چند سال پیش ، مشخص شد كه آژانس امنیت ملی آمریكا (NSA) بعضی اوقات در هنگام حمل و نقل به منظور اصلاح آن ، دسترسی به تجهیزات سخت افزاری را در هنگام حمل و نقل از تجهیزات شبکه عبور می دهد. برای پی بردن به این موضوع ، یک شرکت هک هوشمندانه ای را ابداع کرده است تا از ورود لپ تاپ های آن به مشتریان بدون اینکه دستکاری شود ، اطمینان حاصل کند.
فقط شش ماه پیش ، شرکت هدف اجتماعی پوریسم تصمیم گرفت خدمات ضد ممنوعیت خود را رسماً رسمی کند تا آنها به عنوان یک انتخاب کشویی برخلاف اینکه “آیتم منو پنهان” باشند که یافتن آن دشوار بود ، ظاهر شوند. سازنده لپ تاپ و گوشی های هوشمند یکی از تنها فروشندگان سخت افزار است که مجموعه کاملی از اقدامات ضد ممنوعیت سفارشی را ارائه می دهد تا در هنگام حمل و نقل از بروزرسانی دستگاه های خود جلوگیری کند.
این اقدامات ضد ممنوعیت دقیقاً چیست؟ خوب برای مبتدیان ، Purism لاک ناخن درخشان را بر روی تمام پیچ های پایین لپ تاپ های Librem 13 و Librem 15 خود اعمال می کند تا کاربران بدانند که آیا کسی دستگاه را پس از حمل جدا کرده است یا خیر. این شرکت همچنین لپ تاپ های خود را با نوار ردیابی آشکار سفارشی روی کیسه ای اطراف دستگاه و جعبه آن ارسال می کند. حتی عکس هایی از اقدامات لپ تاپی که از طریق ایمیل رمزگذاری شده انجام داده است برای مشتریان ارسال می کند.

در پیگیری پوریسم

لپ تاپ New Elite Dragonfly HP در هنگام کار ، امنیت را در بر دارد

همچنین لیست کاملی از بهترین خدمات VPN را بررسی کنید

Purism همچنین یک بسته نرم افزاری PureBoot را برای شناسایی سیستم عامل یا دستکاری سیستم عامل با یک پین سفارشی ارائه می دهد. این گزینه شامل کلید Librem Key است که یک کلید امنیتی USB برای تهیه رمزگذاری ، مدیریت کلید و تشخیص دستکاری راحت و ایمن است. برای مشتریانی که امنیت بیشتری می خواهند ، Purism حتی Librem Key و لپ تاپ را بطور جداگانه به آدرس های مختلف ارسال می کند تا بازپرداخت را حتی سخت تر کند.
خدمات ضد مداخله
وقتی Purism ابتدا به طور رسمی اعلام کرد که خدمات ضد ممنوعیت را به مشتریان خود ارائه می دهد ، این شرکت انتظار داشت که این یک نسخه برتر باشد که فقط تعداد کمی از مردم از آن تصمیم می گیرند. با این حال ، بسیاری از مشتریانی که به دنبال امنیت اضافی هستند تصمیم به ارتقاء خدمات ضد ممنوعیت خود گرفتند.
در حالی که برخی از مردم تصمیم گرفتند این سرویس را انتخاب کنند زیرا در معرض تهدید زیادی قرار دارند ، برخی دیگر فقط می خواهند صلح و آرامش ذهنی که با دانستن لپ تاپ آنها همراه است بدون اطلاع آنها از حمل و نقل جلوگیری کنند.
از میان اقدامات ضد ممنوعیتی که Purism ارائه می دهد ، لاک ناخن آن زرق و برق بسیار محبوب است و مشتریان تصمیم می گیرند که آن را روی پیچ مرکزی یا تمام پیچ های لپ تاپ های جدید خود قرار دهند.
کایل رنکین ، در یک پست وبلاگ ، مدیر ارشد امنیتی پوریسم ، درباره موفقیت خدمات ضد ممنوعیت شرکت تأکید کرد و گفت:
وی گفت: “شش ماه دیگر باید بگویم که سرویس ضد ممنوعیت موفقیت آمیز بوده است. ما سفارشات بسیار بیشتری را از آنچه در ابتدا فکر می کردم و برای طیف بسیار متنوعی از مشتری پردازش کرده ایم. اکنون که روند کار ساده تر شده است ، باید بتوانیم دستورات ضد انعقاد آتی را حتی با سرعت بیشتری انجام دهیم و به دنبال راه های دیگری هستیم که بتوانیم حتی سریع تر آن را انجام دهیم. ما همچنین خدمات ضد ممنوعیت را ورای لپ تاپ ها گسترش داده ایم و آن را با Librem Server ، Librem Mini ، Librem 5 و Librem 5 USA سازگار کرده ایم. ”
اینها بهترین لپ تاپ های لینوکس سال 2020 هستند
از طریق نرم افزار CNX


منبع Tech Radar