بعد از گذشت تقریباً یک سال و نیم انتظار ، سرانجام وارد دریاچه Intel Comet Lake-S شد و یک پردازنده 10 هسته ای را برای اولین بار در ترکیب اصلی خود قرار داد – یکی با سرعت بسیار شگفت انگیز ساعت.
دقیقاً در جلو عملکرد ، هر آنچه را که لازم است انجام می دهد – Intel Core i9-10900K عملکرد بسیار باورنکردنی تک و چند موضوعی را ارائه می دهد ، حتی اگر آن را کاملاً از سطح فعلی AMD در عرش پردازنده دسکتاپ سرنگون نکند.
ما در حال حاضر دیگر در چنین دنیای ساده ای زندگی نمی کنیم ، جایی که عملکرد همه چیز مهم است. حتی اگر فقط در مورد بازی های رایانه ای صحبت می کنیم ، محرومیت از PCIe 4.0 برای عملکرد بعدی سیستم ها با پردازنده های Comet Lake به خصوص در مورد کارتهای گرافیکی و ذخیره سازی مناسب نیست.

چطور ممکن است یک چیز کوچک بسیار مهم باشد؟ (اعتبار تصویر: آینده) PCIe 4.0 آینده است ، متاسفم
هنگامی که من برای اولین بار شنیدم که PCIe 4.0 در Computex 2019 به پلتفرم AMD X570 باز می گردد ، می دانستم که این یک پیشرفت نسبت به PCIe 3.0 خواهد بود ، فقط نمی دانستم چه پیشرفتی خواهد بود.
من فقط فرصتی برای تست یک SSD که از رابط کاربری استفاده کرده است ، Gigabyte Aorus NVMe Gen4 SSD است که AMD هنگام بررسی Ryzen 9 3900X و Ryzen 7 3700X در کیت تست من ارائه داد. این SSD در حال حاضر در یک ساختمان اداری در منهتن قفل شده است ، اما وقتی من آن پردازنده را آزمایش کردم ، توانستم در تست خواندن پی در پی CrystalDiskMark سرعت 4996 مگابایت در ثانیه را بدست آورم. از این منظر ، Adata XPG SX8200 Pro که من روی نیمکت تست خودم استفاده می کنم در همان تست 3،720MB / s می شود – این یک پیشرفت 25٪ در حال حاضر است ، از یکی از سریعترین SSD های PCIe 3.0 تا یکی از اولین SSD های PCIe 4.0. .
با گذشت زمان بهترین SSD ها در این رابط سریع تر و سریع تر می شوند و باعث می شوند SSD های PCIe 3.0 به همان روشی که NVMe SSD به SATA SSD منسوخ شده اند.
این حتی قبل از اینکه یکی دیگر از اجزای اصلی PCIe را در نظر بگیرید – بهترین کارتهای گرافیکی. مطمئناً ، تنها کارتهای گرافیکی که در حال حاضر از PCIe 4.0 استفاده می کنند کارتهای AMD Navi مانند Radeon RX 5700 XT هستند ، اما این تغییر خواهد کرد. ما قبلاً شایعاتی را شنیده ایم مبنی بر اینکه کارتهای RTX 3000 قصد استفاده از PCIe 4.0 را دارند و اگر این کافی نباشد ، Nvidia قبلاً از PCIe 4.0 در محصولات Ampere با سرور خود استفاده می کند.

