بازرگانان چینی که در آمازون می فروشند لحظه ای را سپری می کنند. صادرکنندگان بدقلق عادت دارند در مناطق کارخانه حومه شهر پرسه بزنند و با فشارهای مداوم جریان نقدی سر و کار دارند ، اما ناگهان متوجه می شوند که با شرکت های برتر سرمایه گذاری خطرناک چینی و نمایندگان سرمایه گذاری غول های اینترنتی قهوه می خورند ، که با چک های بزرگ به دنبال شین بعدی می آیند یا آنکر. در حالی که VC ها می توانند پول لازم برای مقیاس گذاری سریع آنها را تأمین کنند ، بسیاری از آنها فاقد تخصص لازم برای کمک به طرف استراتژیک هستند.

این جایی است که تجمع کنندگان نام تجاری می توانند دانش خرده فروشی خود را به کار گیرند. این شرکت ها که رول آپ نیز نامیده می شوند ، برای هم افزایی عملیاتی ، مارک های تجارت الکترونیک امیدوار کننده را خریداری می کنند. پس از برخاستن در ایالات متحده ، اروپا و به تازگی جنوب شرقی آسیا ، آن نیز بی سر و صدا در چین قرار گرفت ، جایی که تولید کنندگان سنتی دارای برچسب سفید در حال تلاش برای بالا بردن زنجیره ارزش و حضور نام تجاری خود هستند.

پیتر چالاوسکی ، بنیانگذار و مدیرعامل آن به TechCrunch گفت ، آخرین تاسیس برای ورود به چین گروه برندهای برلین (BBG) است که هدف آن خرید “ده ها” مارک در این کشور طی چند سال آینده است. این به طور قابل توجهی سبد موجود 14 برند شرکت آلمانی را تقویت خواهد کرد.

این اقدام در نتیجه بودجه 240 میلیون دلاری BBG حاصل از بدهی و اعلامیه خود برای تعهد 300 میلیون دلار در ترازنامه خود برای خرید شركت ها صورت گرفت. این شرکت بخشی از بدهی را انتخاب کرد زیرا از زمان تأسیس آن سودآور بوده است. بنیانگذار گفت ، بودجه اخیر آخرین دور آن نیست و ممکن است از ابزارهای مالی دیگری در آینده استفاده کند.

چالاوسکی سرمایه گذاران VC و شرکت های بزرگ را به عنوان رقبای مستقیم در جستجوی مارک ها نمی داند. “ده ها هزار فروشنده در چین وجود دارند که درآمد قابل توجهی از آمازون کسب می کنند. من فکر می کنم پول VC برای برخی از آنها اعمال می شود ، و مدل رول آپ فقط برای برخی از آنها اعمال می شود. اما “بعضی” عدد بسیار بسیار بزرگی است. “

BBG با چین غریبه نیست. این شرکت 15 ساله برای ساخت وسایل آشپزخانه ، وسایل باغبانی ، وسایل ورزشی و سایر لوازم خانگی به تولیدکنندگان چینی اعتماد کرده است و هنوز 90٪ محصولاتش در کشور ساخته شده است. برای ابتکار خرید مارک جدید ، ده ها کارمند در شنژن استخدام کرده اند ، که چالیاوسکی آن را “دره سیلیکون آمازون” نامید و به نقش کلیدی شهر جنوبی در صادرات ، تولید و به طور فزاینده طراحی ، اشاره کرد.

جایگزین آمازون

BBG امیدوار است که فراتر از اینکه یک مارک ناشناس در آمازون باشد ، راهی جدید برای مقیاس محصولات مصرفی چینی در اروپا و ایالات متحده ارائه دهد. فروشندگان ممکن است بخواهند برای کنترل بیشتر بر داده های مصرف کننده ، از شرور آمریکایی رها شوند ، اما ساختن مارک مستقیم به مصرف کننده (D2C) کار چندانی نیست.

بنیانگذار گفت ، بسیاری از بازرگانانی که در کار مشاغل شخص ثالث آمازون تبحر دارند ، زیرساخت های لازم برای فراتر رفتن از آمازون را ندارند ، مانند یک سیستم تدارکات داخلی. در اروپا ، BBG با مدیریت 120،000 متر مربع مراکز تحقق ، اجازه می دهد وابستگی خود را به آمازون کاهش دهد.

چالاوسکی خاطرنشان کرد: مارک های چینی همچنین ممکن است بخواهند گزینه های آمازون را در اروپا پیدا کنند ، جایی که تجارت الکترونیکی بسیار پراکنده تر از ایالات متحده است.

“اگر به ایالات متحده نگاه کنید ، آمازون غالب است. اگر به اروپا نگاه کنید ، آمازون فقط 10٪ از سهم بازار خرده فروشی آنلاین را دارد. بنابراین 90٪ فراتر از آمازون است. در هلند ، سیستم عامل هایی مانند Bol دارید. در لهستان آلگرو دارید و در فرانسه بازیکنان غالب دیگر. “

برای جبران شکاف مارک های بین المللی که اروپا را هدف قرار داده اند ، BBG به غیر از فروش در آمازون ، نزدیک به 20 فروشگاه وب D2C در کشورهای مهم اروپایی فعالیت می کند. رشد فروش آن در ایالات متحده نیز کاملاً رو به رشد بوده است. در حال حاضر ، بیش از 60٪ از درآمد شرکت از کانال های غیر آمازون تأمین می شود.

BBG در حال مذاکره پیشرفته با “برخی مارک ها” در چین است اما در این مرحله نمی تواند نام آنها را فاش کند.

گروه مارک های برلین 240 میلیون دلار برای خرید و مقیاس گذاری مارک های شخص ثالث آمازون بازار جمع می کند


منبع Tech Crunch