سه منبع آگاه به من گفتند که OfBusiness ، یک استارتاپ تجارت الکترونیک که کالاهای صنعتی می فروشد و به مشاغل کوچک اعتبار می دهد ، در حال مذاکره برای جمع آوری دور جدیدی از بودجه با ارزش بیش از 4.5 میلیارد دلار است.

اگر مذاکرات محقق شود، این چهارمین دور مالی است که OfBusiness امسال تضمین می کند. و همچنین منجر به افزایش چند برابری ارزش آن می شود که در آوریل امسال حدود 800 میلیون دلار و کمتر از یک ماه پیش 3 میلیارد دلار بود.

یکی از منابع گفت Falcon Edge Capital در حال مذاکره برای رهبری یا رهبری دور جدید است. OfBusiness در حال حاضر SoftBank Vision Fund 2، Tiger Global، و Alpha Wave Incubation، صندوقی که توسط Falcon اداره می شود، در میان سرمایه گذاران فعلی خود به حساب می آورد.

آسیش موپاترا ، بنیانگذار و مدیر عامل OfBusiness ، پنجشنبه به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

OfBusiness به عنوان یک تجمیع کننده مواد خام و تامین کننده تامین مالی فعالیت می کند. این استارت آپ با بانک ها همکاری می کند تا خطوط اعتباری را به شرکت های کوچک و متوسطی که گردش مالی سالانه بیش از 3 میلیون دلار دارند، ارائه دهد.

این پلتفرم داده‌های مربوط به فعالیت کاربران را جمع‌آوری می‌کند که برای دریافت وام به کسب‌وکارهایی که از پلتفرم OfBusiness برای تامین مواد خام و مناقصه‌ها استفاده می‌کنند، متکی است.

راه زیادی را طی کرده است. در عرض چند ماه پس از راه‌اندازی، استارت‌آپ متوجه شد که مشکل بزرگ‌تری که مشتریانش با آن مواجه هستند سرمایه در گردش است. پس از این درک، موهاپاترا شروع به استخدام رهبران کلیدی برای ایجاد یک پیشنهاد مالی کرد. او در پادکست سال گذشته با یک سرمایه گذار گفت که وقتی متوجه این موضوع شد او درک چندانی از پذیره نویسی و نحوه ایجاد یک تجارت مالی نداشت.

این تجارت بزرگ شده است – و همچنین سودآور است. و این چیزی است که در سه ماهه اخیر چندین سرمایه گذار برجسته را به OfBusiness جذب کرده است. نرخ درآمد این استارت آپ بیش از 1 میلیارد دلار است و تا جولای امسال، حجم کتاب وام آن به 220 میلیون دلار افزایش یافته است.


منبع Tech Crunch