تراشه ها است ، اما “وضعیت همچنان مایع است.”

او اشتباه نمی کند. فروش نیمه هادی در ماه می 4.1٪ نسبت به آوریل افزایش داشت که طبق فروش انجمن صنعت نیمه هادی فروش نسبت به مارس 2021 1.9٪ افزایش داشته است. علاوه بر این ، یک گزارش آماری تجارت نیمه هادی جهانی که در ماه ژوئن منتشر شد ، پیش بینی می کند فروش جهانی سالانه 19.7 درصد در سال 2021 و 8.8 درصد در سال 2022 افزایش یابد. در اوایل ماه جاری ، شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان اعلام کرد که پیش بینی می کند کمبود نیمه هادی در فضای تولید بسیار زیاد باشد به دلیل افزایش تولید در این سه ماهه ، شروع آن کاهش یافته است. این شرکت گفت که در حال حاضر تولید واحد میکروکنترلر را در نیمه اول سال 30 درصد افزایش داده و قصد دارد این میزان را به بیش از 30 درصد قبل از همه گیری 2018 برساند.

امیدوار کننده به نظر می رسد ، اما همه در اینجا در یک صفحه نیستند. فلکس مستقر در سنگاپور ، یک تولید کننده تراشه جهانی ، اخیراً هشدار داده است که کمبود تراشه جهانی تا اواسط سال 2022 ادامه خواهد داشت ، که با افزایش تقاضا برای اتومبیل ها ، به ویژه خودروهای الکتریکی ، و همچنین خریدهای همه گیر کنسول های بازی ویدیویی ، تبلت ها ، وخیم تر می شود لپ تاپ ها و سایر وسایل الکترونیکی سرگرم کننده.

همانطور که فورد در تلاش است با تولید سازنده از طریق همکاری سلول باتری با SK Innovation ، میزان اضطراب در تامین باتری را کاهش دهد ، فارلی گفت که فورد همچنین در حال همکاری نزدیک با سازندگان و تامین کنندگان نیمه هادی است تا به آنها در پیش بینی آینده تعداد تراشه های مورد نیاز کمک کند.

یک دلیل عمده وجود کمبود نیمه هادی این است که خودروسازان سفارشات خود را در مواقعی که بیماری همه گیر باعث افت فروش در بهار سال گذشته شده ، کاهش می دهند. اما هنگامی که Q3 2020 به دور خود چرخید و تقاضا برای وسایل نقلیه مسافری دوباره افزایش یافت ، تولیدکنندگان تراشه قبلاً صحبت شده بودند و سفارشات مشتریان الکترونیکی و IT را پر می کردند.

در دفاع فورد ، پیش بینی همه گیری و تعداد تراشه های مورد نیاز شخص برای آن آسان نیست. بیایید امیدوار باشیم که این منجر به یک سناریو احتکار مانند بحران بزرگ دستمال توالت سال 2020 نشود.

خودروسازان اضطراب باتری دارند ، بنابراین کنترل تأمین را کنترل می کنند


منبع Tech Crunch