هنگامی که Robinhood در سال 2013 دور 3 میلیون دلاری خود را جمع آوری کرد ، این چند ماهه بود که آرزوهای زیادی برای دموکراتیک سازی دسترسی به اوراق بهادار به ناچیز و خدمت نکرده داشت. Robinhood از آن زمان دنیا را غافلگیر کرده و با تجارت کمیسیون صفر به بیش از 30 میلیون کاربر خدمت کرده است.

در گذشته ، ما شاهد چنین رشد قابل توجهی در مناطق دیگر در سراسر جهان بوده ایم که مشوق مشاغل مشابه بوده است. Robinhood نیز از این قاعده مستثنی نیست. چندین سیستم عامل ها به وجود آمده اند تا فرصت های معاملات سهام را در بازارهای مربوطه خود فراهم کنند. در نیجریه ، حداقل چهار سیستم عامل سهام محلی و خارجی را به افراد ارائه می دهند. Chaka یکی از چنین سکوهایی است. امروز ، این شرکت اعلام کرده است که دور 1.5 میلیون دلاری خود را برای تأمین سرمایه های دیجیتال برای افراد و مشاغل پیش فروش کرده است.

دور قبل از بذر توسط هدایت شد Breyer Capital در حالی که 4DX Ventures ، Golden Palm Investments ، Future Africa ، Seedstars و Musha Ventures شرکت کردند. این دومین معامله مشترک برای 4DX Ventures و Breyer Capital در طی دو هفته است ، اولین معامله در تجارت الکترونیک تجارت الکترونیکی Taager.

این یک واقعیت مشهور است که حتی قبل از Robinhood ، یک آمریکایی متوسط ​​به طور فعال در معاملات سهام شرکت می کرد. طبق یک نظرسنجی توسط گالوپ ، حدود 60٪ آمریکایی ها در سال 2000 نوعی سهام داشتند. این تعداد در سال 2020 به 55 درصد کاهش یافت. این امر تا حدی به دلیل بحران مالی جهانی بود که در سال 2008 رخ داد.

این سقوط بازار سرمایه نیجریه را نیز تحت تأثیر قرار داده و به همین دلیل نیجریه ها در آن دوره پول زیادی را از دست داده اند ، معاملات سهام است اغلب اکثر مردم اخم کرده اند. با این حال برای نیجریه ای متوسط علاقه مند، شرکت کردن در معاملات سهام محلی سخت است؛ و برای خارجی ها عملاً غیرممکن است.

Tosin Osibodu ، در حالی که در ایالات متحده بود ، این مشکل را تشخیص داد و برای راه اندازی Chaka به نیجریه بازگشت رسما راه اندازی این شرکت در سال 2019. به گفته Osibodu ، Chaka تحت تعقیب برای نیجریه ای ها فرصت سرمایه گذاری در دارایی های خارجی ایجاد کند و در عین حال به خارجی ها اجازه دهد در دارایی های نیجریه سرمایه گذاری کنند.

“اگر تقاضای بیشتری در بازار وجود داشته باشد ، با گذشت زمان ، انتظار داریم که عرضه بیشتری داشته باشیم. اگر در یک دوره طولانی سریع جلو بروید ، انتظار داریم که بازارهای محلی سرمایه ما همچنان رشد کنند. “او در مصاحبه ای با TechCrunch گفت. “ما دسترسی دیجیتال بدون مرز را به شما فراهم خواهیم کرد چندگانه راه حل ها ، و بنابراین نیست فقط در مورد سرمایه گذاری نیجریه ای ها در بازار ، این امر در دسترس قرار دادن بازارها برای مردم است به صورت محلی و در سطح جهانی. “

در بیشتر موارد ، چاکا در یک جبهه اعدام کرده است. سیستم عامل نیجریه به بیش از 10 هزار سهام و ETF در بازارهای سرمایه داخلی و خارجی دسترسی دارد. مدیر عامل شرکت اظهار داشت که این سیستم عامل با دسترسی مناسب مشتریان به بازار سرمایه ، موانع ورود سرمایه گذاری های بدون مرز در نیجریه را برطرف کرده است.

“نکته در مورد بازارها این است که آنها تقاضا و عرضه دارند و موانع ورود آنها نیست. ما متعهد به کاهش این موانع در بازارهای محلی هستیم و با کاهش موانع سرمایه گذاری برای خرده فروشی ، افراد بیشتری به بازار می آیند. در واقع سال گذشته تعداد بیشتری از افراد از طریق ما وارد بازار سهام نیجریه شده اند. مثل یک تقاضا-عرضه چرخ دنده ، “مدیر عامل شرکت اضافه کرد.

دارایی های محلی چاکا ثبت شده اند با سیستم تصفیه اوراق بهادار بورس سهام نیجریه (NSE) (CSCS) و توسط کمیسیون تبادل اوراق بهادار نیجریه (SEC) تنظیم می شود. دارایی های دلار ، از سوی دیگر، توسط تنظیم می شوند FINRA و SEC ایالات متحده.