بهترین معاملات امروز Sabrent 2TB Rocket NVMe 4.0

Sabrent 2TB Rocket NVMe 4.0
Newegg

399.99 دلار

چشم انداز

ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم

بازی بیش از بازی درخشان GeForce RTX 2070 Super (اعتبار تصویر: آینده) بازی بازی وجود دارد
PS5 و Xbox Series X در این مرحله فقط چند ماه با یکدیگر فاصله دارند و سونی و مایکروسافت هم دیگر صحبت از SSD در این سیستم ها و اینکه چگونه قصد دارند بازی را به جلو سوق ندهند ، متوقف می شوند. سلام ، به یاد داشته باشید که نسخه ی نمایشی فنی Unreal Engine 5 که باورنکردنی به نظر می رسید؟ توسعه دهندگان پشت این گفته اند که اگر گیمرهای رایانه شخصی بخواهند بتوانند چیزهایی از این دست را ببینند ، باید NVMe SSD را انتخاب کنند.
بله ، می توانید با پردازنده Comet Lake-S این کار را انجام دهید ، کاملاً درست است. اما اگر کنسول ها همه از SSD های PCIe 4.0 استفاده می کنند ، خیلی زیاد پیش نمی آید که پایه عملکرد بازی های AAA باشد – این نوع از نحوه عملکرد آن با هر راه اندازی کنسول است.
اینتل دوست دارد ادعا کند که بهترین پردازنده ها را برای بازی ایجاد می کند و آنچه این ادعاها را بر اساس آن پایه گذاری می کند این است که عملکرد تک هسته ای مهمترین عامل است. و در بیشتر مواقع ، درست است – در هنگام راه اندازی.
با توجه به اینکه حتی در جلسه توجیهی من برای این پردازنده های نسل دهم دنباله دار Lake-S ، اینتل Intel Core i9-10900K را با Core i7-7700K مقایسه کردم زیرا مردم به طور معمول هر 3-5 سال یکبار به روز می شوند.
با محصولی رده بالا مانند Core i9-10900K ، کاربرانی قرار دارند که به محض اینکه چیپ دسکتاپ نسل یازدهم اینتل به بازار عرضه شود ، به روز می شوند ، مطمئنا ، اما تعداد دیگری نیز وجود خواهد داشت که به آن اعتماد خواهند کرد. پردازنده بسیار طولانی تر از فقط یک یا دو سال.

بهترین معاملات امروز Intel Core i9-10900K

Intel Core i9-10900K
Newegg

529.99 دلار

چشم انداز

ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم

هرگز فکر نمی کردم که یک کنسول باعث شود من به افرادی که در مورد خرید CPU از سطح بالا فکر می کنند (احتیاط کنید) توجه داشته باشید که اینتل باید منتظر بماند
در CES 2020 ، هنگامی که اینتل گرافیک های Xe و Tiger Lake را فریاد زد ، گفتم که تیم Blue اگر می خواهد یک پردازنده دسک تاپ را راه اندازی کند ، اگر می خواهد مرتبط باشد ، راه اندازی می کند. و این کار را کرد با این حال ، هیچ چیزی در خلاء وجود ندارد.
اینتل با راه اندازی یک پردازنده جدید که نه تنها به اندازه کافی گران است بلکه به یک مادربرد کاملاً جدید نیز احتیاج دارد ، در واقع از این خواسته است که مصرف کنندگان صدها (اگر نه بیشتر) را روی سیستمی که قرار است خرج کنند ، از بعضی جهات پایین تر از کنسول در کمتر از یک سال
از آنجا که رعد و برق سریع ذخیره می شود یکی از زمینه های جنگنده نسل آینده بازی ها شکل می گیرد – و مطمئناً می توانید بهترین بازی های رایانه ای را شامل شوید – کمبود اینتل در PCIe 4.0 به نظر می رسد بسیار کوتاه بینانه نیست ، به خصوص برای یک شرکتی که ارزش زیادی را در بازی های رایانه شخصی می گذارد.
فقط زمان خواهد گفت که PCIe 4.0 به اندازه من فکر می کند به اندازه بزرگی باشد ، اما به دنبال اینتل خیلی داغ نیست. با امید به اینکه شایعاتی مبنی بر اینکه Rocket Lake از پشت دنباله دار Comet Lake دنبال می شود درست است – اینتل اگر بخواهد بهترین CPU برای بازی باشد ، نیاز به پشتیبانی PCIe 4.0 دارد.
اینها بهترین پردازنده های سال 2020 هستند


منبع Tech Radar