ائتلافی از شرکت های حمل و نقل بر اساس برنامه و تحویل درخواستی از جمله Lyft ، Uber ، Doordash و Instacart طوماری را برای یک طرح رای گیری در ماساچوست ثبت کرده اند که به موجب آن صنعتگران به عنوان پیمانکاران مستقل طبقه بندی می شوند. در کالیفرنیا در جاده برنده شد.

پیشنهاد رای گیری توسط ائتلاف مستقل ماساچوست برای کار مستقل تقریباً یک سال پس از آن صورت گرفت که رای دهندگان کالیفرنیا اقدام مشابهی را که به عنوان پیشنهاد 22 شناخته می شود ، تصویب کردند.

لیفت ، اوبر و دیگر اعضای ائتلاف ، که شامل چندین اتاق بازرگانی محلی در این ایالت است ، روز سه شنبه گفتند که آنها می خواهند که س ballالات رای گیری در انتخابات نوامبر 2022 گنجانده شود. این س hasال باید یک بررسی حقوقی را پشت سر بگذارد و از رای دهندگان امضای کافی دریافت کند تا در رأی گیری درج شود.

جان زیمر ، بنیانگذار Lyft گفت: “در حالی که اولویت ما یافتن راه حل قانونی در ماساچوست است ، این بخش از تلاش های مداوم ما برای حمایت از خواسته اکثریت رانندگان است-یک فرصت درآمد انعطاف پذیر که پلت فرم ما به همراه مزایای جدید ارائه می دهد.” درآمد Lyft با سه شنبه تماس می گیرد. در حالی که ما در حال پیگیری گزینه های رای گیری هستیم ، ما همچنین از نزدیک با قانونگذار ایالت ماساچوست درگیر هستیم و به همکاری با آنها برای راه حل قانونی احتمالی ادامه می دهیم. “

ائتلاف می گوید که س ballال رای گیری پیشنهادی به کارگران برنامه حمل و نقل و تسهیلات مزایای جدیدی مانند کمک هزینه مراقبت های بهداشتی و همچنین طبقه بندی آنها به عنوان پیمانکاران مستقل می دهد.

از جمله مفادي كه ائتلاف اعلام كرده است ميزان درآمد معادل 120 درصد حداقل دستمزد ماساچوست (18 دلار در ساعت در سال 2023 از پلتفرم هاي مبتني بر برنامه ، قبل از راهنمايي هاي مشتريان) و هزينه هاي مراقبت هاي بهداشتي براي رانندگانی كه حداقل 15 ساعت در هفته كار می كنند. . به گفته ائتلاف ، رانندگان همچنان تمام نکات خود را حفظ می کنند و حداقل 0.26 دلار در هر مایل برای تامین هزینه نگهداری و گاز خودرو تضمین می شوند.

فعالان کارگری در حال حاضر عقب نشینی می کنند. ائتلاف برای حمایت از حقوق کارگران ، گروهی متشکل از سازمان های مختلف از جمله کنفرانس NAACP New England ، اتحادیه محله های اقلیت و ائتلاف مهاجران و پناهندگان ماساچوست ، روز سه شنبه گفت که این رای گیری دارای زبان مشکلی است که به کارگران آسیب می رساند.

این گروه استدلال کرد که حفره های گسترده ای وجود دارد که حداقل دستمزد را برای کارگران مبتنی بر برنامه ایجاد می کند و تعداد کمی واجد شرایط مراقبت های بهداشتی هستند. همچنین اشاره شد که این اقدام حمایت های ضد تبعیض را حذف می کند ، قوانین جبران خسارت کارگران را حذف می کند و به شرکت ها اجازه می دهد تا سیستم بیکاری صدها میلیونی دولت را فریب دهند.

در حالی که Uber ، Lyft و ائتلاف گسترده تر برای رای گیری یا قانونگذاری لابی می کنند ، همچنین با شکایتی که سال گذشته توسط دادستان کل ماساچوست ، مورا هیلی تشکیل شده است ، روبرو شده است و از دادگاه خواسته است که حکم کند رانندگان Uber و Lyft کارمندانی هستند که تحت حقوقی ماساچوست و قوانین ساعت.

دفتر AG در شکایت خود ادعا می کند که Uber و Lyft قادر نیستند طبق قانون ایالتی یک آزمون سه قسمتی را انجام دهند که به آنها اجازه می دهد رانندگان را به عنوان پیمانکاران مستقل طبقه بندی کنند. برای واجد شرایط بودن به عنوان یک پیمانکار مستقل ، کارگر باید از هدایت و کنترل شرکت آزاد باشد ، خدمات خود را خارج از دوره معمول تجارت انجام دهد و کارهای مشابه را به تنهایی انجام دهد.

Uber از سال گذشته اعلام کرده است که قصد دارد قوانینی مشابه با اقدام 22 پیشنهاد کند. دارا خسروشاهی ، مدیرعامل Uber در نوامبر 2020 طی تماس با تحلیلگران گفت که این شرکت “با صدای بلندتری از قوانینی مانند Prop 22 حمایت می کند.” وی بعداً اضافه کرد که “اولویت این شرکت” همکاری با دولت های سراسر آمریکا و جهان برای تحقق این امر خواهد بود. “

نبردی حتی بزرگتر برای حقوق کارگران کنسرت در افق است


منبع Tech Crunch