در سال 2016 ، تجارت الکترونیکی Afrikrea از عاج به عنوان بازار لباس ، لوازم جانبی ، هنر و صنایع دستی مستقر در آفریقا آغاز به کار کرد.. در طول پنج سال گذشته ، Afrikrea به بیش از 7000 فروشنده از 47 کشور آفریقایی و خریداران از 170 کشور خدمت کرده است.

طبق اطلاعات این شرکت ، ماهانه بیش از 500000 بازدید ثبت می شود که اکثر مشتریان آن از اروپا و آمریکای شمالی بیش از 15 میلیون دلار معامله را ثبت کرده اند..

اما در حالی که Afrikrea بازرگانان آفریقایی را برای نمایش و فروش محصولات خود به جهان معرفی می کند ، این کانال تنها یکی از کانال های موجود از جمله وب سایت های شخصی و رسانه های اجتماعی است..

مولای تابوره ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت می گوید که او متوجه شده است که بازرگانان زمان و تمرکز را در کانال های مختلف تقسیم می کنند ، که بر تعامل آنها با Afrikrea تأثیر می گذارد..

تابوره به TechCrunch گفت: “ما متوجه شدیم كه فروش فروشان سخت تر می شود زیرا آنها وقت خود را از دست می دهند ، پول و انرژی خود را بین کانال ها تغییر می دهند.”. “هر وقت آنها می خواهند کالایی را بفروشند ، آن را در شبکه های اجتماعی ، Afrikrea و سایر وب سایت ها قرار می دهند. و هنگامی که یک خریدار علاقه نشان می دهد ، مکان خاصی برای پیگیری و دیدن همه سفارشات وجود ندارد. ارائه خدمات با کیفیت و رشد برای این مشاغل سخت است به طور موثر

سپس سال گذشته ، Afrikrea آزمایش یک سیستم عامل تجارت الکترونیکی SaaS همه در یک را برای این بازرگانان آغاز کرد. امروز ، آن اعلام راه اندازی آن است. این پلت فرم به نام ANKA به شما امکان می دهد تا از آفریقا بفروشند ، محصولات را به هر جای دنیا بفرستند و از طریق روش های پرداخت محلی و بین المللی آفریقا حقوق بگیرند..

آفریقا

اعتبار تصویر:

تجارت الکترونیکی ، پرداخت ها و حمل و نقل جهانی. این بازی ANKA برای هزاران خرده فروش و خرد در قاره و سراسر جهان است.

این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا از طریق داشبورد همه کانال با یک موجودی ، مدیریت سفارشات و پیام ها به فروش بپردازند. مشتریان می توانند t را انجام دهندمعاملات از طریق یک فروشگاه آنلاین سفارشی مانند Shopify ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، پیوندهایی مانند Gumroad و بازار Afrikrea.

بازرگانان می توانند پرداخت ها و پرداخت ها را انجام دهند از طریق کیف پول و کارت Afrikrea Visa. این پلتفرم که 12 دلار قیمت دارد به شما امکان می دهد معاملات بانکی همراه و تلفن همراه را با MPesa ، Orange ، MTN و PayPal انجام دهید..

حمل و نقل کل چرخه عمر فروش را از نقطه فروش تا دریافت کالا تکمیل می کند. در سال 2019 ، Afrikrea با شریک جهانی تدارکات همکاری کرد DHL خدمات حمل و نقل را به مشتریان خود ارائه دهد.

بانک های استراتژی ویزای آفریقا در زمینه مشارکت های تازه تاسیس

مد پرفروش ترین گروه ANKA است به دلیل وابستگی آن به Afrikrea. بازار مد و پوشاک آفریقا 31 میلیارد دلار ارزش دارد، به ازای Euromonitor ، و Afrikrea هزینه سالانه بازارهای عمده خود را به ارزش 12.5 میلیارد دلار تخمین می زند. فروپاشی این شرکت “دیاسپورای آفریقایی در اروپا 1 میلیارد دلار ، آنهایی كه در آمریكا و كارائیب 9 میلیارد دلار و غیر آفریقایی ها با پیوند به قاره 2.5 میلیارد دلار هستند”

ولی به لحاظ فعالیت های تجارت الکترونیکی عمومی در قاره ، McKinsey & Company هزینه های مصرف کننده را برای رسیدن به 2.1 تریلیون دلار تا سال 2025 ثابت می کند. همچنین پیش بینی می شود تجارت الکترونیکی آفریقا تا 10٪ از فروش خرده فروشی را به خود اختصاص دهد.

سیستم عامل هایی مانند Jumia ، Mall4Africa و Takealot در این دهه پیشرو در این رشد بوده اند. MallforAfrica در سال 2015 با DHL همکاری کرد و چهار سال بعد DHL Africa eShop را با غول تدارکات راه اندازی کرد. بیش از 200 فروشنده از ایالات متحده و انگلستان در بیش از 30 کشور جهان در این سیستم به مصرف کنندگان آفریقایی خدمات ارائه می دهند.

مدیر عامل شرکت جومیا ، جرمی هودارا ، از تجارت الکترونیکی آفریقا و مسیر شرکتش برای سودآوری صحبت می کند

برخلاف MallforAfrica و سایر سیستم عامل های تجارت الکترونیکی ، ANKA خود را به عنوان یک بستر صادرات و نه واردات ، به ویژه برای محصولات آفریقایی متمایز می کند.. به گفته مولایی ، ANKA در حال حاضر بزرگترین صادر کننده تجارت الکترونیکی در این قاره است و از زمان همکاری با DHL ، ماهانه بیش از 10 تن بار از آفریقا حمل کرده است..

“ما بزرگترین مشتری صادرات DHL از آفریقا هستیم. ما هر ماه 10 تن کالا حمل می کنیم و در 47 کشور آفریقایی فروشنده داریم که بزرگترین بازارهای ما کنیا و نیجریه است. ما چیزی آفریقایی داریم که در سطح جهانی قرار دارد. این یکی از زوایایی است که ما با Afrikrea داشتیم و ما می خواهیم آن را با ANKA حفظ کنیم. آنچه ما را از هم متمایز می کند این است که نیستیم فقط تلاش برای حل کاملاً مشکل آفریقایی ما می خواهیم یک مشکل جهانی برای آفریقایی ها حل کنیم

از زمان راه اندازی پنج سال پیش ، Afrikrea ، که Taboure با آن راه اندازی شد لوک بی پروس دیالو و کادری دیالو، در مجموع 2.1 میلیون دلار در هر Crunchbase جمع آوری کرده است. در این دوره ، این شرکت 5 برابر رشد درآمد خود را تجربه کرده و ادعا می کند ARR بیش از آنچه در طول عمر خود افزایش داده است ، دارد. برای ادامه تلاش های رشد خود ، Afrikrea است در فرایند پایان یک دوره سری A در اواخر امسال.


منبع Tech Crunch