SEC نیجریه به سیستم عامل های سرمایه گذاری هشدار داد تا تجارت اوراق بهادار خارجی “ثبت نشده” را متوقف کنند

در آوریل امسال ، سیستم عامل های سرمایه گذاری دیجیتال گرفتار شدند در حال تلاقی با SEC نیجریه است. سازمان تنظیم مقررات فعالیت های آنها را غیرقانونی اعلام کرد و به فعالان بازار سرمایه که با آنها همکاری می کنند هشدار داد تا از ارائه خدمات کارگزاری برای اوراق بهادار خارجی صرف نظر کنند. برخلاف Robinhood که کارگزاری های آنلاین ارائه می دهد ، سیستم عامل های سرمایه گذاری نیجریه این کار را نمی کنند. به عنوان مثال ، Chaka ، برای انتشار سهام و اوراق بهادار با Citi Investment Capital در نیجریه و DriveWealth LLC در ایالات متحده شریک است..

طبق SEC SEC نیجریه ، نتیجه اصلی این بود که فعالیت های این سیستم عامل ها تحت عنوان تلاش های خود برای حفاظت از مردم سرمایه گذار تحت نظارت قرار گیرد. اگرچه اوسیبودو ادعا می کند که Chaka از زمان تولید این شرکت همیشه با SEC درگیر بوده است تشکیل شد در سال 2019 ، به نظر نمی رسید که در دسامبر گذشته تنظیم کننده این شرکت دو ساله را برای “فروش و تبلیغ سهام” متمایز کرد.

این رویداد اولویت حمله همه جانبه تنظیم کننده به سایر سیستم عامل های سرمایه گذاری دیجیتال را تعیین کرد و به Chaka فرصت کافی داد تا حدود نیم سال دیگر درگیر و نتیجه گیری کند. و ماه گذشته ، Chaka اولین مجوز fintech صادر شده توسط SEC را بدست آورد ، و این تنها پلت فرم سرمایه گذاری است که به عنوان یک کارگزار فرعی دیجیتال فعالیت می کند.

“هنگامی که ما راه اندازی کردیم ، SEC را در جریان قرار دادیم. اما اکنون ، طی شش ماه گذشته ، ما با آنها درگیر شده و مدل های تجاری ، مزایا و بازارهایشان را به آنها نشان داده ایم. اکنون مفتخریم که اولین مجوز fintech SEC را در اختیار داریم. ما معتقدیم که مهمترین چیز این است که بازار وضوح داشته باشد و مقررات را درک کند ضروری به ثبت شود. و ما هیجان زده ایم زمینه جدیدی ایجاد کرده و آنچه را که برای ارائه خدمات در بازار لازم است پاک کنید. “.

با مجوز جدید ، شرکت می تواند به سرعت بر آنچه در پیش است تمرکز کنید. Osibodu می گوید این مجوز دامنه آنچه Chaka می تواند بدست آورد را گسترش می دهد. او ادعا می کند که چاکا می تواند نیرو دهد چندگانه کارگزاران و دسترسی به پیشنهادات مختلف سرمایه گذاری دیجیتال علاوه بر اینکه یک کارگزار فرعی دیجیتال است ، را نیز فراهم می کنند.

چاکا

اعتبار تصویر: چاکا

جدا از برنامه سنتی معاملات سهام Chaka برای سرمایه گذاران خرده فروشی ، این برنامه همچنین ارائه می دهد Chaka SDK که به مدیران دارایی و م institutionsسسات مالی امکان ارائه سرمایه گذاری دیجیتالی و Chaka برای تجارت برای حمل و نقل مستقیم و ابزارهای تجاری برای سرمایه گذاران نهادی.

جیم بریر از شرکت Breyer Capital ، در مورد سرمایه گذاری گفت: “ما افتخار می کنیم که تلاش ها را با شرکتی ترکیب می کنیم که زمینه بازی را برای سرمایه گذاری در نیجریه فراهم می کند. [and Africans at large]. ما به ارزشی که چاکا از طریق ابزارهای دیجیتال خود ارائه می دهد اطمینان داریم و مشتاقانه منتظریم نقش خود را در حمایت از تیم چاکا در مأموریت خود برای هدایت سرمایه گذاری های بدون مرز در آفریقا بازی کنیم. ”

Osibodu می گوید این شرکت از سرمایه گذاری قبل از بذر خود برای گسترش رد پا به غنا و سایر بازارهای آفریقای غربی استفاده خواهد کرد. بهبود فناوری و خدمات آن و اطمینان از مشارکت با موسسات مالی بزرگ ، از جمله موسسات اوج ، نیز در اولویت است.

“همانطور که ما پیشرفت می کنیم ، من فکر می کنم چیزی که ما هستیم فقط بسیار متمرکز بر این است که چگونه به طور پیوسته موانع دسترسی را کاهش دهید و ما به ابتکاراتی که ایجاد کرده ایم و می خواهیم افتخار کنیم. این فضا را برای مشارکت بیشتر ، حتی با موسسات اوج در بازارهای ما نیز تماشا کنید

افزایش سرمایه گذاری های خطرناک آفریقایی شرط بندی های فنی و تمیز در سال 2020 را به فین تک می بخشد


منبع Tech Crunch